FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jablonec 1:1
17.01.2018

Slovan v prvním přípravném zápase remizoval s rivalským Jabloncem 1:1 (+video)

Tomáš Honzejk
PRAHA/LIBEREC - Po kondičním soustředění na Kypru čekal Slovan první přípravný zápas v zimní pauze. Náš tým bojoval v Xaverově v Horních Počernicích v rámci zimní Tipsport ligy proti Jablonci. Úvod patřil našemu týmu. Po vyrovnávacím gólu se ale hra vyrovnala a skóre už se nezměnilo.
Xaverov, středa 17.1.2018, 11:00
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
1:1
(1:1)
FK JablonecFK Jablonec
FC Slovan Liberec:

Hladký - Coufal (46. Mikula), Köstl (46. Karafiát), Kúdela (46. Blažek), Knejzlík - Breite (46. Wiesner), Bartl (46. Michalec) - Havelka (46. Bosančić), Folprecht (46. Voltr), Dorley (67. Gembický) - Pulkrab (46. Potočný)

Náhradníci: Blažek, Bosančić, Karafiát, Kerbr, Gembický, Mikula, Potočný, Voltr, Wiesner, Michalec, Kolář

FK Jablonec:

Hrubý - Janković (46. Holeš), Hübschman (46. Pernica), Lischka, Hanousek - Považanec (46. Kubista) - Jovović (73. Pleštil), Trávník, Breda (84. Petržilka), Schön (46. Mihálik) - Doležal (46. Tecl)

Náhradníci: Hanuš, Pernica, Kubista, Mihálik, Tecl, Pleštil, Holeš, Petržilka

Rozhodčí: Příhoda - Vít, Novák

Góly: 7. Pulkrab - 31. Doležal

První náznak šance si ve 2. minutě vytvořili jablonečtí. Doležal se hnal do šance, avšak včasný výběh Hladkého šanci zmařil. Na druhé straně Knejzlíkův přízemní centr mířil pouze do náruče Hrubého. První roh zápasu skončil nepřesným lobem Havelky mimo jabloneckou svatyni. Úvodní gól utkání si připsal Matěj Pulkrab, který na úrovni rohu velkého vápna šikovně přeloboval Hrubého - 1:0.

V prvních 10 minutách byl Slovan jednoznačně lepším týmem. Ani dva slepené rohy Jablonce neznamenaly nebezpečí pro naši obranu. Hra se poté poněkud uklidnila. Většinou se hrálo mezi vápny bez větších šancí na obou stranách. Až ve 22. minutě napřáhl ke střele přibližně z 30 metrů Bartl. Jeho projektil skončil vedle tyče. Jablonec využil první standardní situaci a Martin Doležal v 31. minutě srovnal na 1:1, ačkoliv jeho branku musel nejprve posoudit videorozhodčí.

Po vyrovnávacím gólu začal být Jablonec aktivnějším mužstvem. Po další standardní situaci se míč opět dostal za záda Hladkého. Zdvižený praporek ale uťal jabloneckou radost. Slovan se jen těžko dostával do tempa. Jablonečtí byli stále aktivnější. Skóre se už během první půle nezměnilo, a tak na světelné tabuli byl vidět výsledek 1:1.

První střelu na branku v 2. poločase si připsal ve 49. minutě vystřídaný Potočný. Úvodní desetiminutovka po přestávce nepřinesla větší vzrušení ani na jedné straně. V 59. minutě centroval ze standardní situace do vápna Potočný. Po několika odrazech se míč dostal k Dorleymu, který mířil vedle. Potočný skluzem zabránil Holešovi, aby ohrozil Hladkého. Útočný faul Mihálika na Hladkého znamenal přerušení hry. Po delší době se dostal Slovan do šance. Potočný našel Wiesnera, ten však branku minul.

Liberec pak přečkal velkou šanci. Nejprve Tecl neprostřelil vyběhnutého Hladkého, poté Pleštil přeloboval našeho gólmana, ale také břevno liberecké branky. V 78. minutě se ve vápně k míči dostal opět Pleštil, ale. Hladkého opět nepřekonal. Na druhé straně střílel z přímého kopu Karafiát. Z nějakých 30 metrů vyslal nebezpečný projektil na Hrubého. Ten s vypětím všech sil vyboxoval míč na roh.

I nadále jsme sledovali vyrovnanou hru s minimem šancí na obou stranách. V 89. minutě si postavil míč u rohového praporku Potočný. Přímým pokusem se pokusil ohrozit Hrubého. Ten si však tuto situaci pohlídal. Hned z protiútoku se objevil v obrovské příležitosti Tecl, který loboval míč přes Hladkého. Jeho pokus mířil vedle. V 91. minutě se na zemi v našem pokutovém území objevil Tecl. Píšťalka sudího Příhody zůstala němá.

Hráči Slovanu za sebou mají první přípravné utkání. Do zápasu vstoupili aktivněji a potvrdili to vedoucím gólem. První půlhodinu byl Slovan jasně lepším týmem. Poté Jablonec z první šance vyrovnal a převzal iniciativu. V druhé půli se oba týmy snažily strhnout vedení na svoji stranu. Žádnému hráči se to ale nepovedlo, a tak je konečný výsledek 1:1.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

David Holoubek: "Bylo to naše první přípravné utkání. Jdeme z těžkých kondičních tréninků rovnou do zápasů. Protočili jsme dvě sestavy. Vyzkoušeli hodně hráčů. Hodnotit utkání proto nechci, jelikož jde spíše o zkoušku. Na Kypru jsme potrénovali hodně kvalitně. Kluci toho měli dost. Poznal jsem v Liberci skvělou partu lidí, která chce pracovat a dotáhnout Slovan co nejvýš. Chceme hrát hodně na míči, presovat a hrát aktivně. První zápas Dorleyho byl hodně slušný, byl jsem s ním spokojen."

Petr Rada: "Měli jsme tu mladší hráče z juniorky. Vystřídali jsme všechny, což byl náš záměr. Nikdo se nezranil, to je nejdůležitější. Začátek z naší strany nebyl dobrý, nechali jsme Liberec hrát a byli zalezlí. Poté se hra vyrovnala. Výsledek je dle mého spravedlivý. Jsem spokojen se všemi hráči, které tu mám. Počasí nám přeje, a to je taky velice příjemné."