FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Pardubice B 1:1
03.09.2023

Béčko bere z utkání s rezervou Pardubic bod

Liberec – Béčko si poprvé odnáší bod z domácího utkání. Slovan remizoval s rezervou Pardubic 1:1, o vyrovnání se postaral v 80. minutě střídající Tadeáš Šolc. Naše mužstvo okupuje po 5. kole skupiny B ČFL 12. příčku.
5.kolo, neděle 3.9.2023, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
1:1
(0:1)
FK Pardubice BFK Pardubice B
FC Slovan Liberec B: Hasalík – Winkler, Horňáček, Govaers, Juzvak – Kop (84. Kočka), Lexa, Hadaščok (84. Valenta) – Málek (72. Šolc), Kok, Meskhi (72. Lupoměský)
FK Pardubice B: Šmíd – Svatoš, Vencl, Hanč, Kurka, Jarkovský, Šimek (72. Pandula), Machů, Brdička (72. Brychnáč), Zlatohlávek (60. Miláček), Sedláček (81. Svoboda)
Branky: 80. Šolc (Lupoměský) – 40. Šimek. Rozhodčí: Fišer – Vít, Bečvář. ŽK: 90+2. Kurka (PAR). Diváci: 100.

Duel dvou poločasů. V prvních pětačtyřiceti minutách utkání béčka s rezervou Pardubic byl k vidění relativně vyrovnaný herní obraz. Oba celky se prezentovaly ofenzivní hrou, proměnit jednu z příležitostí ovšem dokázali pouze Východočeši. Ve 40. minutě se prosadil Samuel Šimek a poslal hosty do vedení.

Po přestávce byl jednoznačně aktivnější Slovan, který obléhal svoji útočnou polovinu. Modrobílým se ale dlouho nedařilo vyrovnat, skóroval až po asistenci Petra Lupoměského střídající Tadeáš Šolc. Ten přišel na pažit v 72. minutě, o osm minut později už se radoval ze vstřelené branky.

Slovan nakonec remizoval s Pardubicemi B 1:1.

V tabulce našemu mužstvu nově patří 12. příčka, Východočeši mají o dva body více a okupují 9. místo. Další duel čeká výběr trenéra Jakuba Haranta za týden, v sobotu 9. září od 17:00, na půdě Živanic.

Jakub Harant (FC Slovan Liberec): „První poločas jsme sledovali vyrovnaný zápas, kdy Pardubice – na rozdíl od nás – dokázaly alespoň jednu situaci v ofenzivě vyřešit gólově. Druhá půle už byla víceméně v naší režii. Až na výjimečné úseky jsme soupeře dokázali zatlačit a vytvářet si šance. Jednu z nich jsme v závěru zápasu proměnili. Celkově si myslím, že by přesně takto mělo utkání ligových B-týmů vypadat. Oba celky nastoupily v mladých sestavách, byly aktivní a měly snahu hrát konstruktivně. Kluci podali dobrý výkon, škoda jen, že ze zápasu máme pouze bod.”