FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mladá Boleslav 4:0
27.05.2017

Slovan zakončil sezónu přesvědčivou výhrou 4:0 nad Mladou Boleslaví. Dvakrát se trefil Baroš

Jonáš Majtyka
Liberec - V posledním kole nejvyšší české soutěže potvrdil Slovan svou formu ze závěru sezóny a v derby s Mladou Boleslaví, které v utkání šlo o postup do předkola Evropské ligy, si po skvělém výkonu připsal na domácím hřišti výhru 4:0.
30.kolo, sobota 27.5.2017, 17:00, U Nisy
4:0
(2:0)
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav
FC Slovan Liberec: Dúbravka – Mikula, Kúdela, Karafiát (46. Kouřil), Kerbr – Ševčík (76. Graiciar), Souček, Breite, Voltr – Potočný – Baroš (C) (86. Šulc).
FK Mladá Boleslav: Vejmola – Pauschek, Stronati, Da Silva, Fleišman (C) – Přikryl, Takács, Levin, Mareš (34. Nečas) – Železník (72. Klobása), Chramosta (61. Mebrahtu).
Branky: 26. Baroš, 32. Kerbr (pen.), 57. Potočný (Ševčík), 60. Baroš (Voltr). Rozhodčí: Marek – Antoníček, Kotalík. Žluté karty:78. Voltr (LIB) - 64. Levin (MBL). Diváci: 4 280
Diváci: 4280

Už od úvodního hvizdu bylo vidět, že hosté hrají opravdu o hodně. Mladá Boleslav začala utkání ve vysokém tempu a několikrát se pokusila ohrozit Dúbravku. Ten se však ve své bráně moc nenadřel. První zajímavá šance utkání přišla ve čtrnácté minutě. Levin dostal ideální přihrávku za obranu, po které hledal před brankou někoho ze svých spoluhráčů. Jeden z domácích obránců však na poslední chvíli dokázal poslat balon do bezpečí.

Hráči z města pod Ještědem se ale postupně začali osmělovat. Po libereckém rohu se v hledišti už slavilo, balon po hlavičce Karafiáta ale skončil jen v boční síti Vejmolovy branky. Následně se Ševčíkovi nepovedl centr do pokutového území. Balon ale zamířil přímo do klece a hostující brankář měl plné ruce práce, aby jej vytěsnil nad břevno. Severočeši nakonec trochu kuriozně zužitkovali svoji převahu v gól. Střela z dálky se odrazila od zad Milana Baroše, který změnil dráhu letu míče a poslal tak svůj tým do vedení – 1:0.

Domácí úvodní gól nabudil. Po několika minutách našel Dúbravka dlouhým výhozem rozběhnutého Baroše, který byl v pokutovém území faulován a rozhodčí odpískal penaltu! Balon si na penaltový puntík postavil Milan Kerbr, který nechytatelnou ranou poslal Liberec do vedení 2:0! Následně byl po faulu krvavě zraněn Karafiát, který tak musel odejít k ošetření za lajnu. Středočeši ale několik minut dlouhou početní výhodu nevyužili. V nastavení se před brankou Liberce zjevil osamocený Da Silva, který ale z bezprostřední blízkosti Dúbravku nepřekonal.

Druhý poločas začali aktivněji hráči Mladé Boleslavi. Liberečtí ovšem zodpovědně bránili a své soupeře do žádné větší šance nepustili. Středočechům se stále nedařilo nějak výrazněji ohrozit Dúbravku, a tak udeřili opět domácí. Ševčík na hranici šestnáctky šikovně sklepl pro Romana Potočeného, který poslal balon přesně k tyči – 3:0. Svěřenci trenéra Trpišovského ale stále neměli dost. O tři minuty později to bylo už 4:0, když pohlednou kombinaci zakončoval do poloprázdné branky Milan Baroš, který si připsal již druhý přesný zásah.

Hráči z města pod Ještědem si poté už utkání užívali. V osmašedesáté minutě se hosté mohli dočkat první trefy po akci Přikryla, který nadýchaným centrem našel Mebrahta. Tomu ale chyběly centimetry, aby poslal balon do sítě. Boleslav se poté stále snažili něco na útočné polovině vymyslet, jenže pokaždé ztroskotala na pevné liberecké defenzivě.

Do zajímavé příležitosti se přeci jen dostal Nečas, jeho rána zpoza vápna byla ale mírně tečovaná a skončila těsně nad Dúbravkovou svatyní. Zápas se v závěrečných deseti minutách spíše už jen dohrával, liberecký tým zakončil ročník 2016/17 skvělým výkonem a přesvědčivou výhrou 4:0 nad Mladou Boleslaví.