FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dukla B 2:1pen
08.10.2019

U18 - ČDD, 9.kolo: FC Slovan Liberec vs. FK Dukla Praha 2:1 (0:0), PK: 4:3

Helena Bláhová
Sobota 5.10.2019 Stadion MS

V domácím utkání jsme s celkem Dukly hráli nerozhodně, penalty rozhodly v náš prospěch.

9.kolo, sobota 5.10.2019, 10:00, MS
2:1pen
(PK:4:3, 0:0)
FK Dukla Praha BFK Dukla Praha B
FC Slovan Liberec: Vohnout - Špinka, Janouš, Holub, Zvěřina (46´ Flesner) - Hejl (65´ Winkler), Horčička, Málek (46´ Pajkrt), Křeš - Pokorný, Valenta
Branky: 88´ Pokorný - 65´ Šebrle, Rozhodčí: Bohata - Bohuš, Honzejk
Diváci: 30

Kvalitní zápas z obou stran ve velmi dobrém tempu a intenzitě.

V prvním poločase jsme byli lepším týmem a soupeř pouze hrozil z brejku. Měli jsme minimálně čtyři velké příležitosti, které měly při větším důrazu a kvalitě skončit brankou.

Druhý poločas byl vyrovnaný. V 65. minutě po naší ztrátě míče v přechodové fázi soupeř rychle hru otočil a po průnikové přihrávce mezi naši obranu trestal na přední tyč Vohnouta a Dukla šla do vedení. Kluci však našli zbytek sil a soupeře v závěru zatlačili. Na vyložené šance to bylo minimálně 8:2. Dočkali jsme se až v závěru. Po dobré individuální křídelní akci Flesnera nás spasil Pokorný. Zaslouženě jsme vyrovnali a šlo se do penaltového rozstřelu. Ten dopadl 4:3 pro nás. Hosté na těžkém, mokrém terénu dvakrát přestřelili.

Trenér Benek: "Troufám si říct, že jsme zaslouženě vyhráli, protože jsme měli větší vůli a chtíč. Kluky musím pochválit. Škoda, že takové utkání nehrajeme v této soutěži častěji."