FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Zbuzany - Slovan B 3:1
29.08.2020

Znovu s prázdnou. Premiérový gól B-týmu dal Mashike, na výhru proti Zbuzanům ale nestačil

Redakce
Zbuzany/Liberec - Ani napodruhé to nevyšlo. B-tým Slovanu sice ve Zbuzanech u Prahy vstřelil premiérový gól sezony zásluhou střídajícího Mashikeho Sukisy, ale na body trefa nestačila. Naše mužstvo podlehlo domácím hlavně kvůli tristní koncovce 1:3.
2.kolo, sobota 29.8.2020, 10:15
FK Zbuzany 1953 FK Zbuzany 1953
3:1
(1:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FK Zbuzany 1953: Radimský – Barciaga (C), Eichler, Maleček (74. Zeman), Radosta (74. D. Rohlík), Rys, Schneider (56. A. Rohlík), Surmaj, Trýzna (64. Jonáš), Uvíra, Zákostelský
FC Slovan Liberec B: Hasalík - Bína, Dvořák (76. Kratochvíl), Černický, Kosek - Kazda (35. Daněk), Michal (76. Knobloch), Nešický, Šulc (76. Juzvak) - Yu, Csáno (58. Mashike)
Branky: 35. Surmaj, 65. Surmaj (pen.), 76. Zeman – 90. Sukisa. ŽK: 53. Barciaga – 37. Černický, 58. Kristian, 65. Daněk, 77. Dvořák. Rozhodčí: Vokoun – Krejsa, Zoufalý. Diváci: 180.

Slovan vstoupil do zápasu se Zbuzany aktivně, v osmé minutě výrazně zahrozila liberecká rychlá kombinace zakončená přihrávkou mezi stopery. Juzvak ale zastihl míč až u lajny a akce tak neskončila ani střelou. Ve 14. minutě propadl centrovaný míč z pravé strany mezi obránci do penaltového prostoru, následné ráně ale chyběla přesnost a ze slibně vypadající příležitosti tak znovu nic nebylo. O chvíli později zahrozili také hosté, Martin Uvíra se dostal k balonu z druhé vlny, ale Lukáš Hasalík výtečně zakročil a udržel čisté konto.

Domácí byli postupem času čím dál nebezpečnější, ve 33. minutě ještě našemu mužstvu pomohla tyč, nicméně zanedlouho padla první branka zápasu. Dohraný rohový kop zakončil hlavičkou jeden z útočících hráčů v chumlu, liberecký gólman míč na poslední chvíli vyrazil, avšak pouze na kopačku Davida Surmaje, který neměl problém odkrytou bránu trefit.

Těsně před koncem první půle ještě Slovan po faulu na Šulce zahrával trestný kop ze slibné vzdálenosti, Aleš Nešický ale zařízení netrefil. Aktivně naše mužstvo vstoupilo i do druhé půle, Yu oběhl po rychlém brejku vyběhnuvšího Denise Radimského, místo střely z úhlu však zvolil přihrávku do vápna, která příjemce nenašla. A Zbuzany naopak svou další velkou příležitost využily.

Po faulu v šestnáctce si míč postavil na penaltový puntík David Surmaj a ranou k levé tyči neomylně navýšil náskok domácích. V 76. minutě navíc obrana Slovanu trestuhodně pozapomněla na Tadeáše Zemana, který dostal až příliš prostoru ve vápně. Hasalík si sice na míč sáhl, ale zastavit prudkou křižnou ránu nedokázal.

Poté, co těsně před koncem Jan Zákostelský nevyužil gólovou šanci po propadnutém centru k zadní tyči, skóroval i Liberec. Yu využil chyby obránce, kterého obral o míč a přihrál Elvisovi Mashikemu. Ten si přehodil míč na pravou nohu a nakonec parádní ranou propálil zbuzanského gólmana k bližší tyči. Naše mužstvo tedy sice vstřelilo premiérovou branku nové sezony, avšak na první body si bude muset ještě počkat. Za týden hraje poprvé na domácím hřišti.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): „První poločas jsme začali dobře. Měli jsme 3-4 dobré možnosti, které ale nedáme... Pak vypadneme ze hry chybami v rozehrávce i nedůrazu, gól dostaneme po dohraném rohu. Druhou půli jsme opět začali slušně, ale uděláme naivní faul a penaltu. I když jsme se snažili, naše finální fáze byla hrozná. Třetí gól středem obrany a po dalším nedůrazu rozhodl, bylo po zápase.