FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ostrava - FCSL 0:2
23.04.2016

Slovan zaslouženě zvítězil v Ostravě. Tři body zajistil Sýkora a Bakoš

Jakub Martínek
Ostrava - náš tým má za sebou další povedené ligové představení. V rámci 26. kola Synot ligy se vydal na půdu ostravského Baníku a na cestu domů si přibalil také další tři body do tabulky. Slovan většinu utkání bezproblémů kontroloval a po gólech Sýkory a Bakoše si připsal již patnácté vítězství v této sezóně a znovu se tak dotáhl za Mladou Boleslav.
26.kolo, sobota 23.4.2016, 17:00, Městský stadion Ostrava-Vítkovice
FC Baník Ostrava FC Baník Ostrava
0:2
(0:1)
FC Baník Ostrava: Šrom (C) - Helešic (55. Šašinka), Kaša, Dostál (76. Celba), Mešaninov - Granečný, Hrubý, Mondek (62. Vengřinek), Lásik - de Azevedo, Červenka.
FC Slovan Liberec: Koubek - Coufal Pokorný (C), Hovorka, Sýkora - Breite, Folprecht - Bartl (89. Bláha), Vůch, Jefremov (32. Sackey) - Bakoš (81. Pulkrab).
Branky: 12. Sýkora, 59. Bakoš. ŽK: 41. Folprecht, 43. Sýkora, 69. Pokorný, 86. Sackey. Rozhodčí: Franěk - Peřina, Kříž. Synot hráč utkání: de Azevedo - Bakoš.
Diváci: 6759

Po opatrné úvodní desetiminutovce se na ostravském Městském stadionu začali dít věci a k velké potěše u toho byli hráči Slovanu. Po dvanácti odehraných minutách se v pokutovém území sám zjevil Jan Sýkora. Ten se štěstím procedil balon mezi nohama soupeřova brankáře, který musel bezpochyby zpytovat svědomí.

Náš tým úvodní branka očividně povzbudia a i nadále byl tím lepším, co mohli diváci na hřišti v průběhu prvního poločasu sledovat. Ostravští chvílemi nevěděli kudy kam, jenže ani ostrý centr Sýkory do pokutového území a po něm ani individuální průnik Vůcha prozatím k další trefě nevedli. Ve dvacaté osmé minutě mohl svůj dlouhý gólový půst ukončit Bakoš, praporek pomezního rozhodčího ale byl proti při signalizaci ofsajdového postavení.

V závěru prvního poločasu Baník dvakrát zahrozil. Nejdříve ve čtyřicáté třetí minutě pálil Mondek vysoko nad Koubkovu branku. Následně se neujala ani hlavička Granečného, který poslal svoji hlavičku jen mimo tři tyče. Slovan si tak odnesl do šaten jednogólový náskok.

Opatrný úvod druhého dějství trval až do padesáté deváté minuty, kdy se skóré utkání měnilo podruhé. Vůch byl na hranici šestnáctky faulován a Slovan tak dostal výhodu přímého volného kopu. K balonu se postavil Marek Bakoš a parádní ranou do horního rohu ostravské branky nedal Šromovi žádnou šanci.

Baník mohl v šedesáté sedmé minutě rychle odpověďět. Červenka se dostal z pravé strany až do pokutového území a jeho tvrdou střelu musel likvidovat liberecký brankář. O dvě minuty později skončilo další ostravské zakončení jen na boční síti Koubkovy branky, kam balon poslal střílející Hrubý.

Ostravští se do další nebezpečné šance dostali osm minut před koncem utkání. Útočník Červenka ale z předbrankového protoru jen vysoko přestřelil. Víc už náš tým svému soupeři nedovolil a závěrečné minuty v poklidu kontroloval. Skóre 2:0 nakonec vydrželo až do závěrečného hvizdu rozhodčího Fraňka. Slovan si tak na dalekou cestu domů přibalil zasloužené tři body a upevnil svoji čtvrtou pozici.

Vlastimil Petržela (FC Baník Ostravy): Měli jsme problémy se sestavou. Vypadl nám Holzer s Vraštilem a kvalitou nám chyběli. Liberec vyhrál zaslouženě. Trvalo nám třicet minut, než jsme si zvykli na hru Liberce. Chybělo mi, že jsme více nekombinovali a překopávali střed, ale to bylo způsobeno i dobrým libereckým presinkem, proti kterému jsme se bránili odkopy. Soupeř měl tři šance, dal dva góly, ten druhý byl nádherný. My jsme si vypracovali dvě tutové šance, ale v nich tam chyběla trochu taková zkušenost.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberce): Měli jsme dobrý vstup do utkání. Měli jsme dobrý přechod směrem nahoru. Prvních pětadvacet minut jsem byl s naší hrou spokojený. Dali jsme krásný první gól, kdy jsme otočili hru přes celé hřiště a dohráli jsme to až do konce. Pak jsme nuceně střídali a až do konce už se mi to tolik nelíbilo. Ostrava nás pak trochu přitlačila. Ve druhé půli jsme chtěli držet balon a nepouštět Ostravu do tlaku a to se celkem podařilo. Ale na můj vkus jsme byli málo nebezpeční v útoku. Ale hra Ostravy se mi líbí. Hraje dobře, hráči jsou pracovití, proto si toho vítězství vážíme.