FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Brno 2:0
16.03.2018

Pulkrab má skvělou střeleckou formu, dnes díky jeho dvěma gólům Slovan porazil Zbrojovku 2:0

Šimon Knopp
Liberec - Slovan naposledy v hektickém týdnu remizoval s Viktorkou 2:2. Tentokrát na Liberecké čekala v 21. kole HET ligy FC Zbrojovka Brno, která se nacházela až na 15. místě se ztrátou 16 bodů (na naše mužstvo). Brno z posledních 4 zápasů zvítězilo pouze jednou, ovšem proti favoritům hosté předváděli povedené výkony (výhra nad Olomoucí a remíza se Spartou). Dnes ovšem zásluhou Pulkraba a jeho dalších dvou gólů Slovan zvítězil přesvědčivým výkonem 2:0!
21.kolo, pátek 16.3.2018, 20:15
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
2:0
(2:0)
FC Zbrojovka BrnoFC Zbrojovka Brno
FC Slovan Liberec:

Hladký - Coufal (C), Karafiát, Mikula, Kerbr - Breite, Folprecht (82. Havelka) - Oscar (69. Da Silva), Bosančić, Potočný (74. Pilař) - Pulkrab

Náhradníci: Nguyen, Kačaraba, Knejzlík, Pilař, Havelka, Ševčík, Da Silva

FC Zbrojovka Brno:

Melichárek (C) – Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil – Krejčí (60. Pilík) – Acosta, Kratochvíl, Škoda (74. Bazeljuk), Lutonský (68. Juhar) – Růsek

Náhradníci: Halouska – T. Pilík, Juhar, Bazeljuk, Sedlák, Ashiru, Kijanskas

Branky: 26. a 42. Pulkrab

Žluté karty: 30. Folprecht, 35. Kerbr, 70. Bosančić - 19. Vraštil

Rozhodčí: Matějček - Hrabovský, Wilczek

Diváci: 3730

Slovan začal zápas aktivně, držel míč a snažil se hrát především přes vysunuté beky Coufala a Kerbra. Brno ovšem bylo připraveno, poctivě bránilo a nenabízelo Slovanu žádná okénka v obraně. První roh zápasu rozehrával v 8. minutě Potočný, jednalo se o nacvičený signál. Míč našel osamoceného Oscara, jenž se snažil střelou z voleje z hranice vápna skórovat, těžký míč ale netrefil ideálně a střela skončila v zámezí. Zbrojovka spoléhala především na rychlé brejky, jeden zakončoval Růsek, ovšem se zblokovanou střelou neměl Hladký problém.

V 13. minutě nejprve sklepnul Pulkrab míč na Coufala, tomu se podařilo poslat hezký nadýchaný centr až na Kerbra, který hlavičkoval, bohužel branku netrefil. Ve 20. minutě, po nedovoleném zákroku na Potočného, sám faulovaný rozehrál standardní siituaci, Melichárek jeho kroucený míč dokázal vyboxovat pryč a ofenzivní tlak Liberce nadále pokračoval.

Ve 26. minutě se konečně zúročil tlak Slovanu! Na pravé straně se po pěkném centru zjevil Coufal, ten ještě dával pod sebe, tam byl připravený Matěj Pulkrab, kterému se ale zpracování míče příliš nepovedlo. Naštěstí se balónu zmocnil Breite, vystřelil a vyražený pokus do prázdné brány ve skluzu dorazil, kdo jiný, než Matěj Pulkrab. O chvíli později znovu centroval aktivní Coufal, tentokrát zvolil rychlý přízemní míč. Kerbr dobíhal na zadní tyč, ale jeden z bránících odvrátil míč pryč.

V 37. minutě znovu zahrozil Slovan, dostal se do ojedinělého brejku, Breite posunul na Oscara a ten zkusil vystřelit. Melichárek výběhem zmenšil úhel a střelu z úhlu dokázal vyrazit mimo pokutové vápno. Před koncem poločasu Slovan stihl ještě jednou udeřit. Oscar centroval, ve vápně svedl hlavičkový souboj Potočný, míč se odrazil k Matěji Pulkrabovi, ten ve veliké příležitosti nezaváhal a vstřelil již svůj druhý gól v tomto zápase! První poločas patřil jednoznačně Liberci, jenž si do kabin odnesl zasloužené vedení 2:0.

Druhý poločas začal podobně jako ten první, ve 48. minutě hezkým pasem vyzval Bosančić do běhu Coufala, celá akce byla přerušená zamávaním ofsajdu, tudíž obrana Zbrojovky mohla zůstat v klidu. V 50. minutě si hezky narazil Coufal s Breitem, druhý jmenovaný se odhodlal ke střele, jeho pokus Melichárek vyrazil a ani z dorážky se Pulkrabovi nepodařilo dostat míč do sítě. O 4 minuty později se dostali do šance i hosté, po centru Acosty hlavičkoval Rousek, chyběla mu razance a Hladký si bez problémů poradil.

Do obrovské šance se dostal po krásné přihrávce Bosančiće Potočný. Před ním byl už jen gólman Brna, Potočný chvíli váhal a pak zkoušel zakončovat na zadní tyč, jeho pokus ale projel jen těsně kolem levé tyče. Liberec měl nadále tlak a soupeře přehrával. V 66. minutě střílel z druhé vlny po propadeném centru Folprecht, ovšem Melichárek vytasil skvělý zákrok. Na druhé straně poté střílel Acosta, ani tato střela nepřidělala Hladkému starosti.

Brno se snažilo se zápasem ještě něco udělat, nejprve jejich centr prošel vápnem aniž by našel příjemce. Následně centrovaný balón našel Bazeljuka a Hladký musel rychle reagovat, aby míč vyrazil mimo. Slovan v závěru nedospustil žádný větší tlak hostů, výsledek si pohlídal a zaslouženě zvítězil 2:0.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Roman Pivarník (trenér FC Zbrojovka Brno):"První poločas nám nevyšel. Jeden gól jsme dostali po centru do vápna, byl tam odražený míč a soupeř to pak nějak dal do prázdné branky. Druhý gól byl zřejmě z ofsajdu. Za stavu 2:0 se hned tomu mančaftu hraje líp. My jsme nebyli v první půli schopni rychle kombinovat, byli jsme pomalí. Byli jsme pod tlakem, na vše jsme měli málo času a ztráceli jsme balony. Ve druhém poločase jsme se zvedli a začali jsme Liberec napadat. Měli jsme nějaké náznaky průniků do šestnáctky, ale Liberec si to pohlídal a zaslouženě vyhrál."

David Holoubek (trenér Liberce):"Byl to zápas na těžkém terénu, v takovém divném zimním počasí, klasickém libereckém. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou. Byli jsme aktivní, kvalitní na míči, takže já jsem s utkáním spokojen. Jsem moc rád za to, že Matěj Pulkrab má takovouhle střeleckou potenci. Je to jeho práce, od toho tam je, aby dával góly. Je to kolektivní práce celého týmu a on jen sklízí ty plody. Venca Pilař byl zraněný z Plzně, teď už byl s námi celý týden v tréninku. Už nějaký časový prostor mohl jít na hřiště, ale ještě to není na 90 minut."