FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - PAOK 1:2
29.09.2016

Soluň rozhodla v 82. minutě, sympatický výkon našemu celku na body nestačil

Kryštof Rossmann
Liberec - Smutný závěr mělo bojovné utkání Slovanu proti dvojnásobnému řeckému vicemistrovi ze Soluně. Svou hlavičkou rozhodl až v 82. minutě kapitán PAOK Athanasladis.
Skup., čtvrtek 29.9.2016, 19:00
1:2
(1:1)
PAOK FCPAOK FC
FC Slovan Liberec: Dúbravka – Coufal, Latka (C), Hovorka, Bartošák (79. Baroš) – Breite, Folprecht (73. Karafiát) – Bartl (46. Ekpai), Sýkora, Vůch – Komličenko
PAOK FC: Glykos – Matos, Varela, Tzavellas, Leovac – Cañas, Cimirot – G. Rodrigues, Šachov (73. Baba Thiam), Campos (58. Mystakidis) – Athanasiadis (C) (85. Crespo)
Branky: 1. Komličenko (Sýkora) – 10. Athanasiadis (pen.), 82. Athanasiadis (Leovac). Rozhodčí: Bognar – Varga, Buzás (všichni Maďarsko). ŽK: 72. Bartošák (LIB) – 13. Leovac (SOL), 21. Varela (SOL), 71. Cañas (SOL). Diváci: 8880.

Oba celky na hrací ploše přivítalo krásné choreo Severní tribuny. Činili se však i hostující fanoušci, kterých se na stadionu rozhodně nesešlo málo. Bouřlivá atmosféra byla předzvěstí vyrovnaného utkání a atraktivní fotbalové podívané.

Slovan se skvělým fanouškům odvděčil již po necelé minutě hry! Jan Sýkora se uvolnil na pravé straně, přesnou přihrávkou nalezl ve vápně rozeběhnutého Nikolaje Komličenka a ten na tribunách spustil obrovskou vlnu euforie.

Liberec pokračoval v tlaku, pěkně hlavičkoval Hovorka, nicméně po zásahu Glykose se o několik chvil později dostali hosté do rychlého brejku. Po Sýkorově podklouznutí a následné ruce byla odpískána penalta. Tu s přehledem proměnil přízemní střelou Stefanos Athanasiadis.

Poté se na dlouhé minuty jevili aktivněji hráči řeckého celku. Pokusy o rychlé přenesení hry ze strany Slovanu likvidovali a sami se dostali do příležitosti. Rodriguesovi ale střela z hranice vápna vůbec nesedla a Dúbravka s ní neměl větší potíže. Stejně tak jako s hlavičkou Tzavellase po jednom z rohových kopů, ta totiž přeletěla břevno.

S postupem času vypálil ještě Bartošák, nicméně jeho razantní pokus z levé strany zamířil pouze vedle bližší tyče. Těsně před přestávkou zahrával Bartl trestný kop z nebezpečné vzdálenosti, Glykos však jeho dobrou ránu zachytil. Po pauze nastoupil Slovan na svého protivníka velmi aktivně a málem vsítil druhou branku. Šanci měl po přímém kopu od levého rohového praporku Folprecht, k zasáhnutí balónu u tyče mu ale nakonec chyběly centimetry.

Na druhé straně trávníku fauloval Hovorka a hosté měli k dispozici trestný kop. Giorgos Tzavellas svou střelou trefil pouze zeď, jeho druhý projektil skončil daleko mimo tři tyče. To rána Léose Matose už byla o poznání nebezpečnější, neboť směřovala na Dúbravku, který ji zachytil do svých rukavic.

Následně se ve velké příležitosti ocitl střídající Mystakidis, který pálil z velmi dobré pozice, Dúbravka nemusel vůbec zasahovat, míč přelétl břevno, a skóre se tedy neměnilo. Obrovská šance přišla na straně Slovanu v šestasedmdesáté minutě, když po rohovém kopu pálil Komličenko. Jeho ránu zastavila až tyč.

O další vzruch se postaral Mystadikis, jehož ránu doprostřed brány z hranice vápna zachytil bez větších potíží liberecký gólman. A pak přišel do libereckých řad tvrdý direkt, i když bylo naše mužstvo ve druhé půli aktivnějším celkem, skóroval soupeř. Centr Leovaca doputoval přesně na hlavu Stefanose Athanasiadise, jenž předskočil Sýkoru a přesnou hlavičkou poslal PAOK do vedení.

Slovan se nevzdával. Vyrovnat mohl Vůch, jenže střele chyběla přesnost. Se stejnou potíží se setkal i v samotném závěru hlavičkující Hovorka. Balón poslal z obtížné pozice těsně nad břevno. Ve třetí minutě nastaveni šel pomoci svým spoluhráčům do pokutového vápna při rohovém kopu i Dúbravka, jenže míč ukořistili hosté a mohli pečetit svou výhru. Rodrigues trestuhodně minul z pravé strany. I tak však modrobílým na další útok nezbyl čas. Soluň vyhrála U Nisy těsně 2:1.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): „Kdybych to měl hodnotit na stupnici od jedné do deseti, tak je to, co se týče zklamání, asi deset. Po dvou velmi dobrých výkonech ve skupině máme jen jeden bod, což je strašně málo. Na půdě Karabachu jsme dostali gól v 93. minutě, dneska po tom průběhu nemáme ani bod. Takže ta skupina je pro nás hořká. Klobouk dolů před klukama. V té situaci, v které byli, odvedli absolutní maximum. Museli jsme nuceně střídat a čtyři pět hráčů dohrávalo v křečích nebo s totálním vyčerpáním. Na tom pohybu hráčů bylo vidět, že v nich víc není. Projevilo se, že v první fázi budou hráči takoví svěží, ale bohužel ke konci zhruba od té 75. minuty nám síly chyběly. To nic nemění na tom, že u spousty hráčů to pro mě bylo až obdivuhodné. Furt doufám, že budeme do posledního kola v odvetě v Soluni hrát o postup. Tenhle výsledek znamená, že musíme minimálně dva ze čtyř zápasů vyhrát."