FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovácko - FCSL 1:0
10.04.2021

V těžkém venkovním zápase se Slováckem jsme prohráli 0:1

Ondřej Marko
Uherské Hradiště/Liberec – V 25. kole FORTUNA:LIGY vyrazil náš tým do Uherského Hradiště, aby se utkal se Slováckem. V zápase bylo k vidění mnoho pasáží, které byly napěchované šancemi. Bohužel se nám nepodařilo žádnou z nich proměnit. Utkání rozhodl gól z 66. minuty, kdy se z pokutového kopu trefil Václav Jurečka.
26.kolo, sobota 10.4.2021, 18:30, Městský stadion Miroslava Valenty
1.FC Slovácko 1.FC Slovácko
1:0
(0:0)
FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec
1.FC Slovácko:

Nemrava – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška – Havlík, L. Sadílek – Petržela (80. Tomič), Kohút (80. Šimko), Rezek (72. Divíšek) – Jurečka (90+1. Kubala)

Náhradníci: Bajza – Divíšek, Srubek, Šimko, Polášek, Kubala, Tomič

FC Slovan Liberec:

Knobloch – Koscelník, Jugas, Chaluš, M. Sadílek – Mara (69. Matoušek), Purzitidis – Pešek (69. Rondić), Faško (77. Karafiát), Mosquera (76. Nečas) – Rabušic

Náhradníci: Nguyen – Fukala, Cancola, Karafiát, Nečas, Matoušek, Rondić

Branky: 65. Jurečka

Žluté karty: 52. Hofmann, 90+3. Divíšek – 32. Chaluš

Rozhodčí: Marek – Kubr, Antoníček

Zkraje utkání bylo aktivnějším celkem Slovácko, nicméně do žádné větší šance ho naše obrana nepustila. Naši první příležitost jsme měli po volném přímém kopu. Po odražené hlavičce Rabušice se míč dostal až na hlavu Purzitidise, který neváhal a vystřelil na bránu. Do střely se ovšem dostal obránce Kadlec a vyrazil náš pokus na roh. Krátce poté se nám naskytla možnost ohrožení branky z přímého kopu necelých 22 metrů od brány. Ujal se ho Faško, který však trefil pouze zeď.

První velkou možnost v zápase měli hosté okolo 20. minuty. Po dobrém prodloužení Jurečky se ke střele dostal Petržela, jenž následně vypálil na přední tyč. Naštěstí ji pouze orazítkoval. Parádní fintu předvedl Koscelník, který tak obešel Sadílka a pelášil do vápna. Svou následnou přihrávkou ovšem spoluhráče nenašel.

Velké štěstí jsme měli po smolném zákroku brankáře Knoblocha, který vyboxoval centr přímo na hlavu Reinberka. Míč pak následně padal do brány, před rozběhnutým Rezkem ho však vyhlavičkoval Purzitidis. Velkou šanci měl ihned poté i náš tým z následného protiútoku. Po přihrávce Peška z pravé strany střílel ve vápně Mosquera. Z malé vzdálenosti ale mířil vysoko nad.

V úvodu druhé půle si pěkně došel pro faul Faško, který následně rozehrával přímý kop z dobré pozice. Našel z něj hlavu Purzitidise, který ale bohužel zakončil přímo na brankáře. Zvrat utkání přišel po odpískané penaltě. Sadílkův centr z levé strany propadl až do šestnáctky, kde na míč nedosáhl Knobloch a následně fauloval Reinberka. K pokutovému kopu se postavil Václav Jurečka, který překazil sérii chycených penalt našeho gólmana.

Další brankovou příležitost měli opět domácí. Po centru Sadílka na zadní tyč trefil hlavou míč do země Kohút, jeho pokus byl však pohotovým zákrokem chycen. Nedlouho poté měli domácí obrovskou příležitost, do šestnáctky proběhl kolem tří hráčů Slovanu Kalabiška. Z pravé strany strany vyslal přízemní střelu na levou stranu, kde ji skvěle vyrazil nohou Knobloch. I přes četná střídání jsme se nedostali k závěrečnému tlaku, zápas tedy skončil prohrou 0:1

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Myslím si, že první poločas byl velmi vyrovnaný, i co se týče šancí a polo šancí. Měli jsme pár dobrých situací, hlavně si myslím, že Jhon Mosquera to mohl řešit lépe. Standardní situace od Faška byla hodně nebezpečná. Slovácko náš ohrožovalo hlavně standardními situacemi, dlouhými auty. Branku jsme nedali. Druhý poločas byl zase opět vyrovnaným utkáním, řekl bych. Slovácko prostě vyšel jeden brejk. Milan Knobloch vlastně při tom zachraňování situace fauloval a penaltu tentokrát nechytil. Prohráli jsme, řekl bych, že ve vyrovnaném utkání. Tento týden nás to potkalo už podruhé. Náš problém teď není to, že sem tam branku dostaneme, ale především, že branky nedáváme a vytváříme se málo šancí.“

Martin Svědík (1. FC Slovácko): „Když jsme sledovali zápasy Liberce, tak jsme věděli, že se dnes bude jednat o těžký zápas. A to jak kvůli překonávání jejich obranné fáze, museli jsme si také dát pozor na silnou zbraň soupeře, rychlé protiútoky. Myslím si, že v prvním poločase jsme měli tak tři ztráty do nebezpečného otevřeného prostoru a nechali jsme Liberec Mosquerou zakončit. Za nás měl zase šanci Milan Petržela a k tomu další nedotažené věci. Tam si myslím, že to chtělo více trpělivosti. Byli jsme někdy na těch posledních 30 metrech nervózní. Chybělo tam doplnění a tlak do brány, který jsme už měli ve druhém poločase, třeba při penaltové situaci. Před druhou půlkou jsme si něco řekli v kabině, protože jsme měli problémy s určitými pasážemi hry. Myslím si, že od začátku druhého poločasu jsme Liberec nepouštěli do ničeho, když už tak to byly ofsajdové situace a jedna dvě standardky zkraje poločasu. Jinak jsme sbírali odražené balóny, měli jsme i pěkné kombinační akce, které se nám třeba nepodařilo úplně dotáhnout. Měli jsme i dvě vyložené šance, jedna vyústila v penaltu. Druhou bohužel Kalabiška neproměnil, Knobloch to výborně chytil. Byl to zápas, které takovéhle situace rozhodují, my jsme naštěstí rozhodli tou penaltou a tím, že jsme si vypracovali větší šance, než soupeř. Za dnešek obrovská pochvala pro mužstvo.“