FC Slovan Liberec | Mládež | Rozcestník mládeže
Menu Další Zavřít Zavřít

Akademie

V návaznosti na reorganizaci soutěží mládeže v rámci Fotbalové asociace ČR, ale také ve snaze udělat další důležitý krok v profesionalizaci výchovy mladých fotbalových talentů byla při FC Slovan Liberec v roce 2011 zřízena Fotbalová akademie, díky čemuž byl náš klub zařazen mezi vybraná Sportovní centra mládeže (pro dorosteneckou kategorii) a Sportovní střediska mládeže (pro žákovskou kategorii).

Zvýšený důraz na výchovu mladých fotbalistů se odrazil jak v navýšení počtu profesionálních trenérů věnujících se jednotlivým mládežnickým týmům, tak ve zlepšení zázemí tréninkového areálu Letka, který prošel významnou rekonstrukcí s rozšířením tréninkových travnatých ploch. Kromě tohoto areálu, vyhrazeného pouze pro mládežnické celky, využívá akademie i tréninkové plochy v areálu stadionu U Nisy, ale i prostory dalších libereckých sportovišť. Posílen byl také skauting klubu zaměřující se na vyhledávání talentovaných fotbalistů (nejen) z Libereckého kraje a důraz se klade i na další odborné vzdělávání našich mládežnických trenérů.

V rámci FC Slovan Liberec se fotbalu věnuje na tři sta mladých sportovců ve třinácti ročnících, což z naší akademie dělá jedno z největších výkonnostních sportovních center mládeže v Libereckém kraji. Ti nejlepší reprezentují náš klub i v rámci reprezentačních výběrů daných věkových kategorií a cílem samozřejmě je, aby se v budoucnu do ligového týmu prosazovalo stále více odchovanců klubu.

Výchova mladých fotbalistů začíná již v nejútlejším školním věku a zejména v prvních ročnících je kladen velký důraz na zábavnou formu tréninku prostřednictvím různých her a cvičení, která umožňují nejen fotbalový, ale i všestranný sportovní rozvoj dětí. Dbá se však i na mimosportovní rozvoj mladých fotbalistů a sladění školního a sportovního programu. Za tímto účelem probíhá úzká spolupráce s vybranými místními základními i středními školami.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Restaurace Slovanka Huawei
Mediální partneři
Liberecká drbna Český rozhlas Liberec