FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Hradec Králové 2:4
01.07.2017

V prvním ze sobotních zápasů podlehla posílená juniorka Hradci 2:4

Dominik Jakubec
Hořice - V Hořicích čekal Slovan v sobotu dvojzápas proti Hradci Králové. V prvním z utkání naskočila především juniorka, která i přes solidní výkon na své soupeře nestačila a prohrála 2:4.
Hořice, sobota 1.7.2017, 11:00
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
2:4
(1:2)
FC Hradec KrálovéFC Hradec Králové
FC Slovan Liberec: Franc – Šustek, Šustr, Lehoczki, Knejzlík – Dramé – Jelínek, Folprecht, Simič, Šulc – Lemič.
Náhradníci: Baláž, Prokš, Kazda, Petr
Branky: 10. Černý (pen.), 26. Súkenník (pen.), 53. Hašek, 78. Súkenník – 21. Lemič (pen.), 85. Knejzlík.

V prvních z obou sobotních utkání dostala proti Hradci Králové šanci především juniorka doplněná o několik hráčů A-týmu. Do utkání tak kromě mladíků naskočili také Karel Knejzlík, hráči na testech Dramé a Jelínek, Zdeněk Folprecht nebo třeba Jan Šulc.

První půle nabídla velmi divoký průběh a především tři penalty. První z nich už po deseti minutách proměnil přesnou ranou Milan Černý, který nedal Francovi šanci zasáhnout. O jedenáct minut později bylo ovšem vyrovnáno, neboť se z pokutového kopu pro změnu trefil Luka Lemić.

To stále nebylo vše. O pět minut později nařídili sudí další pokutový kop, který tentokrát využil exliberecký Igor Súkenník a rázem to bylo 2:1. Po divoké čtvrthodině už v první půli další branka nepadla.

Skóre se však brzy měnilo i po změně stran. V 53. minutě se prosadil domácí Filip Hašek a Hradec vedl už o dvě branky. Ještě hůř bylo s blížícím se závěrem, kdy svůj druhý zásah přidal Igor Súkenník.

V závěru se podařilo Slovanu alespoň zkorigovat skóre, když se přesnou ranou prosadil Karel Knejzlík. Juniorka doplněná o několik hráčů A-týmu tak v prvním ze sobotních zápasů podlehla Východočechům 2:4.