FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Příbram 3:0
04.10.2020

Slovan porazil Příbram 3:0, všechny branky obstaral Rabušic

Šimon Knopp
Liberec - Po úspěšném zápase v Evropské lize byla znovu na řadě FORTUNA:LIGA. Slovan se představil v 6. kole proti 1. FK Příbram. Fotbalisté ze Středočeského kraje ještě tuto sezónu nezvítězili, ani dnes se na tom nic nezměnilo. Výhru Slovanu dirigoval Michael Rabušic, který vstřelil hattrick. Dvakrát dokázal proměnit penaltu a jednou mu pomohla tyč. Slovan zaslouženě zvítězil nad Příbramí 3:0.
6.kolo, neděle 4.10.2020, 15:30
3:0
(0:0)
FK Viagem PříbramFK Viagem Příbram
FC Slovan Liberec:

Nguyen - Fukala, Kačaraba, Tijani, Mikula (C) - Matoušek (72. Pešek), Hromada (46. Nešický), Mara, Mosquera (83. Barac) - Beran (57. Rabušic) - Csáno (57. Rondić)

Náhradníci: Knobloch - Chaluš, Pešek, Barac, Nešický, Rabušic, Rondić

FK Viagem Příbram:

Melichar – Nový, Svoboda, Tregler, Kleščík – Vávra (83. Hájek), Folprecht, Soldát, T. Pilík (82. Vais), Jan Rezek (C) (83. Cortez) – Pinc (56. Antwi)

Náhradníci: Kočí – Cortez, Boakye, Diarra, Vais, Hájek, Antwi

Branky: 64. a 76. a 80. Rabušic (2x pen.)

Žluté karty: 11. Csáno - 3. Pinc, 68. Svoboda

Rozhodčí: Proske - Dresler, Mikeska

VAR, AVAR: Houdek, Petřík

Diváci: 2000

Slovan začal aktivně, již ve druhé minutě hledal za obranou Beran Matouška. Mladý záložník utekl svému strážci a dostal se i ke střele, přízemní pokus mířil mimo bránu. Na druhé straně nabíhal na centr Pilíka Pinc, ale míč netrefil a srazil Nguyena, za svůj útočný faul obdržel žlutou kartu. V 8. minutě střílel zpoza vápna Vávra, Nguyen míč raději vyrazil konečky prstů na roh. V 15. minutě chybělo málo, aby Mosquera ve skluzu tečoval ostrou přihrávku Matouška do prázdné branky. Bohužel nedosáhl a balón pouze projel vápnem až k rohovému praporku.

Ve 22. minutě byla k vidění pěkná akce, kterou vedli Hromada, Csáno a Mosquera. Poslední jmenovaný zkoušel zakončit, Melichar mohl zůstat v klidu, ani tentokrát zasahovat nemusel. Ve 37. minutě rozehrával standardní situaci Pilík, Nguyen měl zakrytý výhled, ale dokázal míč vyrazit. Ovšem pouze k Vávrovi, který vyslal tvrdou střelu, ta skončila na pravé tyči liberecké branky. Slovan si v závěru půle vytvořil dvě šance. Nejprve hlavičkoval na přední tyči Csáno, ale přestřelil. Poté si vytvořil slibnou pozici Matoušek, avšak trefil pouze rukavice připraveného Melichara.

Do druhé půle naskočil Nešický za Hromadu a hned v 50. minutě zahrál velmi nebezpečně standardní situaci po faulu na Csána, moc nechybělo a Slovan se mohl radovat z první branky utkání. V 59. minutě se dostal do velké šance kapitán Mikula, po dlouhém autu si ve vápně našel balón a trefil břevno. Aktivita Libereckých se vyplatila, v 63. minutě byl ve vápně faulován Mosquera. Penalty se ujal za skandování fanoušku Michael Rabušic, nenechal se znervóznit a poslal nás do vedení 1:0. V 72. minutě mohl zahrozit Matoušek, když obral o míč Melichara mimo vápno. Místo nahrávky na volného Rondiće volil střelu, která se mu příliš nepovedla a skončila v zázemí.

Čtrnáct minut před koncem základní hrací doby se Slovan dostal do dvoubrankového vedení. Přihrávku od Peška zkrotil ve vápně Michael Rabušic a s pomocí tyče nedal Melicharovi šanci. Následovala další nebezpečná akce v podání Mosquery, po které, pravděpodobně za ruku ve vápně, následovala další penalta. Exekuci si vzal na starost znovu Michael Rabušic, ani tentokrát se nemýlil a zkompletoval hattrick. Ke konci utkání si Příbram vytvořila sérii rohových kopů a jednu velkou šanci. Vais si převzal balón ve vápně a střílel na zadní tyč, do střely se obětavě položil Mikula a nedovolil inkasování branky.

Slovan zápas 6. kola FORTUNA:LIGY zvládl úspěšně a zapsal si tři body do tabulky. Rozhodující byly tři branky Michaela Rabušice, které rozhodly o vítězství nad Příbramí 3:0.

Pavel Horváth (trenér Příbrami): „Zasloužená prohra, nevyužili jsme naše příležitosti. Liberec dal tři góly a po právu vyhrál. Myslím, že při každém ze tří gólu rozhodly individuální chyby. V první půli jsme byli málo odvážní a v podstatě čekali na to, až ten gól dostaneme. Výsledek i výkon byl u většiny hráčů špatný. V tomto rozpoložení, co jsme tady předvedli, jsme nemohli pomýšlet na body...“

Pavel Hoftych (trenér Liberce): „Zápas po APOELU pro nás trošku složitější, ale bylo dnes i vidět na hráčích, že mají hodně energie. Hráli jsme doma, to bylo velmi důležité. V první půli jsme hráli tak, abychom neinkasovali branku a sebrali soupeři hodně sil. Do druhé půle jsme počítali, že vystřídáme útočné typy, jako je Rabušic, Rondić a Pešek. Nakonec jsme soupeři dobrým presinkem sebrali několik míčů a vybojovali penalty i krásnou branku Ramba. Zasloužené vítězství 3:0 a jsme rádi, že jsme v lize zase doskočili do skupiny nahoře.“