FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia - FCSL 1:1
30.03.2019

Slovan vybojoval na Slavii bod. Po velmi srdnatém výkonu remizoval 1:1

Tomáš Honzejk
PRAHA - Svěřence trenéra Hornyáka čekal nelehký úkol. Hráli v pražském Edenu proti rozjeté Slavii, účastníkovi čtvrtfinále Evropské ligy a momentálně vedoucímu týmu FORTUNA:LIGY. Na opačné lavičce stál nám dobře známý Jindřich Trpišovský, který si počíná více než dobře v tomto ročníku. I přes všechny papírové předpoklady se Slovanu ale podařilo vybojovat bod, když po rohu vyrovnával kapitán Breite na 1:1.
26.kolo, sobota 30.3.2019, 17:30, Sinobo stadium (Eden)
SK Slavia Praha SK Slavia Praha
1:1
(0:0)
FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec
SK Slavia Praha: Kolář - Coufal, Kúdela, Deli, Bořil - Souček, Traoré (79. Olayinka) - Masopust (46. Hušbauer), Stoch, Zmrhal (66. Van Buren) - Škoda (C)

Náhradníci: Kovář - Olayinka, Hušbauer, Ngadeu, Van Buren, Frydrych, Král

FC Slovan Liberec: Nguyen - Fukala, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Breite (C) (90. Vuklišević), Oscar - Malinský (76. Koscelník), Potočný, Pešek (58. Oršula) - Kozák

Náhradníci: Knobloch - Mikula, Koscelník, Vuklišević, Nešický, Oršula, Pázler

Branky: 69. Bořil - 72. Breite

Žluté karty: 54. Zmrhal - 34. Kozák, 47. Malinský, 80. Karafiát

Rozhodčí: Machálek - Kotík, Batík

Diváci: 16217

Zkraje utkání, konkrétně ve druhé minutě, se hlavami srazili Potočný s Kúdelou. Oba po ošetření pokračovali ve hře. O chvíli později pálil ve vápně Zmrhal jen do boční sítě. V 7. minutě centroval Pešek na Kozáka. Tomu míč sjel po kopačce, ale k překvapení všech se dostal až k Potočnému, který orazítkoval tyč. Vzápětí pálil z dálky, ale Kolář jeho střelu vyrazil na roh. Zápas bohatý na šance pokračoval. Na konci desáté minuty hlavičkoval Traoré z malého vápna těsně nad. Po hektickém začátku se hra trochu uklidnila. Až ve 20. minutě měla Slavia výhodu přímého volného kopu. Po sérii odrazů pálil Kúdela z hranice velkého vápna do připraveného Nguyena.

O tři minuty později promáchl Hybš přízemní centr ve vápně a Nguyen se musel činit proti Stochově pumelici. Z následného rohu doráželi sešívaní hned třikrát. Ani jedna dorážka si však nenašla cestu do sítě. Ve 33. minutě napřáhl ke střele opět Potočný. Tentokrát jeho střela z větší vzdálenosti letěla nad. Součkova hlavička o pět minut déle neměla dostatečnou razanci a Nguyen si s ní tak bez problému poradil. Vzápětí se řítil Škoda sám na Nguyena. Brankář Slovanu včas vyběhl a slávistický kapitán už tak neměl čas ho přelobovat. Na konci poločasu ještě Slavia zahrávala standardní situaci. Stochův centr ale Potočný přizvedl na roh. Z toho nebezpečí nebylo a do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Ve druhém poločase poprvé ohrozili branku domácí. V 50. minutě pálil po rohu rozehraném nakrátko Hušbauer na bližší tyč. Nguyen střelu vytěsnil na roh. Po hodině hry se objevil ve vápně nikým nehlídaný Coufal. Z úhlu si ale na výborně chytajícího Nguyena nepřišel. Vzápětí hlavičkoval z rohu Souček pouze do náruče libereckého brankáře. Na druhé straně se po delší době přihlásil ke slovu také Slovan. Po standardní situaci přišel závar ve vápně, ale k ohrožení Koláře nedošlo. V 69. minutě už to Slavii bohužel vyšlo. Přetažený centr Hušbauera našel úplně volného Bořila a ten zavěsil z voleje nekompromisně pod břevno 1:0 pro Slavii.

O tři minuty později ale bylo znovu srovnáno. Potočný odcentroval z rohu, novic Fukala přizvedl míč a Radim Breite na zadní tyči rozvlnil síť 1:1. V 82. minutě se po slávistické kombinaci dostal k zakončení Van Buren. Jeho střela z hranice velkého vápna ale letěla nad. O čtyři minuty později kroutil k tyči svůj pokus z velké dálky Hušbauer. Nguyen se vyznamenal a tygřím skokem míč vyškrábl na roh. V 89. minutě dali stopeři Slovanu Škodovi až příliš volného prostoru. Ten se otočil ve vápně, ale jeho pokus mířil doprostřed na Nguyena. Vzápětí pálil Hušbauer po zemi také doprostřed. V nastaveném čase Liberec podržel opět Nguyen, když vyrazil přímý volný kop Stocha. Slovan tak v Edenu vyválčil bod za remízu 1:1.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Jindřich Trpišovský (SK Slavia Praha): Měli jsme velký respekt ze soupeře, který je velice běhavý a pracovitý. Na to, jakou má Liberec kvalitu, jsme si vytvořili více šancí než jsme si před utkáním mysleli. Bohužel Liberec byl produktivní. Za stavu 0:0 svou největší šanci v zápase sice neproměnil, ale ze své druhé střely na bránu nám dal gól po standardní situaci. V tomto utkání byla klíčová produktivita. My měli tuším 15 střel na bránu, ale Nguyen chytal výborně. Náš výkon po repre pauze nebyl ideální. Liberec nás honil, napadal, nešetřil krokem a všude byl včas. My jsme v některých situacích před vápnem byli nepřesní a vznikal z toho fotbal nahoru dolů, který jsme nechtěli.

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): Do utkání jsme vstoupili trochu nervózně. Paradoxně jsme to byli ale my, kdo měl první vyloženou šanci v podobě tyčky Romana Potočného. Těžko říct, jaký by byl průběh zápasu, kdyby z toho byl gól. Věděli jsme, že musíme vysoko napadat a kazit jim rozehrávku. Chtěli jsme sbírat míče ve středu pole, což se nám tolik nedařilo. Nechtěli jsme se nějak zatlačit příliš hluboko. Až na inkasovaný gól se nám to dařilo. Řekl bych, že tak na 90% jsme splnili taktické pokyny. Víme o momentální formě a kvalitě Slavie. Chtěli jsme napadat jeden na jednoho. Vážím si síly soupeře, ale nepřijeli jsme si pro porážku a od první minuty jsme si šli za svým cílem, kterým byl bodový zisk z tohoto utkání.