FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Táborsko 3:3
20.01.2016

Slovan vydřel remízu s Táborskem gólem z devadesáté minuty

Dominik Jakubec
Liberec - Ve středu od 12 hodin naskočil náš tým ve svém třetím přípravném zápase na umělém trávníku stadionu U Nisy proti druholigovému Táborsku. Také v tomto zápase chtěl Slovan prodloužit svou dosavadní neporazitelnost, v sestavě navíc dostaly příležitost také některá méně známá jména.
UMT U Nisy, středa 20.1.2016, 12:00, UMT U Nisy
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
3:3
(2:1)
FC Silon TáborskoFC Silon Táborsko
FC Slovan Liberec: Koubek (46. Hladký) – Coufal (46. Bartošák), Švejdík (62. Šustr), Pokorný (46. Hovorka), Ljulka – Bláha, Sýkora (46. Soungole) – Delarge (46. Jefremov), Marek (46. Pulkrab), Vůch (46. Hrdina) – Bakoš (46. Rabušic).
FC Silon Táborsko: Brych (62. Toma) – Hájek, Pilík, Nešický, Džafič, Ciku, Cíferský, Mráz, Hanzlík, Froněk, Sladký.
Náhradníci: Toma – Valovčan, Bernardo, Kočí, Šiml, Javorek, Rabiňák, Surmaj.
Branky: 9. Vůch, 20. Marek, 90. Hrdina - 21. Sladký, 66. Kočí, 70. Valovčan.

Slovanu úvod vyšel a hned od začátku byl aktivnějším týmem. První šanci měl po Vůchově přihrávce Marek Bakoš, jeho střela však letěla vysoko nad. V deváté minutě už však naši hráči šli do vedení. Egon Vůch se ve vápně zmocnil míče a přesnou střelou ho uklidil k tyči. Jen o půl minuty později dokonce uklidil do sítě odraženou Bakošovu střelu, tento gól ale pro ofsajd neplatil.

Následně se ve velké šanci objevil také hostující Džafič, svou střelou však nepřekonal vybíhajícího Koubka. Na druhé straně se naopak parádně uvedl Josef Marek, který se jako první dostal k odraženému míči a nůžkami ho efektně uklidil do sítě. Radost z dvoubrankového vedení však trvala sotva minutu, o chvíli později totiž Martin Sladký dostal až moc prostoru a střelou, která byla ještě tečována, snížil.

Inkasovanou brankou se naši hráči nenechali rozhodit a i nadále byli aktivnější. Zajímavé pokusy se otevřeli před Markem a Vůchem, ani jeden z nich však tentokrát druhou branku nepřidal. V závěru poločasu se už hra poněkud uklidnila a první půle tak nakonec skončila 2:1.

Po poločase hosté zabrali a nastěhovali se na naši polovinu, žádné ohrožení branky však dlouho nepřicházelo. Nejblíž byl při přímém kopu Šiml, jeho střela však mířila přímo do míst, kde stál Václav Hladký. Na druhé straně z podobné pozice pálil ze standardní situace Lukáš Bartošák, jeho pokus letěl pod víko, ale gólman Brych se natáhl a parádním zákrokem zkazil našemu obránci gólovou radost.

Velmi blízko třetí brance byl Slovan po hodině hry. Pulkrab byl ve vápně přistrčen v hlavičkovém souboji a pískal se pokutový kop, ten však Michael Rabušic nasměroval pouze do břevna. Naopak radovat se mohli hosté. Aleš Kočí využil volného prostoru, z dálky vypálil a Václav Hladký nedokázal míč vytěsnit do bezpečí.

A to nebylo vše, jen o několik minut později totiž obraně unikl Martin Valovčan a střelou k bližší tyči dokonal obrat. V závěru mohl Slovan srovnat, nejprve se před brankářem objevil Dmitrij Jefremov a v závěru také Michael Rabušic, ani jeden však Tomu nedokázal překonat.

Už se pomalu zdálo, že si Táborsko poveze z Liberce výhru, v poslední minutě zápasu však nakonec dokázal po přízemním centru Michaela Rabušice nechytatelnou střelou vyrovnat Antonín Hrdina. Slovan se tak nakonec s Táborskem rozešel smírně 3:3.