FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - CSKA Sofia 2:3
06.02.2015

Lukáš Michalík
Každá série jednou končí. Fotbalisté Slovanu byli zatím v novém roce v přípravných zápasech stoprocentní, dnes jim ale stopku vystavil bulharský CSKA Sofia. Slovan se sice v prvním poločase ujal vedení, soupeř ale bleskově vyrovnal a po změně stran v krátkém časovém sledu odskočil na rozdíl dvou branek. V závěru jsme ještě sahali po vyrovnání, tentokrát to ale nevyšlo. Za velké pozitivum lze považovat návraty Pavelky a Sackeyho, kteří oba odehráli větší část utkání.
Turecko, pátek 6.2.2015, 16:00
2:3
(1:1)
PFK CSKA SofiaPFK CSKA Sofia
FC Slovan Liberec:

Kolář - Mudra, Pimpara (46. Karišik), Pokorný, Fleišman (46. Sus) - Pavelka (46. Djika) , Obročník (46. Sackey) - Hadaščok (46. Frýdek), Ndiaye, Kaiser - Luckassen.

Branky: 42. Ndiaye, 77. Djika - 44. Platini, 66. Prichinenko, 67. Galchev.

Naši fotbalisté v úvodu utkání tahali za kratší konec a byl to především bulharský soupeř, kdo se mohl dostat do vedení. Dvěma hrubými chybami jsme CSKA nabídli dobré příležitosti, z nichž v jednom případě dokonce soupeřův hráč postupoval sám na Koláře, ale v rozhodující fázi trefil pouze nohy našeho gólmana.

Po dvaceti odehraných minutách se hra opticky vyrovnala a to především pro to, že naši hráči začali k soupeři aktivně a agresivně přistupovat. Odměnou se jim stala povedená akce z rychlého protiútoku, završená Pavelkovým pasem z pravé strany, na který si před brankou naběhl Moustapha Ndiaye a střelou otevřel skóre. Radost však našim hráčům nevydržela dlouho, jelikož o několik minut později dostal kolmici za obranu Platini, který si v zakončení poradil a vyrovnal.

Druhý poločas začal několika příležitostmi na obou stranách. CSKA si vypracovalo šance zásluhou své kvality v kombinaci, Slovan donutil soupeře k chybám především díky agresivnímu napadání. Ani jedno z mužstev ale své šance nevyužilo. Bulharský celek udeřil v 66. minutě po rohovém kopu, kdy naše obrana pozapomněla na volného Prichinenka, který osamocen u bližší tyče přesně hlavičkoval. Uběhlo pouze několik desítek sekund a soupeř mohl slavit třetí zásah. Pohlednou kombinaci Sofie proměnil v další branku Galchev.

Snižující trefu našeho týmu přinesla 77. minuta. Po faulu na Luckassena se k exekuci přímého kopu postavil střídající Douglas Djika a střelou přes zeď vykřesal naději na lepší výsledek. V závěru si naši fotbalisté vypracovali ještě jednu zajímavou možnost, ale Luckassen po přihrávce z levé strany pálil pouze do připraveného brankáře. Až na osmý pokus tak fotbalisté Slovanu našli v zimní přípravě přemožitele, CSKA Sofia jsme podlehli 2:3.

Utkání znovu bedlivě sledoval sportovní ředitel Jan Nezmar. "Tentokrát je potřeba si přiznat, že jsme nebyli lepším mužstvem. Zejména ve druhém poločase nám po změnách v sestavě trochu vázla organizace. Nicméně, pozitivně lze hodnotit, že hráči se snažili plnit ty základní věci, které od nich požadujeme: tlak na míč, pressing a podobně. Co se týče hry, tak jsme bohužel tentokrát tahali za kratší konec. Soupeř byl velice kvalitní, kombinačně na velmi vysoké úrovni a byl i efektivní," přidal své hodnocení bývalý liberecký kanonýr.