FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Žižkov 4:1
05.08.2020

Třetí přípravný zápas skončil vítězstvím, Slovan porazil Viktorii Žižkov 4:1

Ondřej Marko
Liberec – Slovan hrál třetí přípravný zápas, tentokrát s druholigovou Viktorií Žižkov. Do zápasu nastoupilo i mnoho nových tváří, mezi nimi hostující Yusuf ze Slavie, Mosquera, který u nás podepsal smlouvu a Adekuoroye, čtyřiadvacetiletý nigerijský záložník ze slovenského ŠFK Sereď, který je u nás zatím na testech. Kromě nových tvářích se představila i jedna staronová, Michael Rabušic. Výše jmenovaní se přímo podíleli na všech dnešních gólech.
U Nisy, středa 5.8.2020, 11:00, U Nisy
4:1
(3:0)
FK Viktoria ŽižkovFK Viktoria Žižkov
FC Slovan Liberec: Knobloch (65. Hasalík) – Koscelník (46. Kosek), Fukala (46. Dvořák), Kačaraba, Mikula – Mosquera (46. Šulc), Adekuoroye (65. Michal), Barac (46. Černický), Pešek (46. Csano, 68. Králíček)) — Yusuf (46. Rondić), Matoušek (46. Rabušic)

Náhradníci:Černický, Králíček, Michal, Rondić, Rabušic, Šulc, Csano, Kosek, Dvořák, Hasalík

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Bazal, Březina (34. Petrlák), Žežulka, Muleme – Sixta, Skopec – Beltran – Diviš, Pázler, Nabijev

Náhradníci:Švenger, Tusjak, Petrlák, Zoubele, Urbanec, Súkenník Richter, Yu Kang-Hyum, Baioja, Kocourek, Auer, Kopřiva

Branky: 24. Mosquera, 34. Yusuf, 41. Mosquera, 75. Rabušic – 51. Zoubele
Diváci: 400

Zpočátku zápasu měli více ze hry naši pražští soupeři. Individuální akci ve vápně předvedl žižkovský Diviš, po dvou zasekávačkách vystřelil z ostrého úhlu, který obrana odvrátila na roh. Ve 14. minutě jsme měli první rohový kop, výtečný centr dopadl přímo na hlavu Kačaraby. Bohužel ale trefil pouze střed žižkovské svatyně. Po trestném kopu se ke střele dostal Pázler, zakroucenou střelu Knobloch zvládl vyrazil na roh.

Ve 24. min vyslal dlouhou vzdušnou přihrávku Adekuoroye na nabíhajícího Matouška. Ten dále pokračoval po pravém křídle a do vápna vyslal centr na tři naběhnuté hráče. Nejpohotověji zareagoval Jhon Mosquera a z bezprostřední blízkosti střílí první gól dnešního zápasu. O deset minut později vyslal opět Adekuoroye dlouhý přesný pas na Koscelníka, který ihned nacentroval do vápna. Míč lehce postrčil Pešek na uvolněného Abdulla Yusufa, jenž přímo před brankářem nezaváhal a trefil pravý horní roh.

Na pravé straně ukázal Pešek výborný sprint, na hranici vápna si obešel obránce a pak pokračoval až na konec hřiště. Asi tři metry od brankáře zvolil přihrávku na uvolněného Jhona Mosqueru, který chladnokrevně zakončil do středu brány kousek za hranicí pokutového kopu. První poločas skončil výsledkem 3:0.

V úvodu druhého poločasu snížili hosté na 3:1, když po rohovém kopu dopravili míč přímo na Batioju. Jeho hlavička našla pouze břevno, ale Lukáš Zoubele se pohotově dostal k dorážce a nezaváhal. Nechybělo mnoho a Rabušic mohl po kvalitním centru zvýšit na 4:1, brankář Švenger však ale nebezpečný pokus výtečně zneškodnil.

V 75. minutě už byl ale Michael Rabušic úspěšný. Po průnikové přihrávce předběhl Šulc žižkovskou obranu a na hranici šestnáctky nahrál Rabušicovi. Ten se pěknou kličkou zbavil obránce a pak už pozemní střelou na vzdálenější tyč obstřelil gólmana. Zbytek zápasu byl ve znamení pozvolného tempa, další branky nepadly a Slovan tedy vítězí 4:1.