FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovácko - FCSL 0:1
31.03.2018

V zápase bohatém na žluté karty, už ne tak na góly, zvítězil Slovan na Slovácku 1:0

Tomáš Honzejk
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Liberecké hráče čekala daleká cesta až do Uherského Hradiště. Na místním stadionu se hráči Slovanu utkali s domácím týmem 1. FC Slovácko. Ve velice bojovném zápase dokázali potvrdit roli favorita a po brance Matěje Pulkraba ze začátku utkání dokázali zvítězit 1:0. Zpět na sever Čech se tak vracejí se všemi třemi body.
22.kolo, sobota 31.3.2018, 15:00, Městský fotbalový stadion M. Valenty
1.FC Slovácko 1.FC Slovácko
0:1
(0:1)
1.FC Slovácko: Heča - Juroška, Šimko, Břečka, Divíšek - Daníček (C), Janošek (46. Machalík) - Navrátil, Sadílek (60. Kubala), Petr (77. Rezek) - Zajíc

Náhradníci:

Daněk - Vasiljev, Machalík, Rezek, Havlík, Kubala, Krejčí
FC Slovan Liberec: Hladký - Coufal (C), Karafiát, Mikula, Kerbr (46. Knejzlík) - Breite, Folprecht, Havelka, Potočný (86. Bartl) - Oscar - Pulkrab (64. Da Silva)

Náhradníci:

Nguyen - Knejzlík, Ševčík, Bartl, Wiesner, Kačaraba, Da Silva

Branky: 7. Pulkrab

Žluté karty: 20. Janošek, 72. Daníček, 77. Navrátil - 15. Kerbr, 19. Mikula, 76. Karafiát, 90. Breite

Rozhodčí: Pechanec - Pelikán, Horák

Diváci: 4226

Do první šance se v 5. minutě dostali domácí a byla to hned šance vyložená. Daníček si u brankové čáry obhodil Karafiáta, přihrál na z druhé vlny nabíhajícího Jurošku, který mířil po zemi k tyči. Hladký byl na zemi včas a střelu zneškodnil. Hned v 7. minutě jsme se mohli poprvé radovat! Přízemní centr Kerbra z levé strany přistál na noze jarního střelce MATĚJE PULKRABA, který střelou z první nedal domácímu brankáři šanci - 0:1.

V 11. minutě fauloval u postranní čáry Potočný. Slovácko po závaru ve vápně, kdy nejprve střílel Břečka a poté hlavičkoval Šimko, nedokázalo vyrovnat. Vedoucí gól Slovanu jakoby domácí nabudil a i nadále se hnali do útoku. Další centr z pravé strany o minutu později skryl v náručí Hladký. Ve 14. minutě vyběhl špatně na centr domácí gólman Heča. Coufalovi, ani poté Pulkrabovi se toto zaváhání nepodařilo potrestat.

V 18. minutě vystřelil Pulkrab zpoza vápna vedle brány. Hned vzápětí se na druhé straně nedohodl Hladký s Folprechtem a málem z toho bylo vyrovnání. Po první dvacetiminutovce se hra trochu uklidnila. V náznaku úniku byli ve 25. minutě domácí. Oscar se však skvěle vrátil a na pozici stopera akci zastavil. O minutu později střílel z hranice vápna Divišek. Svatyni Slovanu těsně minul. Ve 29. minutě se hnal Zajíc sám na Hladkého. Praporek asistenta ovšem vylétl vzhůru a tento únik zastavil.

V dalších minutách hry se hrálo spíše od vápna k vápnu a větší šance k vidění nebyly. Ve 38. minutě mohlo být naše vedení dvougólové. Pulkrab ve vápně hezky pustil míč na Breiteho. Jeho střelu obrana domácích zblokovala na roh. Do konce první půle se nestalo nic vážnějšího. Viděli jsme zajímavých prvních 20 minut. Poté tempo zápasu lehce opadlo, do hry se dostali domácí, ale žádnou svou šanci nevyužili. Do kabin jsme tak šli o gól šťastnější.

Po pěti minutách druhé půle měl Slovan k dispozici čtyři rohy v řadě. Žádný nepřinesl větší nebezpečí. V 55. minutě Navrátil nadvakrát přihrával na malé vápno. Druhou přihrávku lapil Hladký. O dvě minuty později sklepl hrudí á la Koller Pulkrab míč Oscarovi. Tomu se střela nepovedla a letěla mimo. Střelu Navrátila ze 63. minuty tečoval střídající Kubala do náručí Hladkého. O tři minuty později vymysleli střídající Da Silva s Knejzlíkem hezkou akci. Da Silva se obtočil efektní kličkou kolem obránce, přihrál doleva na Knejzlíka, jeho centr byl zblokován a Breite z dorážky vybojoval roh. Po rohu pálil právě Breite daleko mimo tyče.

V 71. minutě mohlo být zle. Aktivně hrající Navrátil přihrál zprava na osamoceného Zajíce. Ten naštěstí míč před prázdnou bránou minul. O čtyři minuty později se Šimko pokusil překvapit vyběhnutého Hladkého. Jeho pokus šajtlí těsně minul tyč naší branky. V 82. minutě centroval z přímého kopu Folprecht. Jeho centr přizvedl jeden z obránců a míč jen těsně minul branku. O dvě minuty později pálil z protiútoku Oscar pouze do náručí domácího gólmana.

V posledních 10 minutách se Slovácko snažilo vyrovnat. Náš tým si však výhru s vypětím všech sil pohlídal a odváží si tak zpět pod Ještěd všechny tři body.

Michal Kordula:

Byl to bojovný zápas, který moc fotbalu nenabídl. S tím, jak jsme se prezentovali, spokojený nejsem. Přesto si myslím, že utkání bylo remízové. Hned na začátku jsme si vypracovali gólovou šanci, kterou jsme neproměnili. Inkasovali jsme hned vzápětí ze situace, na kterou jsme před zápasem hráče upozorňovali. V druhé půli jsme se snažili s výsledkem něco udělat, ale nepředvedli jsme hlavně v ofenzívě takovou kvalitu, abychom ten zápas dokázali alespoň zremizovat.

David Holoubek:

Jsme rádi, že jsme tu vyhráli. Soupeř hrál výborně. My jsme do zápasu dobře vstoupili. První poločas byl z naší strany slušný. Druhý poločas byl hodně o bojovnosti. Slovácko mělo nějaké šance. Byli jsme šťastnějším týmem, za což jsme rádi, protože chceme hrát o pohárové příčky. Tyto tři body z tohoto prostředí a proti tak silnému týmu jsou pro nás velice důležité.