FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Karviná 1:1
20.09.2020

Ve čtvrtém kole ligy remizoval Slovan s Karvinou 1:1

Ondřej Marko
Liberec – Po postupu do další části Evropské ligy nastal opět čas na FORTUNA:LIGU. V jejím čtvrtém kole k nám zavítal klub z Moravskoslezského kraje, MFK Karviná. Zápas nenabídl velké množství šancí, v 55. minutě však skóre otevřel Mosquera. Slovan se poté zatáhl a především bránil, ale i tak jsme měli pár šancí. V 91. minutě jsme bohužel dostali gól a finální výsledek tedy byl 1:1.
4.kolo, neděle 20.9.2020, 15:30, U Nisy
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
1:1
(0:0)
MFK KarvináMFK Karviná
FC Slovan Liberec:

Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Tijani, Mikula – Chaluš, Mara –Mosquera (84. Fukala), Beran (59. Pešek) , Matoušek (59. Júsuf) – Rabušic (69. Cancola)

Náhradníci: Knobloch, Jugas, Cancola, Pešek, Fukala, Rondić, Júsuf

MFK Karviná:

Bolek – Ndefe, Santos, Šindelář, Bartošák (78. Twardzik) – Qose (81. Dramé), Herc, Mangabeira (71. Guba), Ostrák (81. Janečka)– Papadopulos, Mikuš

Náhradníci: Dramé, Guba, Hanousek, Hrdlička, Janečka, Smrž, Twardzik

Branky: 55. Mosquera – 90. Santos

Žluté karty: 58. Tijani – 26. Qose, 52. Santos, 58. Papadopulos

Rozhodčí: Musil - Koval, Hock

Diváci: 3382

Úvod zápasu byl celkem vyrovnanou záležitostí, avšak nepřinesl žádné velké šance. Naší největší šanci měl Kamso Mara, který po přímém kopu zamířil razatní střelu do pravého dolního rohu. Ovšem brankář Bolek byl v pozoru a pokus zneškodnil. Náš tým poté začal více tlačit a hra se tak nadále točila především kolem karvinské brány. Po sérii přihrávek mohl do gólové šance přihrát Beran, ale jeho nahrávka těsně minula rozběhnutého Matouška. Po dalším přímém kopu dopadl na hlavu Mary centr, ovšem jeho pokus letěl příliš na levou stranu od brány.

Po našem tlaku se hra opět zklidnila a do šancí se dostávali i hráči z Karviné. Nikdo ale neměl vyloženě gólovou šanci, většina akcí ztroskotala na kombinaci. Po odraženém balónu vyslaném Mosquerou mohl málem Matoušek postupovat sám na brankáře, karvinský obránce však pohotovým skluzem jeho snažení zamezil. Zbytek poločasu žádnou větší akci nepřinesl a skončil tedy bez gólu.

Druhý poločas začal v podobném stylu, jako skončil ten první. Ani jedna strana si nedokázala vypracovat žádné pořádné šance. Po dvou přímých kopech jsme tuto statistiku konečně dokázali zlomit. V 55. minutě poslal Mikula krásný centr na ve vápně stojícího Maru, ten si nejprve pěkně obešel karvinského obránce a poté vystřelil. Jeho rána však trefila nohu Jhona Mosquery, který se otočil a poslal balón do levé části brány.

Po našem gólu měla více ze hry spíše Karviná a my se především bránili. Často pronikala do naší šestnáctky a měla i několik střel a rohů, všechny šance ale byly dříve nebo později zneškodněny. Vybojovaného přímého kopu se zhostil střídající Pešek, kopnul ho velmi dobře na vzdálenější tyč. Avšak žádný hráč v modrém se k němu nestihl dostat včas a karvinští odrazili na roh. Do velké šance se dostal Pešek, když se po dlouhé vzdušné přihrávce dostal sám před brankáře. Po dobrém zpracování uspěchal zakončení a jeho slabou střelu měl Bolek pod kontrolou.

Z velké dálky se dostal k pokusu karvinský Santos a pokus to nebyl vůbec špatný, brankář Nguyen si s ním ale bez problému poradil. Do úniku se krátce před koncem dostal Júsuf, pokusil se poslat přizemní centr na Maru, bohužel letěl moc daleko. Zvrat zápasu přišel pár vteřin před 91. minutou. Před bránou dostal přihrávku stoper Šindelář a lehkým lobem prostrčil na Eduarda Santose, který úspěšně zakončil. Zápas tedy skončil remízou 1:1.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberce): „Byl to těžký zápas, spíš boj řekl bych. Soupeř byl velmi důrazný a tvrdý v souboji. My jsme se soubojům přizpůsobili, ale dnes nám chyběla nadstandradní kvalita jednotlivců. První poločas skončil bez gólu a prakticky neměla ani jedna strana šance. V druhé půli jsme se dostali do vedení. Škoda, že Jakub Pešek neproměnil svou velkou šanci. Mohl postupovat dál a přihrát Rabušicovi a nebo brankáře přehodit pořádně. To bych řekl, že byl zlomový moment, potom soupeř hru ještě více zjednodušil. Karviná má hodně šikovných křídelníků, například Ostrák, skvěle hrál také Papadopulos. K tomu posunuli Eduarda nahoru. Dělali nám problémy ve výškových soubojích. Soupeř sice žádné velké šance neměl, jedna situace nám tam však propadla a tím vyrovnali. Vzhledem k vývoji zápasu bylo skóre zasloužené, soupeř si obětavě šel za vyrovnáním. Nám chybělo trošku síly, dynamiky a kvality.“

Juraj Jarábek (MFK Karviná): „Na Liberec jsme se poctivě připravovali, samozřejmě jsme je sledovali v pohárovém zápasu, kde to pro ně asi nebylo lehké. Počítali jsme s tím, že Pavel Hoftych udělá více změn. Nakonec to byla jen vynucená Hromady a nechal odpočívat Peška. Ale jinak nastoupili v plné síle. Myslím, že do zápasu jsme nastoupili s velkým respektem. Postupně se to ale změnilo, začaly fungovat věci, které jsme si řekli. Převedli jsme dobrý výkon. Liberec má velmi dobrý tým, fantastický do ofenzívy a dostávali málo gólů. Kluky musím pochválit za dobrou práci a organizaci, nepouštěli jsme Liberec do žádných velkých šancí. Škoda té situace z druhého poločasu, kdy jsme dostali gól. Nakonec jsme se dostali do hry a jsme rádi, že jsme vyrovnali. Vážíme si tohoto bodu s velmi kvalitním soupeřem, myslím si, že to je absolutně zasloužená remíza. Liberci přeji, aby se jim povedl postup, protože mají velmi dobrý tým a mají na to.“