FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Zápy - Slovan B 2:0
14.10.2019

Béčko padlo po dobrém výkonu se Zápami, nedokázalo využít šance

Zápy/Liberec - B-tým Slovanu nepředvedl v utkání s po zápase prvním celkem tabulky špatný výkon, ba naopak. Soupeř si místy nevěděl s hrou modrobílých rady, avšak rozhodla efektivita v zakončení. Svěřenci trenérů Petra Papouška s Petrem Myslivcem prohráli 0:2.
10.kolo, neděle 13.10.2019, 15:30
SK Zápy SK Zápy
2:0
(0:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
SK Zápy: Soukup – Hašek (69. Skuhravý), Duben, Pávek, Hron, Matoušek (46. Nzembi), Jelínek (K), Putz, Koutenský (90. Palmeria), Eliáš (85. Koumba), Matějka (80. Kubů).
FC Slovan Liberec B: Vliegen – Baláž (K), Blažek, Dvořák, Šulc – Vrabec, Michal, Beran, Kim (67. Šíma), Gembický – Yu
Branky: 49. Eliáš, 61. Koutenský. Rozhodčí: Melničuk – Hányš, Šmat.

Slovan v duelu s jedním z největších favoritů soutěže začal nebojácně. Dobrým herním výkonem působil častěji na polovině soupeře a nepouštěl ho do vyložených šancí. Výjimku tvořily standardní situace, které ale liberecká obrana v čele s gólmanem Vliegenem dokázala celou první půli odvracet.

Brankář modrobílých se musel ohánět hlavně v 32. minutě, během níž výtečným zákrokem zneškodnil hlavičku Petra Putze z pokutového území. Naše mužstvo mohlo udeřit těsně před pauzou. S tvrdou střelou i následnou dorážkou si ale gólman Soukup poradil.

Po přestávce se už skóre měnilo. Josef Eliáš dostal kvalitní centr za obranu, potáhl si míč na střed a vystřelil domácím vedení. Stav se neměnil ani po ošemetné situaci na druhé straně, kdy jeden z libereckých hráčů nasměroval míč hlavou po centru z pravé strany do tyče.

V 61. minutě přišel trest za nevyužité šance v podání vedoucího gólu Záp na 2:0. Liberecká obrana nedokázala odklidit centr z levé strany do autu a po dalším nákopu do šestnáctky, tentokrát od druhé lajny, nejvýš vyskočil Lukáš Koutecký.

V blížícím se koncem ještě zahrozil Gembický, jehož dělovku zpoza vápna s velkými problémy Soukup vyrazil na roh. Další zajímavou situaci už diváci neviděli, Slovan prohrál se Zápami 0:2. Soupeř se díky vítězství posunul o skóre na první příčku tabulky, Liberec je s jedenácti body až na čtrnáctém místě.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Po prvním poločase plném zastrašování a brutality ze strany domácích byl výsledek nerozhodný. Půli jsme přežili díky dobře zvládnutým taktickým pokynům, nepouštěli jsme soupeře až na standardní situace do blízkosti naší brány, nevěděl si s naší hrou rady. Měli jsme náznaky akcí, v jednom případě nám reflexivní zákrok gólmana zabránil ve vstřelení gólu. Bohužel na začátku druhé půle jsme po naší špatně rozehrané standardní situaci a chybě v přechodové fázi obdrželi gól, což byla voda na mlýn pro domácí. Zápy se ještě víc zatáhly a my jsme se snažili o dobývání jejich brány. Měli jsme opět náznaky šancí, ale z ojedinělého útoku domácí vstřelili branku, která rozhodla o výsledku. Kluky musím pochválit za nasazení, snahu a taktické pojetí hry, bohužel až na dvě malé chyby, kterých jsme se nevyvarovali. Jinak byl výkon v pořádku."