FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Štěchovice - FCSL 1:5
05.09.2018

Slovan vyhrál pohárový zápas na půdě třetiligových Štěchovic 5:1

Tomáš Honzejk
PŘÍMO ZE ŠTĚCHOVIC - Liberečtí fotbalisté hráli v rámci 2. kola MOL Cupu se Štěchovicemi, které hrají ČFL, tedy třetí nejvyšší soutěž. Slovan byl v tomto utkání velikým favoritem. Tuto roli potvrdil a z malého městečka, které spadá do okresu Praha-západ, si odváží výhru 5:1 a tím i postup do dalšího kola MOL Cupu.
2. kolo, středa 5.9.2018, 17:00, Štěchovice
FK Štěchovice FK Štěchovice
1:5
(1:3)
FK Štěchovice: Řehák - Busta, Košata, Pavlík (88. Milojević), Volešák, Kučera (C), Batka (61. Švejda), Díl, Novák, Jakobovský, Kučaba (76. Greš.)

Náhradníci: Vašák - Milojević, Švejda, Greš, Těžký, Müller

FC Slovan Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Kerbr - Pešek, Breite (C), Ševčík (63. Nešický), Hybš - Pázler (46. Voltr), Oršula (60. Koscelník)

Náhradníci: Hladký - Koscelník, Vuklišević, Nešický, Malinský, Voltr, Ulbrich

Branky: 18. Batka - 16. Ševčík, 21. Hybš, 45. Pešek, 60. Kačaraba, 88. Koscelník

Žluté karty: 15. Pavlík, 32. Kučera, 36. Jakobovský

Rozhodčí: Klíma - Koval, Šimáček

Diváci: 520

Hned v 5. minutě měl vyloženou šanci Filip Oršula. Jeho střelu k tyči vyškrábl Řehák na roh. Slovan měl v úvodu optickou převahu. Vyloženou šanci si však nevypracoval. To se změnilo v 16. minutě, kdy Petr Ševčík nádhernou střelou o břevno otevřel skóre - 1:0. Vedení Liberci dlouho nevydrželo. O dvě minuty později srovnal hlavou domácí Batka - 1:1. Za další tři minuty Slovan opět vedl. Hlavou k tyči se prosadil navrátilec do sestavy Matěj Hybš - 2:1. Za první půlhodinou hry udělal tečku dalekonosnou střelou doprostřed brány Karafiát.

Ve 34. minutě se postavil k přímému kopu Karafiát. Jeho pokus se odrazil od zdi až za bránu domácích. Po třígólové pětiminutovce si obě mužstva začala více hlídat defenzivu. Obraz hry vypadal stále stejně. Slovan měl míč po většinu času na svých kopačkách a domácí vyčkávali na otevřená okénka v naší obraně. Na konci poločasu jsme se dočkali ještě jedné branky. Stejně jako v předchozím případě Hybš, tak i Pešek se trefil hlavou k tyči a uzavřel tak poločasové skóre - 3:1.

Šest minut po začátku druhého poločasu se za vápnem opřel do míče Breite. Jeho tvrdý projektil jen těsně minul domácí svatyni. O chvíli později pálil z dálky opět liberecký kapitán. Tentokrát vysoko nad. V 57. minutě se postavil k exekuci přímého kopu Kerbr a dobře točenou střelou jen těsně minul. Po hodině hry se poprvé v druhé půli měnilo skóre. Slovan zahrával rohový kop, odražený míč se ve vápně dostal k volnému Kačarabovi a ten dělovkou nedal brankáři šanci - 4:1.

Po této brance jakoby bylo rozhodnuto. Slovan se již nikam usilovně nehnal a štěchovičtí v sobě nejspíše nenašli dostatek psychických sil, aby se hnali za zdramatizováním zápasu. Hrálo se v mírnějším tempu. O vzruch se tak postaral 10 minut před koncem domácí brankář Řehák, který horko těžko krotil poskakující malou domů. Nakonec z toho byl liberecký rohový kop. O chvíli později předvedla složitou rozehrávku i liberecká obrana. Také zde se to obešlo bez inkasované branky. Už se zdálo, že se skóre měnit nebude, když se dvě minuty před koncem pověsil do vzduchu střídající Koscelník a hlavou překonal domácího brankáře. Slovan tak vyhrál ve Štěchovicích 5:1.

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): S výsledkem jsem spokojený. Druhý poločas byl po prostřídání herně trochu slabší. Od hráčů, kteří nehrají stabilně jsem čekal, že by se mohli více ukázat. Účel to splnilo. Pro nás je MOL Cup jedna z cest, jak se dostat do pohárové Evropy. Každý zápas tedy bereme vážně. Trochu lituji, že jsme ve druhém poločase nepřidali větší kvalitu a více gólů. Jinak jsem ale s utkáním spokojen.