FC Slovan Liberec | Nguyen: Výkonu chybělo tempo, zápas musíme hodit za hlavu
Menu Další Zavřít Zavřít
20.09.2020

Nguyen: Výkonu chybělo tempo, zápas musíme hodit za hlavu

Redakce
Liberec - Souboj s Karvinou skončil remízou (1:1), hosté vyrovnali v 90. minutě. Jak zápas čtvrtého kola viděl brankář Filip Nguyen a co říká na formu Jhona Mosquery, který vstřelil čtvrtý gól v sezoně. „Jhon je super kluk. Myslím, že je v Liberci spokojený. Padá mu to tam a doufám, že mu forma vydrží," komentoval brankář našeho mužstva.

Co na zápas s Karvinou říkáš?
Věděli jsme, že půjde o bojovné utkání. Nejdůležitější bylo se poprat s únavou a přechodem z umělé trávy. Naštěstí se nám podařilo dát gól a dál to bylo jen o tom, jestli výsledek ubráníme. Bohužel se ze skoro poslední akce hostům podařilo skórovat a duel nakonec skončil 1:1.

K vidění nebyl tak ofenzivní výkon jako obvykle, chyběly síly?
Projevil se na nás asi čtvrtek. Výkonu chybělo tempo, bylo to z naší strany hodně pomalé, což nám obecně nevyhovuje. Prvnímu poločasu chyběly šance, což možná bylo způsobené i Evropskou ligou, ale na to se nechceme vymlouvat.

Hostům se podařilo vyrovnat v 90. minutě, jak jsi situaci viděl?
Karviné nezbývalo nic jiného, než nakopávat balon. Papodopulos vyhrával hlavy, přišly náhodné odrazy a stoper soupeře mi nakonec na dlouhou nohu míč vypíchl. Takový smolný gól, ale hosté si šli za vyrovnáním a možná si ho i vysloužili.

Už počtvrté v sezoně skóroval Jhon Mosquera. Jaký je v kabině?
Jhon je super kluk, má českou manželku, takže umí dost česky, což mu příchod usnadnilo. Myslím, že i on je v Liberci spokojený, padá mu to tam. Doufám, že mu forma vydrží.

Ve čtvrtek hrajeme v Rumunsku, budete těžké přepínat zase zpátky na jinou soutěž?
Cíl je jasný. Chceme postup a nic jiného. Další předkolo bychom pak hráli doma, což je skvělé. Musíme hodit duel s Karvinou za hlavu a přepnout. Věřím, že se nám to povede.

Sledovali jste předchozí duel FCSB?
Osobně jsem ho sledoval. Ale stejně nevíme, co se může stát. Klub může mít další nemocné, nebo by mohli mít i uzdravené. Koupili nového brankáře a nového hráče, takže to bude těžké, nesmíme nic podcenit. Domácí budou stále favoriti, nečeká nás určitě nic lehkého.

Fotogalerie


  Zobrazit kompletní fotogalerii

Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská ŽOS Trnava, a.s. T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Ricoh Fintex
Mediální partneři
Náš region rtm plus
×
Odehráno v 16:00
FC Slovan Liberec
Bohemians 1905