FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Sparta - FCSL 3:0
25.02.2019

Juniorka na Spartu nestačila, trefil se i Pulkrab

Praha/Liberec - Juniorka v souboji se Spartou makala na sto procent, kýžených bodů se ale ani tak nedočkala. Duel rozhodla především druhá půle, během níž Slovan dvakrát inkasoval. Poslední branku sparťanů vstřelil libereckým fanouškům dobře známý Matěj Pulkrab.
19.kolo, pondělí 25.2.2019, 13:00, Strahov
AC Sparta Praha AC Sparta Praha
3:0
(1:0)
AC Sparta Praha: Heča – Gabriel, Penc, Sváta, Ćivić, Pulkrab, Sláma (83. Čajkovský), Cabadaj (C) (80. Palečko), Flak (77. Prokopec), Hájek, Abdelkader (61. Traoré)
FC Slovan Liberec: Hasalík – Baláž, Köstl, Lehoczki (81. Lábek), Fukala - Prokš, Kazda (70. Vrabec), Micovčák (75. Dvořák) - Mussa (65. Gembický), Pázler (75. Petr), Šulc
Branky: 5. Ćivić, 71. Hájek, 76. Pulkrab. ŽK: 10. Penc, 23. Flak – 78. Baláž, 90+1. Prokš. Rozhodčí: Váňa – Blažej, Hock.

Netrvalo dlouho a poprvé se měnilo skóre. Už ve čtvrté minutě dostali Pražané k dispozici standardní situaci ze zajímavé pozice a Eldar Ćivić nekompromisně obstřelil zeď. Hasalík si sice na projektil sáhl, ale vytěsnit ho mimo tři tyče nedokázal.

Agilní bosenský záložník se ocitl v další šanci s úderem osmnácté minuty. Svou hlavičku ale na branku nakonec usměrnit nedokázal. První poločas nabídl především přetlačovanou o každý metr hřiště, šance si ani jeden z celků pravidelně nevytvářel. Po přestávce však diváci viděli ještě dva góly.

Oba padly do liberecké branky. Nejprve se prosadil Pavel Hájek, jenž zůstal trestuhodně zapomenut na hranici šestnáctky a následně si tváří v tvář přízemní ranou poradil s Hasalíkem. Velký podíl měl na brance i Sláma, který svému spoluhráči nabil chytrou přihrávkou.

A poté se mohl zanedlouho radovat také Matěj Pulkrab. Cabadaj nejprve výborně zachytil rozehrávku soupeře a následně přihrál právě Pulkrabovi. Jeho kostrbaté zakončení slavilo úspěch, když míč prošel jak přes bránícího hráče, tak brankáře Slovanu.

V závěru zkusil štěstí ranou zpoza vápna Šulc, ale míč nakonec poslal jen nad břevno. Slovan tak podlehl Spartě 0:3 a bodovou sbírku nerozšířil, třetí příčka mu však zůstává.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): „Vyrovnaný zápas, ve kterém nebylo k vidění příliš šancí. Sparta však dokázala vytěžit z minima maximum. Podle mě byl každopádně zápas remizový."