FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia - FCSL 4:2
20.04.2024

Ženy v prvním kole nadstavby trápily favorita, ale nakonec prohrály 2:4

Šimon Knopp
Liberec/Praha - V prvním kole nadstavby ligy žen v mistrovské skupině čekal na hráčky Slovanu nejtěžší soupeř, a to sice pražský tým Slavie, který hájí v tabulce první pozici. V duelu bohatém na branky se povedlo našim fotbalistkám jít do vedení 2:1, ale překvapivý výsledek neudržely a po sedmdesáté minutě třikrát inkasovaly. Nakonec se musely spokojit s porážkou 2:4 a do Liberce se vracejí bez bodu.
N1, sobota 20.4.2024, 14:00
SK Slavia Praha SK Slavia Praha
4:2
(1:1)
SK Slavia Praha:

Lukášová - Šlajsová, Košíková, Bartovičová (C), Veselá (68. Bendová), Šurnovská (87. Kroupová), Černá, Divišová (68. Morávková), Krejčiříková, Khýrová (57. Szewieczková), Nekesa (57. Křivská)

FC Slovan Liberec:

Pižlová - Kantarská, Tenkrátová, Švíbková, Huvarová, Šušolová (C), Ducháčková, Šubrtová, Goretkiová (81. Mastníková), Buryánová, Dinh Thanhová (88. Brázdová)

Branky: 25. Černá F., 71. Šlajsová, 75. Křejčiříková, 90. Szewieczková - 40. Dinh Thanhová, 60. Švíbková

Žluté karty: 70. Krejčiříková

Rozhodčí: V. Kovářová - K. Hrušková, M. Bartoníčková

Oba celky začaly v utkání opatrněji a první branku jsme viděli až ve 25. minutě. Po centru z pravé strany se dostala k balónu Franny Černá, šikovně si navedla míč a střelou na přední tyč zaskočila Pižlovou. Ovšem svěřenkyně trenéra Myslivce se inkasovaného gólu nezalekly a ještě do poločasu srovnaly. Ve čtyřicáté minutě se dostala po rohu do šance Kim Dinh Thanhová a z malého vápna dotlačila balón za brankovou čáru.

Ve druhé půli se našim fotbalistkám povedlo znovu skvěle zahrát standardní situaci a v 60. minutě šly do vedení. Andrea Švibková si dobře naběhla na zadní tyč a v pádu překonala brankářku Lukášovou. Když už se zdálo, že by fotbalistky Slovanu mohly sahat na bodový zisk, domácí hráčky zvýšily aktivitu a během čtyř minut utkání otočily. V 71. minutě po rychlém přechodu do útoku zužitkovala přihrávku do vápna Gabriela Šlajsová a srovnala na 2:2. O chvíli později na ni navázala Tereza Krejčiříková, která po rohovém kopu byla ze všech hráček nejdůraznější. V samotném závěru zvýšila na konečných 4:2 z pohledu Slavie Tereza Szewieczková a bylo rozhodnuto, liberecké fotbalistky odjely z Prahy bez bodu.

Jaroslav Dittrich (asistent trenéra FC Slovan Liberec ženy): „Sice si z utkání neodvážíme žádný bod, nicméně předvedli jsme koncentrovaný a organizovaný výkon. Uvědomovali jsme si sílu Slavie, pohlídali jsme si vstup do utkání a neinkasovali branku, což bylo velmi důležité pro další vývoj. Víme, v čem je Slavie silná, a to jsme se snažili eliminovat a dobře se na to připravit. Chtěli jsme se mimo jiné opřít o standardní situace a to se také povedlo. Ani obdržený gól nás psychicky nepoložil a naopak holky ještě zvýšily své úsilí se o výsledek porvat. Poločasová remíza nám dávala naději na dobrý výsledek. Opět se ukázala naše síla ve standardních situacích a najednou jsme vedli 2:1. Do 70. minuty jsme se statečně drželi a bojovali. Bohužel jsme inkasovali dva góly v krátkém časovém úseku a utkání se otočilo. Vzhledem k vývoji a průběhu utkání nám zápas ukázal, že jsme schopni se rovnat i s těmi nejlepšími týmy. V těchto zápasech sbíráme zkušenosti a praxi, kterou by celý tým, ale i každá z holek, měl využít pro svůj fotbalový růst. Ze zápasu odcházíme se vztyčenou hlavou a chutí připsat si body v následujícím zápase.“