FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slavia 1:4
09.03.2024

Ženy na favorita nestačily, se Slavií prohrály 1:4

Šimon Knopp
Liberec - V prvním ligovém kole po zimní přestávce naskočily fotbalistky Slovanu Liberec do těžkého utkání proti první Slavii. V zápasu rychle inkasovaly a zaskočit favorita se jim nepodařilo. Prohrály 1:4 a jedinou branku Liberce vstřelila ve druhém poločasu Tereza Černá.
11.kolo, sobota 9.3.2024, 10:30
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
1:4
(0:2)
SK Slavia PrahaSK Slavia Praha
FC Slovan Liberec:

Pižlová - Huvarová, Černá T., Šušolová (C), Buryánová (78. Brázdová), Kantarská, Ducháčková (78. Mastníková), Harvilová (67. Din Thanhová), Švíbková, Šubrtová, Hlouchová

SK Slavia Praha:

Lukášová - Bendová, Bartovičová (C), Xiao, Šlajsová (63. Veselá), Černá, MCLaughlin (71. Košíková), Krejčiříková (63. Morávková), Stackpole, Szewieczková (71. Nekesa), Khýrová (78. Divišová)

Branky: 72. Černá T. - 6. a 62. MCLaughlin, 18. a 67. Szewieczková

Rozhodčí: V. Soukupová – T. Holakovská, M. Bartoníčková

Diváci: 120

Utkání Liberce proti Slavii, hrané na umělé trávě na hřišti Sokola Doubí, začalo lépe pro Pražanky. Již v šesté minutě se trefila záložnice Molly McLaughlin a poslala Slavii do rychlého vedení. V 18. minutě na ni navázala její spoluhráčka Tereza Szewieczková a fotbalistkám Slovanu se příliš nedařilo dostat do utkání.

Ve druhé půli pokračovala Slavia v aktivitě směrem dopředu a v rozmezí pěti minut přidala další dva góly. Nejprve se prosadila v 62. minutě znovu Molly McLaughlin a za chvíli na ni navázala druhou trefou i Tereza Szewieczková. Fotbalistky Slovanu se ovšem nevzdaly. Dokázaly vstřelit alespoň jednu branku a upravit skóre na konečných 1:4. Z gólu se radovala v 72. minutě Tereza Černá a jednalo se o vůbec druhou inkasovanou branku Slavie v této ligové sezoně.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Jaroslav Dittrich (asistent trenéra FC Slovan Liberec ženy): „Nepovedený vstup do utkání a dva inkasované góly daly zápasu jasný směr. Nedařilo se nám podržet míč, nedostávali jsme se do soubojů a některé situace jsme řešili opačně než bych si představoval. Dostali jsme se psychicky dolů po zbytek prvního poločasu. Slavia byla fotbalovější a rychlejší, jak v práci s míčem, tak i bez něj. Po poločase se naše hra zlepšila, využili jsme jedno z mála okének v obraně soupeře a vstřelili branku. Ale celkově jsme si v dnešním utkání ani bod nezasloužili. Tento zápas byl pro nás dobrý v tom, že nám ukázal nedostatky, na kterých musíme pracovat.“