FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Opava - FCSL 1:1
21.09.2019

Slovan uhrál proti Opavě alespoň bod za remízu 1:1, trefil se Musa

Šimon Knopp
Opava/Liberec - V 10. kole FORTUNA:LIGY Slovan musel za svým soupeřem cestovat až do Slezska, jeho soupeřem totiž byla SFC Opava. Oba celky dělily v tabulce pouze 3 body, přičemž našemu mužstvu patřila 10. příčka a Opava uzavírala tabulku na 16. místě. Slovan se jako první ujal vedení, když chybu v obraně využil Petar Musa, poté ale došlo ke srovnání Dedičem. V závěru přišla ještě dvě střídání, ale Liberec už dokázal pouze ubránit výsledek 1:1.
10.kolo, sobota 21.9.2019, 16:30
Slezský FC Opava Slezský FC Opava
1:1
(0:0)
Slezský FC Opava: Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Schaffartzik, Zavadil – Manzia (84. Helebrand), Jursa (60. Mondek), Šulc (76. Souček F.) – Dedič

Náhradníci: Fendrich, Helebrand, Souček F., Darmovzal, Mondek, Musila, Řezníček

FC Slovan Liberec: Nguyen - Fukala, Kačaraba, Mikula, Hybš - Breite (C), Oscar - Malinský (88. Mara), Baluta (90+2. Karafiát), Pešek (74. Koscelník) - Musa

Náhradníci: Knobloch - Chaluš, Karafiát, Koscelník, Mara, Beran, Yu

Branky: 59. Dedič - 53. Musa

Žluté karty: 42. Dedič, 68. Zavadil - 36. Pešek, 50. Breite, 78. Oscar, 90+1. Kačaraba

Rozhodčí: Franěk – Blažej, Vlasjuk.

Diváci: 3181

Výkop zápasu obstarali hráči z Liberce, dlouhý nákop hledal v útoku Musu, ale nenašel. Slovan začal o něco aktivněji, v 7. minutě propadl centr až k Peškovi, ten ovšem nestihl včas zareagovat a pouze fauloval brankáře Šroma. Na druhé straně centroval Šulc, Nguyen byl připravený a míč včas lapil. V prvních pětadvaceti minutách jsme příliš pohledný fotbal neviděli, obě mužstva dobře bránila a pokud došlo k chybě, tak se vše "hasilo" fauly. Změna přišla ve 27. minutě, obraně pláchl Malinský a vystřelil na brankáře. Ten ve skluzu míč vyrazil, připravený byl ještě dorážející Baluta, ale prázdnou bránu trestuhodně netrefil.

Následovala další šance Liberce a v ní byl znovu rumunský ofenzivní záložník, tentokrát zvolil neobvyklé zakončení, jeho lobovaný pokus skončil mimo tři tyče. Ke konci poločasu zahrozila i Opava, centr Zavadila prolétl jen těsně kolem pravé tyče. V 38. minutě se k hlavičce probojoval Simerský, Nguyen z velké blízkosti skvěle zakročil a vyrazil. Hlavní sudí Franěk v první půli nenastavoval a hráči odcházeli do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Ve druhé půli se hráči potýkali s nepřesnostmi a šancí bylo poskrovnu. To se změnilo v 52. minutě, Zavadilův centr sklepával pro spoluhráče Dedič, obrana Liberce si poradila. Ihned z následující akce přišla první branka utkání, Petar Musa aktivně napadal a dokázal si posunout míč mezi vybíhajícím brankářem a Simerským, kteří se špatně dohodli. Náš útočník už měl práci jednoduchou, pouze dorážel do prázdné brány, 0:1. Vedení Slovanu dlouho nevydrželo, Zavadilův centr protečoval René Dedič a srovnal na 1:1.

Slovan si mohl vzít vedení nazpátek na svoji stranu, po rychlém brejku byl ve skvělé pozici Malinský, ovšem stejně jako v prvním poločase Baluta, ani on netrefil prázdnou branku. Liberečtí se snažili o vedoucí gól, ke střele ve vápně se dostal Fukala, Šrom jeho pokus vyrazil pryč. V závěru ještě hlavičkoval Kačaraba, míč zpod břevna vyboxoval opavský gólman. Tlak měl v posledních minutách spíše Slovan, ale poté přišla dvě střídání v podobě Mary a Karafiáta a Slovan už pouze ubránil jeden bod za remízu 1:1.

Ivan Kopecký (trenér Opavy): „Hráčům nemohu upřít snahu a bojovnost, ale od začátku jsme byli nervózní a nepřesní. Špatně jsme řešili náznaky šancí a Liberec chodil často do otevřené obrany. Snažili jsme se hrát do plných, ale chyběla nám kvalita a lepší předfinální fáze. Nebezpeční jsme byli hlavně ze standardních situací, při kterých nám ovšem chyběl větší důraz a agresivita."

Pavel Hoftych (trenér Liberce): „Myslím si, že to bylo zajímavé utkání, domácí dokáží vytvořit dobrou atmosféru. Hrozili jsme především po zemi, rychlými brejky a dobrým napadáním. Bohužel, buď nám chybělo trochu štěstí, nebo jsme nevyřešili příležitosti optimálně. Domácí hrozili hlavně ve spolupráci Zavadil - Dedič. Měli jsme další šance, které jsme mohli využít. Myslím si, že jsme dnes tady měli vyhrát."