FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSB - FCSL 0:2
24.09.2020

Slovan porazil FCSB 2:0 a postupuje do 4. předkola Evropské ligy!

Šimon Knopp
Giurgiu/Liberec - Ve třetím předkole Slovan narazil na rumunský FCSB. Celý duel provázely komplikace spojené s koronavirem, protože hned několik hráčů rumunského celku bylo testováno pozitivně. Nakonec se utkání odehrálo a Slovan dokázal využít oslabení rumunského celku. Díky brankám Júsufa a Rabušice postupujeme do čtvrtého kola Evropské ligy!
3. př., čtvrtek 24.9.2020, 19:30, Stadionul Marin Anastasovici, Giurgiu
Fotbal Club FCSB Fotbal Club FCSB
0:2
(0:0)
Fotbal Club FCSB:

Straton - Enache, Cana, Soiledis, Pantiru - Simion, Perianu (C), Sut - Petre (68. Ion), Karanović (10. Popescu), David Caiado

Náhradníci: Udrea - Ion, Pantea, Horsia, Botezatu, Popescu, Ardelean

FC Slovan Liberec:

Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Tijani, Mikula (C) - Beran (51. Rabušic), Hromada, Mara, Pešek (84. Matoušek) - Júsuf (88. Chaluš), Mosquera

Náhradníci: Knobloch - Fukala, Chaluš, Jugas, Matoušek, Rondić, Rabušic

Branky: 64. Júsuf, 82. Rabušic

Žluté karty: 14. Perianu, 51. Petre - 44. Pešek, 47. Beran, 69. Júsuf

Červené karty: 20. Cana

Rozhodčí: Aghayev - Zeynalov, Amirali

Ve třetí minutě si velmi pohledně vyměnili míč Pešek a Koscelník. Druhý jmenovaný centroval z hranice vápna, bohužel nikoho ze spoluhráčů nenašel. V osmé minutě z velké dálky vystřelil tvrdě Sut, Nguyen střelu pouze vyrazil, ale na dorážku nikdo z rumunských hráčů nebyl připraven. Slovan nebezpečně zakončoval o pár minut později, Beran vypálil po rohu téměř bez přípravy. Jeho pokus možná mířil do odkryté branky, ale jeden z obránců zareagoval a balón vyrazil pryč.

Ve 20. minutě byl faulován těsně před vápnem Mosquera, který by pokračoval sám na Stratona. Sudí se rozhodl vyloučit Canu a Slovan měl k dispozici zajímavou standardní situaci těsně zpoza vápna. Júsuf se rozhodl přímo ohrozit brankáře a Straton měl co dělat, aby míč alespoň vyrazil. O chvíli později byl ve velké šanci Pešek, položil se do centru a hlavičkou jen těsně minul levou tyč. V závěru půle se ve vzduchu uvolnil Júsuf a razantně hlavičkoval o zem, Straton vyrazil pryč.

Ihned v úvodu druhého poločasu střílel z malého vápna Júsuf, avšak balón byl příliš vysoko a branka domácích nebyla ohrožena. V 51. minutě měl obrovskou šanci Petre, po nahrávce od spoluhráče byl sám před Nguyenem. Liberecký gólman včas vyběhl a rukou střelu vyrazil pryč. Pavel Hoftych se rozhodl oživit hru a střídající Rabušic po pár minutách na hřišti mohl skórovat. Po rozehrávce z rohového kopu hlavičkoval do odkryté části branky, gólman FCSB vyrazil. Slovan začal postupem času rumunský celek více tlačit a fotbalisté v modrých dresech si vytvořili několik slibných příležitostí. Bohužel ani jedna z nich neskončila v brance.

Za zmínku stojí hlavička Júsufa v 61. minutě, na brankové čáre zachránil domácí Sut. Radost Slovanu mohla konečně propuknout až o tři minuty později. Z rohu se dokázal trefit Júsuf Halil, na vzdálenější tyči si našel ve výskoku míč a poslal Slovan hlavičkou do vedení 1:0. FCSB se hnalo do nebezpečného brejku, ale skvěle zakročil Kačaraba a znemožnil útok. V 82. minutě přišel další roh Slovanu, tentokrát se k hlavičce prodral Michael Rabušic a uklidnil Liberecké gólem na 0:2.

Slovan si i v nastavení dokázal vytvářet šance a některým opravdu k brance příliš nescházelo. FCSB už nedokázalo odpovědět, Slovan zvítězil 2:0 a postupuje do dalšího kola!

Pavel Hoftych (trenér Liberce): „Nic není jednoduchého, je to Evropa. Tým složil mužstvo na poslední chvíli, s několika zkušenými hráči, hodně výborných fotbalistů. Věděli jsme, že půjde o atypický zápas. Samozřejmě pomohlo nám vyloučení a první gól Júsufa. Respekt před soupeřem, který dokázal složit silné mužstvo. Nám se povedlo postoupit, ale uvědomujeme si, že nám pomohl osud, protože proti nám nestála plná sestava FCSB.“