FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Olomouc 3:0
29.09.2018

Slovan výborným výkonem přehrál Sigmu vysoko 3:0 a bere tři body

Liberec - Souboj těžkých vah! Slovan v atraktivním duelu dvou celků, které nutně potřebovaly body, přehrál Olomouc. Trefili se Taras Kačaraba, Martin Koscelník a Matěj Hybš. Po třech nepříliš úspěšných kolech tak slaví naše mužstvo znovu vítězství.
10.kolo, sobota 29.9.2018, 19:00
3:0
(1:0)
SK Sigma OlomoucSK Sigma Olomouc
FC Slovan Liberec:

Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Kerbr - Aarons (66. Koscelník), Breite, Oscar, Ševčík, Malinský (88. Hybš) - Mashike (84. Oršula)

Náhradníci: Hladký, Nešický, Koscelník, Hybš, Pešek, Pázler, Oršula

SK Sigma Olomouc:

Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Zahradníček (59. Yunis), Houska, Texl (74. Nešpor), Falta - Plšek

Náhradníci: Reichl, Polom, Surzyn, Yunis, Nešpor, Zifčák, Zmrzlý

Branky: 25. Kačaraba, 76. Koscelník, 90.+6 Hybš.
Rozhodčí: Proske, Kotík, Morkusch. ŽK: 75. Mashike - 90.+4 Jemelka. ČK: 82. Falta
Diváci: 3890

Zápas začaly oba týmy relativně opatrně. Slovan si vytvořil příležitost po sérii faulů soupeře. Ševčík po jedné ze standardek vybídl k hlavičce Aaronse, nicméně ten se pouze srazil s vybíhajícím gólmanem Olomouce. V sedmnácté minutě přišla první gólová šance. Ševčík opět vyzval ke skórování Aaronse, který z pravé strany Buchtu jen těsně neprostřelil.

Ve 25. minutě už se skóre měnilo, po rohovém kopu napálil Mashike balón pouze do Mikuly, od něhož se odrazil k Tarasu Kačarabovi. Ten odražený míč bleskurychle napálil mezi tři tyče. Rozhodčí si akci ověřil raději na videu, ale na verdiktu už prohlížení záznamu nic nezměnilo.

Krátce před koncem první půle se prodíral ke střele agilní Rolando Aarons, kterému poslal pěknou přihrávku Ševčík. Krajní záložník ale zakončoval v pádu a hlavičkou netrefil branku. Do druhé půle nastoupily oba celky ve stejných sestavách.

Z vysokého tempa naše mužstvo málem vytěžilo druhou branku v duelu. Ve formě hrající Ševčík a vzápětí i Oscar trefili ale pouze posledního blokujícího hráče. Z následného rohu už Slovan žádnou nebezpečnou situaci nevytěžil.

O chvíli později se dostal do úniku Malinský, ale Buchta ho včasným vyběhnutím vychytal. Z následné pokračování akce Slovan vytěžil trestný kop z nebezpečné vzdálenosti. Kerbr sice nejprve trefil dvakrát zeď, ale o záhy se dostal ke střele na brankáře Sigmy Aarons. Gólman hostí byl pozorný.

To stejné platilo i při rychle se rozvíjecí akci dvacet minut před koncem utkání. Mashikemu, který mohl běžet sám na branku, se do cesty postavil daleko vybíhající Buchta a připsal si další úspěšný zásah.

Svěřence kouče Zsolta Hornyáka neproměněná šance mrzet dlouho nemusela. V 76. minutě zužitkoval bezchybnou Ševčíkovu přihrávku Martin Koscelník a fanoušci se mohli radovat podruhé.

Hra se teď vinou videorozhodčího pozastavila, ten se totiž rozhodl prověřit faul Falty, po kterém skončil Breite na středovém kruhu na zemi. Rozhodčí nakonec udělil Faltovi červenou kartu a tak Olomouc dohrávala v deseti.

Hráči Slovanu si už konec zápasu proti oslabené Olomouci v pohodě pohlídali, a když se ještě v samotném závěru prosadil z protiútoku i Matěj Hybš střelou do odkryté brány, mohl Slovan poprvé od zápasu v Příbrami radovat z tříbodového zisku v lize.

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): „Děkuji svému mužstvu za předvedený výkon. Důraz a přístup všech hráčů byl maximální. Nakonec jsme byli úspěšní i výsledkově, soupeř je přitom velmi dobrý a kombinační. Jsem dostatečně spokojený i s góly. Čekali jsme těžký boj, Olomouc se nenachází tam, kde by měla. Úspěšný výsledek jsme velmi potřebovali, takže týmu patří poděkování."

Václav Jílek (SK Sigma Olomouc): „Je to určitě zklamání. Když prohrajete 0:3, tak to ani jiné být nemůže. Místy jsme navázali na to, co jsme předváděli v předchozích zápasech. Každopádně finální řešení situací a chování v obou šestnáctkách bylo ve prospěch Liberce. Nemyslím si ale, že bychom se o výsledek neprali, což jsem neviděl v některých jiných duelech. Je škoda, že jsme neměli možnost bojovat o výsledek až do konce v plném počtu hráčů."