FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Ústí n. L. 0:2
27.08.2023

Béčko opět bez vstřelené branky, Ústí nad Labem podlehlo 0:2

Redakce
Liberec – Na body to bohužel nestačilo ani tentokrát. B-tým Slovanu podlehl Ústí nad Labem 0:2, o osudu duel rozhodl dvěma brankami v poslední čtvrt hodině hry David Černý. Slovan zůstává v tabulce skupiny B ČFL na 12. místě.
4.kolo, neděle 27.8.2023, 10:00
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
0:2
(0:0)
FK Ústí nad LabemFK Ústí nad Labem
FC Slovan Liberec B: Hasalík – Winkler, Horňáček, Govaers, Juzvak – Hadaščok, Kočka (82. Valenta), Málek – Lupoměský (69. Šolc), Kok, Meskhi (69. Machotka)
FK Ústí nad Labem: Němec – Hudec, Čítek, Chodora, Zoubele (68. Kunín), Černý, Ouattara (86. Trenda), Adekuoroye, Čičovský, Spychka, Benda (72. Tarasenko)
Branky: 76. Černý, 89. Černý.

Rozhodčí: Vít – Vojtěch, Rychtár. ŽK: 58. Hadaščok – 50. Ouattara, 54. Chodora. Diváci: 150.

Do kádru ústeckého VIAGEMU přestoupil v minulém týdnu bývalý teplický záložník Tomáš Kučera, do utkání proti béčku Slovanu ale ještě nenastoupil. Naše mužstvo drželo dlouho se Severočechy krok i díky tomu, že přečkalo velké šance soupeře zkraje a na konci úvodního poločasu.

Ve chvíli, kdy Slovan přebíral během druhé půle iniciativu, paradoxně skórovali hosté. Prosadil se David Černý. Stejný hráč se naposledy dvakrát prosadil proti Hradci Králové a druhou branku dal také v zápase se Slovanem. Výhru soupeře pojistil v 89. minutě.

Zatímco se Ústí vyšplhalo na šestou příčku tabulky, Slovan zůstává na 12. pozici. Další utkání ho čeká 3. září (10:15) na domácí půdě proti Pardubicím.

Jakub Harant (FC Slovan Liberec): „V první půli jsme přežili několik šancí soupeře zejména v úvodu zápasu a ke konci poločasu. Druhou půli už jsme působili daleko lépe. Bohužel v momentě, kdy to vypadá, že se vývoj zápasu sklápí na naši stranu, inkasujeme rozhodující gól. Dokázali jsme být dobří na míči, ovšem podobně jako v minulém zápase nedokážeme být více nebezpeční v poslední třetině hřiště.“