FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jihlava - FCSL 0:0
01.03.2013

V Jihlavě branka nepadla, liberecký Slovan si z Vysočiny odvezl bod

Jan Šimek
V páteční podvečer jsme zamířili na Vysočinu, kde jsme se utkali s Jihlavou. Prvoligový nováček byl aktivní na začátku utkání, ale poté jsme začali přebírat otěže zápasu my a několikrát se ocitli v zajímavých šancích. Blízko své 100. branky v české nejvyšší soutěži byl Jiří Štajner, ale trefil pouze tyč. Štěstí nepřálo ani domácím střelcům, a tak si z Jihlavy odvážíme bod za bezbrankovou remízu.
18.kolo, pátek 1.3.2013, 18:00, Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
FC Vysočina Jihlava FC Vysočina Jihlava
0:0
(0:0)
FC Vysočina Jihlava: Blažek - Marek, Tlustý, Čvirik, Rada - Vaculík, Kosak (90. Tomeček), Karlík, Masopust (67. Koloušek) - Jungr, Vaněček (70. Šimonek).
FC Slovan Liberec: Kovář - Kelič, Frýdek (85. Sackey), Kušnír, Fleišman - Kováč, Hušek, Pavelka (63. Šural), Rybalka - Rabušic, Štajner (90. Ndiaye).
Bez branek. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Kotík. ŽK: 2:2 (Šimonek, Vaculík - Kelič, Kováč).
Diváci: 2560

V úvodu zápasu měl opticky více ze hry Liberec, první vážnější příležitost si ale vypracovali domácí fotbalisté. V 6. minutě se blízko liberecké svatyně zjevil Jungr, ale svou šanci zahodil.

O deset minut později vypálil z necelých dvaceti metrů domácí středopolař Masopust, hostující gólman Kovář však famózním zákrokem vyrazil míč na roh.

Po půlhodině hry se vzrušení dočkala také početná skupina libereckých fanoušků. Rabušic našel ve vápně volného Pavelku, ale také Blažek zachránil své mužstvo od pohromy a Pavelkovu ránu vytěsnil mimo tyče.

Když ale na konci prvního poločasu nevyužil svou příležitost Frýdek, který střelou z šestnáctky těsně minul domácí bránu, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Po změně stran byl Jiří Štajner blízko své branky č. 100 v Gambrinus lize, ale po centru Fleišmana orazítkoval pouze tyč. Vzápětí zahrozili také Jihlavští, jenže střídající Koloušek sám před Kovářem přestřelil libereckou branku.

V další šanci Vysočiny se pak ocitl Šimonek, ale jeho střelu z otočky mířící pod břevno zlikvidoval Kovář.

V závěru utkání mohl na naši stranu strhnout vítězství Kelič, ale ten zamířil přesně do prostoru, kde stál Blažek, a obě mužstva se tak o body podělila.