FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Zlín 1:0

Slovan vykročil do osmifinále MOL Cupu úspěšně, do Zlína si poveze výhru 1:0

Liberec - Bez čtveřice reprezentantů a tedy i stabilních členů základní sestavy vstoupil Slovan do osmifinále MOL Cupu. I přes řadu změn v sestavě se však proti východomoravskému celku chtěl předvést v co nejlepším světle a vytvořit si co nejlepší výchozí pozici před odvetou. Zlín však nastoupil i s největšími oporami a rozhodně rovněž pomýšlel na úspěch.
Osmifinále, sobota 14.11.2015, 16:00, U Nisy
(1:0)
FC ZlínFC Zlín
FC Slovan Liberec: Hladký - Coufal, Švejdík, Mudra, Kerbr - Delarge (81. Jefremov), Sackey (18. Soungole), Machuča, Bartl - Bakoš (C), Rabušic (83. Luckassen).
FC Zlín: Dostál - Pazdera, Jugas, Malý (46. Hájek), Matějov (61. Holík) - Vukadinovič, Janíček, Živulič, Koreš - Železník (C), Jordan (72. Poznar).
Branky: 2. Bakoš (pen.). Rozhodčí: Kocourek - Urban, Koval. ŽK: 28. Janíček, 80. Jugas.
Diváci: 1500

Zápas začal pro Slovan ve velkém stylu. Už v první minutě se sám před brankářem zjevil Rabušic, vyhnul se s míčem gólmanovi a Dostál do něj nekompromisně zajel, následovat tak mohlo jediné - penalta. K té se postavil Marek Bakoš a suverénní střelou do protipohybu otevřel skóre. Po chvíli nepozornosti ale mohlo být vyrovnáno. Hosté dobře rozehráli standardní situaci, z vápna pálil Janíček a Hladký vyrazil pouze k Železníkovi, proti němu se však parádním zákrokem zaskvěl Václav Hladký.

Zlín se prezentoval aktivní hrou a po necelé čtvrthodině se v dobré pozici objevil před brankou Živulič, ale přestřelil. Na druhé straně zase smolně zblokoval dalekonosnou střelu Rabušic, nebyl však v ofsajdu a rázem stanul sám na vápně před brankářem, ale jeho ukvapenou střelu zastavil Dostál. O chvíli později došlo na nešťastný moment, kdy Sackey uprostřed běhu s bolestivou grimasou zpomalil a chytil se za stehno. Po krátkém ošetření musel přenechat místo na hřišti Soungolemu.

Naši hráči po střídání nepolevili a po rychlém přenesení hry na pravou stranu pálil Rabušic, toho však vychytal Dostál a Delargova dorážka mířila vedle. Následně tempo hry poněkud opadlo a vyložených šancí ubylo.

To platilo až do třicáté minuty, kdy náš tým zaváhal v rozehrávce na polovině soupeře. Zlín vybojoval balon, následoval rychlý pas do běhu a Jordan rázem běžel přes půl hřiště osamocen na brankáře. Tváří v tvář Hladkému však zlínský útočník zaváhal a mířil pouze do místa, kde stál gólman, Hladký si tak se střelou poradil.

Mladý brankář se zaskvěl i o tři minuty později, když po přízemním centru do vápna pálil Koreš, a snažení zlínské ofenzivy tak nadále odolával. To mohl změnit Tomáš Janíček, ale hlavičkoval pouze do tyče a s dorážkou z bezprostřední blízkosti si skvělý Hladký znovu poradil. Změnit skóre mohl ještě před přestávkou Rabušic, z vyložené pozice ale místo střely nahrával a Slovan nakonec o balon přišel. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Ve druhé půli se brzy po rozehrávce musel znovu činit Václav Hladký, který si skvěle poradil se střelou Živuliče, jak se ale nakonec ukázalo, zlínský hráč se stejně nacházel v ofsajdu. Šance se rodila i na druhé straně, když si Delarge seběhl po pravé straně a poslal do vápna ostrý centr, který těsně před Bakošem odvrátila obrana na roh.

Jinak se s přibývajícím časem ani jeden z týmů nehnal do žádného rizika. Střídající Holík se sice snažil hledat spoluhráče, jeho přihrávka ale žádného ze spoluhráčů nenašla. Stejný hráč se nakonec dostal do velké šance v 66. minutě, ale zblízka ztroskotal na skvělých reflexech Václava Hladkého.

Zlínští hráči chtěli vyrovnat, což bylo na jejich snažení vidět. Nejblíže brance byl Lukáš Železník, který střílel z první sám před gólmanem, ale těsně minul. Na druhé straně mohl svůj tým uklidnit Rabušic, ale mířil pouze do brankáře. Hra byla v následujících minutách často přerušována a čas tak pomalu plynul ke konci.

S blížícím se závěrem utkání se ještě v zajímavé pozici zjevil Bakoš, jeho střela mu ale nesedla a letěla až mezi diváky na tribuně. Na druhou stranu zase po Jefremovově špatné přihrávce pelášil Vukadinovič, ale k zakončení se nedostal.

V samotném závěru to ještě hlavou zkusil Janíček, ale na bezchybného Hladkého si svým pokusem nepřišel, a tak si Slovan poveze v úvodu prosince do Zlína výhodu výhry 1:0.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Pomohl nám vstup do utkání. Mužstvo bylo složené, jak to jen šlo, protože jsme kvůli reprezentačnímu termínu a několika zraněním museli hodně improvizovat. Někteří z hráčů naskakovali na hodně neobvyklých postech. Úvodní moment nám pomohl, dostali jsme se do zápasu, ale stejně je takřka zázrak, že to pro nás skončilo bez inkasované branky. Soupeř měl nespočet gólových příležitostí a výsledek 1:0 neodpovídá tomu, co se na hřišti dělo. Nicméně je dobře, že si alespoň diváci, kteří si našli cestu na zápas i v podobně nepříjemném počasí, přišli na své. Spíš mi to připomínalo přípravné utkání, ale vzhledem k podmínkám je nakonec výsledek do odvety přijatelný. Musím vyzvednout Vencu Hladkého, který nás hodně podržel, a také Honzu Mudru, který vůbec poprvé nastoupil jako stoper a hodnotil bych ho takřka nejlépe z celé obranné čtyřky. Ještě musím poděkovat Zlínu, že nám umožnili posun zápasu na tento termín, jinak bychom hráli před Groningenem a bylo by to pro nás ještě složitější.

Bohumil Pánik (FC Fastav Zlín): Odehráli jsme tu otevřené utkání, které bylo chvílemi poněkud divočejší. Vytvořili jsme si dostatek brankových příležitostí, abychom si odvezli lepší výsledek, ale občas se prostě můžete snažit až do půlnoci a stejně gól nedáte. Domácí naopak využili naši hrubou chybu, kterou nebudu příliš rozebírat. Pak nás musel také několikrát podržet gólman, protože Slovan je rozhodně kvalitním týmem a klidně mohl také dát více branek. Spokojenější bych byl s remízou, ale i prohra 0:1 je do odvety stále hratelná.