FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Č. Budějovice - FCSL 3:2
13.04.2024

Slovan prohrál po infarktovém závěru v Budějovicích 2:3

Adam Žatečka
České Budějovice/Liberec - Se dvěma výhrami s zádech odjel Slovan na jih Čech, čekalo ho tak první venkovní utkání pod novým majitelem. A začalo skvěle, už v šesté minutě se Liberec dostal po gólu Žambůrka do vedení. Do poločasu však bylo srovnáno. Ve druhé půli se Dynamo dostalo do vedení díky gólu Ondráška. V závěru utkání dokázal vyrovnat Tupta, a bohužel pro Slovan znovu získat vedení Suchan. Souboj severu Čech s jihem tak skončil lépe pro České Budějovice.
28.kolo, sobota 13.4.2024, 15:00, Střelecký ostrov
SK Dynamo Č. Budějovice SK Dynamo Č. Budějovice
3:2
(1:1)
FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec
SK Dynamo Č. Budějovice:

Šípoš - Lazić (72. Sladký), Králik, Poulolo, Trummer - Suchan, Čermák (82. Hubínek), Hellebrand - Šigut, Ondrášek (C), Alli

Náhradníci: Janáček - Zíka, Havel, Tranziska, Sladký, Hubínek, Brandner, Nikl, Madleňák, Sliacky

FC Slovan Liberec:

Vliegen - Mikula (C) (79. Horský), Chaluš, Pourzitidis - Penner (44. Ghali), Žambůrek, Prebsl (79. Tetour), Preisler (60. Fukala) - Višinský (60. Doumbia), Kulenović, Tupta

Náhradníci: Bačkovský - Lehoczki, Fukala, Varfolomejev, Tetour, Doumbia, Kok, Horský, Letenay, Ghali

Branky: 45. Hellebrand, 67. Ondrášek, 90.+6 Suchan - 6. Žambůrek, 90.+3 Poulolo vl.

Žluté karty: 71. Ondrášek, 79. Čermák, 90.+6 Šigut - 23. Mikula, 47. Žambůrek, 57. Kulenović, 87. Ghali

Rozhodčí: V. Zaoral - I. Nádvorník, P. Pospíšil; VAR: D. Starý, AVAR: L. Machač

Diváci: 2398

Do první útočné akce se dostali hráči Liberce. Z pravé strany centroval Penner a následně hlavičkoval Kulenović, bohužel však nepřesně. Netrvalo to ale dlouho a už v šesté minutě se Liberečtí radovali. Dobrá kombinace, která začala u Mikuly pokračovala přes Prebsla, Kulenoviće a Preislera. Poslední dva jmenovaní si předali balón a chorvatský útočník se díky tomu dostal do vápna. Tam nezpanikařil a přihrávkou pod sebe našel volného Jana Žambůrka, který uklidil míč za záda gólmana Šípoše. I Dynamo chtělo útočit, první větší šanci měl Trummer ve 22. minutě, jeho střela na přední tyč ale ke gólu nevedla.

Další liberecká příležitost ke skórovaní přišla o sedm minut později. Dlouhý nákop z hloubi pole směřoval ke Kulenovićovi, ten ve vápně neváhal a pálil z první, Šípoš byl však připraven a jeho ránu vyrazil na roh. Po něm pohotově zakončoval Tupta, ale opět to stačilo pouze na rohový kop. Na druhé straně si na přesný centr naběhl Suchan, sám před Vliegenem bránu vysoko přestřelil. Na samém konci první půle Jihočeši vyrovnali. Šigut stihl na hrací ploše dlouhou přihrávku a předložil ji Patriku Hellebrandovi. Domácí záložník si převzal míč a střelou na přední tyč dokázal překonat belgického brankáře. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Do druhého poločasu vstoupilo o něco lépe Dynamo. Po jedné ze situací před vápnem domácích obdržel červenou kartu Kulenović po faulu na Hellebranda. Po intervenci VARu byl však tento zákrok přehodnocen na žlutou kartu. V dobré šanci se objevil Žambůrek po přihrávce od Kulenoviće. Jeho střela byla ale opět zblokována. Na druhé straně se v 67. minutě po akci Alliho už skóre měnilo. Nigerijský rychlík utekl Fukalovi a naservíroval míč před bránu Zdeňku Ondráškovi a ten dokázal skórovat. Liberec chtěl zvrátit nepříznivý vývoj utkání a začal více útočit.

Dlouho to vypadalo, že se Slovanu nepodaří vyrovnat. Ale nakonec se to přece jen povedlo. Ghali našel přihrávkou Ľubomíra Tuptu, jehož střelu si do vlastní sítě srazil Florent Poulolo . Nadšení libereckého týmu však trvalo pouze chvíli. V šesté nastavené minutě si Dynamo vzalo vedení zpět. Alli přihrával do vápna Poulolovi, ten přenechal míč Janu Suchanovi, jenž dokázal zakončit na zadní tyč a urvat tím pro svůj tým tři body. Liberec tak po dvou výhrách zažil chuť porážky a odjel bez bodu.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Jiří Lerch (SK Dynamo České Budějovice): „Věděli jsme, že Liberec má kvalitní tým a je na vítězné vlně. Nevyvarovali jsme se hloupé chyby, ale pomohl nám gól do šatny. V poločase jsme kluky nabádali, aby dál hráli trpělivě ze zajištěné obrany. Naše smůla, že si dáme vlastní gól v 93. minutě. Když soupeř vyrovnal na 2:2, říkal jsem si, že každý bod má v lize cenu, protože Karvinou a Zlín si stále nepouštíme na velký odstup. Tu smůlu jsme si ale už vybrali a v závěru nás to odměnilo. Zažil jsem toho ve fotbale dost, ale tyto emoce byly nádherné. Věřím, že nás to nakopne.“

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Stál proti nám maximálně motivovaný a dobře připravený soupeř. Budějovice směrem dopředu určitě nejsou nejhorší v lize, dělaly nám problémy z křídel. Také to ovlivnily dvě vynucené změny kvůli zranění Pennera a Prebsla. V druhém poločase jsem si nebyl ničím jistý. Domácí kvalitu v ofenzivě mají a my nebránili dobře. Riskovali jsme, povedlo se vyrovnat, ale ta bohorovnost dozadu se v závěru znovu projevila. Ztráta na vlastní půlce a soupeř to vyřešil. I když jsme nepodali stoprocentní výkon jako v Plzni, je to pro nás zbytečná porážka. Remíza by byla spravedlivá.“