FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Plzeň - FCSL 2:1
18.07.2015

Slovan český Superpohár nezískal. V Plzni jen marně dotahoval

Jakub Martínek
Plzeň - Trenéra Trpišovského nečekala na lavičce Slovanu vůbec jednoduchá soutěžní premiéra. V českém Superpoháru narazil náš tým na loňského vítěze Synot ligy plzeňskou Viktorii. Slovanu se nepovedl hlavně první poločas, kdy dvakrát inkasoval laciné branky a mohl prohrávat i větším rozdílem. Druhé dějství už bylo o poznání vyrovnanější. Bartošák dokázal v úvodu snížit. Na jeho premiérovou branku však už nedokázal nikdo navázat.
Superpohár, sobota 18.7.2015, 19:15, Doosan Arena
FC Viktoria Plzeň FC Viktoria Plzeň
2:1
(2:0)
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský – Hrošovský, Hořava – Kopic (67. Petržela), Kolář (90. Vaněk), Kovařík – Holenda (66. Mahmutović).
FC Slovan Liberec: Hroššo – Mudra (82. Coufal), Pokorný, Švejdík, Fleišman – Pavelka, Bartošák (87. Hadaščok) – Šural, Folprecht, Delarge – Bakoš (78. Sus).
Branky: 26. Hořava, 32. Kolář - 52. Bartošák. ŽK: 1:2 (66. Hubník - 72. Pokorný, 74. Švejdík). Rozhodčí: Královec – Wilczek, Kordula
Diváci: 8116

Svěřenci nového trenéra Trpišovského vstoupili do boje o Superpohár aktivně a nebojácně. Hned v úvodu se do střelecké pozice probil Šural, jeho ránu ale zastavila plzeňská defenziva. O chvilku poději bylo před libereckou brankou pořádné horko. Limberský našel přesně Kopice, který trefil tyč Hroššovy branky.

Západočeši poté převzali iniciativu a naše hráče takřka k ničemu nepustili. Obléhání liberecké branky ukončil až v šestnácté minutě Hořava, který ale svoji technickou střelu poslal pouze na tribunu Doosan Areny. To ale plzeňským fotbalistům nemuselo až tak vadit. Kovařík totiž našel v šestadvacáté minutě hlavu Tomáše Hořavy a ten nechytatelně poslal balon do sítě.

Další nepříjemnost pro náš tým přišla ve třicáté druhé minutě. Po chybě liberecké obrany se k balonu dostal Kopic, ten balon načechral do míst, kam si naběhl úplně osamocený Daniel Kolář a hlavičkou do protipohybu brankáře Hrošša upravil na rozdíl dvou branek. Snížení mohlo přijít ve třicáté sedmé minutě, kdy Pavelka ideálně uvolnil Delarge. Kongský záložník ale následné zakončení poslal jen těsně vedle Kozáčikovi svatyně.

Lepší vstup do druhého poločasu měla domácí Viktoria. Kolář mohl po centru Kovaříka přidat další zásah, jeho hlavička ale skončila těsně vedle. Slovan tak na druhé straně hřiště přispěchal v padesáté druhé minutě s rychlou odpovědí. Folprecht vysunul do zakončení Lukáše Bartošáka, který si připsal premiérovou branku v dresu Liberce.

Slovan měl po faulu na Folprechta v šedesáté sedmé minutě dobrou možnost na ohrožení plzeňské branky. Exekuce volného přímého kopu se kousek za hranicí šestnáctky ujal Bakoš. Jeho rána ale zamířila vysoko nad gólmana Kozáčika.

Západočeši se jedenáct minut před koncem dostali po přímočaré akci až do zakončení. Balon doputoval na pravé straně k volnému Kovaříkovi, který ale gólmana Slovanu tvrdou ranou propálit nedokázal. Ještě větší šanci zahodil o dvě minuty Petržela. Ten mohl těžit z přihrávky Kovaříka. Jenže z bezprostřední blízkosti jen trestuhodně přestřelil.

Gólem neskončilo ani plzeňské přečíslení 3 na 2, kdy Petržela místo zakončení přihrával jednomu ze svých spoluhráči, kterého ale úspěšně zpacifikoval stoper Pokorný. Náš tým se v závěru nadechoval marně a soupeř ho k možnosti vyrovnání nepustil. První utkání nové sezóny, tak pro Slovan nedopadlo úplně nejlépe.