FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slavia 1:0
25.01.2014

Tipsport liga: FC Slovan Liberec vs. SK Slavia Praha 1:0 (0:0) + video

Lukáš Váňa
Fotbalisty Slovanu vedl v posledním duelu Tipsport ligy trenér Jiří Chytrý. Hlavní kouč Slovanu odjel do Holandska sledovat našeho soupeře v Evropské lize. Utkání rozhodla branka Rabušice a dva skvělé zákroky Hrošša, který chytil i penaltu.
Tipsport liga, sobota 25.1.2014, 12:00
1:0
(0:0)
SK Slavia PrahaSK Slavia Praha
FC Slovan Liberec:

I. poločas: Hroššo - Kušnír, Kováč, Karišik, Pokorný - Sackey, Novotný - Douglas, Jarolím, Ndiaye - Budnik

II. poločas: Hroššo - Coufal, Pimpara, Migliorini, Frýdek - Obročník (85. Novotný), Hovančík - Kolár, Pavelka, Delarge - Rabušic
SK Slavia Praha: Rakovan (46. Čontofalský) - Dostál (46. Nitranský), Škoda, Neves, Zmrhal - Prošek (70. Bazal), Gecov, Piták (61. Koreš), Lička, Juhar (72. Vyhnal) - Necid (46. Vošáhlík)
Branka: 50. Rabušic Rozhodčí: Poživil

Naše fotbalisty čekal v mrazivém počasí protivník, kterého velmi dobře znají a se kterým se za tři týdny střenou znovu. Ligovou generálku totiž budeme hrát právě proti pražské Slavii.

V mrazivém počasí se hrál od úvodních minut rychlý, důrazný fotbal. Oba týmy se snažily o rychlou kombinaci po zemi. V úvodu se hrálo častěji na naší polovině. Do komplikací jsme se dostali ale jen po nedorozumění našich zadáků, vše ale ve spolupráci s brankářem dokázali vyřešit.

Náš tým se do první šance dostal v 7. minutě, po sérii přihrávek se na vápně ocitl volný Budnik, mířil ale mimo tyče. O tři minuty později se do první šance dostala Slavia. Po rychlé akci z levé strany přečíslili sešívaní naši obranu. Pokorný se ale vrátil včas a ve vápně si míč zpracoval a odkopl do bezpečí. V dalších minutách se hrálo především ve středu hřiště. Zápas byl plný soubojů i zajímavých přihrávek před vápnem. Ve finální fázi defenziva předčila ofenzivu. Až ve 24. minutě viděli diváci další šanci. Slávista Zmrhal dostal dost prostoru v našem vápně, Hroššo ale proti němu vyběhl a jeho střelu srazil na roh.

Po půlhodině hry narazil Jarolím míč před vápnem pro Douglase. Ten si míč posunul do vápna a vystřelil, bohužel ale nepřesně. O minutu později obral napadající Budnik o míč Nevese. Střílel na bližší tyč, ale těsně minul. Ve 33. minutě se na naší straně prosadil Dostál, přesným centrem našel Necida, jehož hlavičku Hroššo zlikvidoval. Chvíli na to kopal slávista Lička roh, míč se po sérii hlaviček dostal z vápna kde jej z první napálil Zmrhal. Hroššo byl připraven. V těchto minutách nás Slavia přehrávala. Ke konci poločasu jsme se ale z tlaku vymanili a hru opět vyrovnali. Nadějná Jarolímova přihrávka ve 40. minutě ale podle rozhodčího našla Douglase v ofsajdu. V závěru půle ještě kopala Slavia dvě nebezpečné standardky. První zastavila zeď, druhou rukavice brankáře Hrošša. Poločas skončil bez branek.

Do druhé půle poslal náš tým několik testovaných hráčů. V 50. minutě rozjel Coufal akci na Pavelku, ten skvělým pasem vysunul Rabušice, který šel z úhlu do vápna a chladnokrevně prostřelil Čontofalského - 1:0.

V 58. minutě se na pravé straně uvolnil Pavelka s Rabušicem. Několikrát si vyměnili míč, Rabušic pak už z vápna přihrávkou hledal volného Delarge. Čontofalský ale míč chytil. V 63. minutě uvolnil Pavelka Kolára, ten si ve vápně obhodil obránce a levou nohou střílel vedle.

V 69. minutě vyšla Slavii akce po levé straně. Proškovu jedovatou střelu Hroššo vyrazil na roh. Slavia se pak na chvíli usadila před naším vápnem. Ze dvou rohů ale neudeřila. V 73. minutě už nás ale zachránil jen vynikající zákrok Hrošša. Jeden ze slávistů se prosadil na pravé straně a přesně odcentroval. Koreš hlavičkoval z malého vápna do protipohybu našeho brankáře. Hroššo fantastickým reflexem levou rukou míč zastavil a jeden z našich obránců jej pak odkopl do bezpečí. V 79. minutě střílel pohotově z voleje Nitrianský, branku ale těsně minul. O minutu později to zkoušel technicky Lička, Hroššo jeho pokus vytěsnil na roh.

V 80. minutě kopal Frýdek roh, Slavie se ubránila. O minutu později to Frýdek zkoušel střelou ze 20 metrů. Čontofalský byl na zemi včas. Podobně se mu dařilo i při střele Rabušice. V 85. minutě odkulhal ze hřiště Obročník s nakopnutým lýtkem. Minutu na to kopala Slavia penaltu. Hroššo ale Ličkovu střelu k tyči vyrazil. Naši hráči pak ubránili i následný roh. Závěr utkání pak už měl Slovan pod kontrolou.