FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slovácko 0:0
06.03.2016

Slovan velkou převahu v branku nepřetavil, Slovácko si tak po remíze 0:0 odváží bod

Lukáš Michalík
Liberec - Synot liga dnes pokračovala 20. kolem, v němž naši fotbalisté hostili sedmý tým tabulky, 1. FC Slovácko. Mužstvo trenéra Trpišovského mělo více ze hry a konec utkání jsme navíc dohrávali v početní výhodě. Gólman Heča ale nakonec zůstal nepřekonán, oba týmy si tak po bezbrankové remíze body rozdělila.
20.kolo, neděle 6.3.2016, 15:00, U Nisy
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
0:0
(0:0)
1.FC Slovácko1.FC Slovácko
FC Slovan Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Karafiát (56. Luckassen), Breite - Jefremov, Shala (82. Rabušic), Vůch (69. Bartl) - Bakoš
1.FC Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski - Biolek (87. Hofmann), Daníček, Havlík, Civič (72. Sadílek) - Koné (82.
ŽK: 64. Bakoš - 29. Daníček, 65. Šimko, 73. Biolek, 82. Koné. ČK: 76. Šimko. Rozhodčí: Královec - Mokrusch, Pilný. Synot Hráč utkání: Tomáš Koubek, Marek Bakoš - Francis Koné.
Diváci: 3318

Úvodní desetiminutovka žádné, byť třeba nepřesné, zakončení nepřinesla. Slovan měl podle očekávání míč na svých kopačkách, hosté ze Slovácka ale pozorně bránili a jejich hluboký blok byl těžko k překonání. V 11. minutě se po rohu Sýkory natahoval k zakončení Shala, k míči se ale albánský záložník nakonec neprodral.

První zakončení mezi tři tyče předvedl hostující záložník Šumolikoski, který pálil po zpětné přihrávce Daníčka. Střela však defenzivnímu hráči Slovácka nesedla ideálně a brankář Koubek tak neměl vážnější potíže. O poznání více starostí měl liberecký brankář s pumelicí Marka Havlíka, který se do míče opřel z halfvoleje a ten s přispěním Koubka skončil na břevně. Následně mohl Slovan zahrozit standardkou Sýkory, tu ale exekutor namířil mimo branku.

Ve 29. minutě mohl otevřít skóre Jefremov, který zkoušel překvapit Heču technickým pokusem, jeho utaženou střelu ale bohužel zastavilo břevno. Další akci zakončoval znovu Jefremov, jehož střílený centr ještě prolétl kolem hlavy Bakoše. Ve 37. minutě to ze střední vzdálenosti zkoušel Shala, hostující gólman Heča ale střelu k tyči dokázal vyrazit na roh. Po něm po odraženém balónu pálil agilní Jefremov, tentokrát ale branku netrefil.

Začátek druhého poločasu v mnohém připomínal úvod celého utkání. Slovan dobýval zkonsolidovanou obranu Slovácka, ale do zakončení se nedostával. V 58. minutě střílel hostující Daníček, gólman Koubek ale balón v poklidu skryl do rukavic. V 66. minutě napřáhl ze zhruba třicetimetrů Breite, střela se mu příliš nezdařila, ale nechybělo mnoho a doputovala přímo k nohám Bakoše.

Slovan měl ve druhém poločase soustavný tlak, který ještě vygradoval po vyloučení Biolka ze 73. minuty. V 81. minutě měl na kopačce vedoucí gól Bakoš, který střílel z úhlu, brankář Heča ale bombu slovenského kanonýra vyrazil. Další tutovku měl o chvíli později Sýkora, který střílel z velmi dobré pozice ve vápně, i proti tomuto zakončení se ale Heča vyznamenal. Gólman Slovácka si poradil rovněž s pokusem střídajícího Luckassena. V nastaveném čase měl ještě velkou šanci Hovorka, ani on ale levačkou nemířil do černého. I přes enormní tlak ze závěru utkání se našim hráčům nepodařilo vstřelit kýženou branku a se Slováckem jsme tak remizovali 0:0.

Svatopluk Habanec (1. FC Slovácko): Viděli jsme celkem rušné utkání, kdy jsme v prvním poločase podali velice slušný výkon. Měli jsme i šanci, která skončila na břevně, což domácí napodobili, takže bych řekl, že první půle byla velice vyrovnaná. Hráči soupeře se vzhledem k jejich postávám, jde spíše o drobnější rychlostní typy, na vcelku blátivém terénu dobře pohybovali. My se po změně stran trochu zbytečně zatáhli, přesto jsme tam měli nějaké výpady, z nichž ale nepramenily šance. Po vyloučení už nám ubývaly síly a byla to spíše nakopávaná do šestnáctky. Nebudu se dnes bavit o štěstí, protože jsem to už říkal dvakrát, i když tam soupeř měl dvě střely, které mohly skončit gólem. Remízu beru jako úspěch a my se teď musíme maximálně připravit na domácí utkání s Brnem.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Výsledek je pro nás zklamání, protože jsme chtěli vyhrát a navázat na tu sérii, kterou jsme měli. Bohužel, ten záměr se nám úplně nevyvedl, protože v prvním poločase to z naší strany nebyl vůbec dobrý výkon. Dostali jsme se do jedné, nebo do dvou šancí, špatně jsme se pohybovali a směrem dopředu skoro nebyli nebezpeční. Ve druhém poločase jsme to chtěli urvat bojovností, protože na takovém terénu hrát je opravdu za trest. Bohužel jsme ani v závěru žádnou šanci neproměnili, takže máme jenom bod a to je pro nás málo. Od nás to dnes nebyl dobrý výkon, trochu se to blížilo utkání na Dukle. Na druhou stranu se hráčů musím trochu zastat, protože hrát na takovém terénu na ligové úrovni je skoro nedůstojné. I přes to jsme to ale měli zvládnout. Utkání dnes skoro nedosahovalo ligové úrovně a i pro diváky to byl asi očistec.