FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Dynamo Moskva - FCSL 2:0
01.02.2020

Slovan v prvním přípravném utkání v Turecku neuspěl, Dynamu Moskva podlehl 0:2

Šimon Knopp
Belek/Liberec - Slovan se střetl v rámci soustředění v Turecku s ruským týmem Dynamo Moskva. Naposledy oba celky změřily síly v letní přípravě, kde se radoval ruský tým z těsné výhry 1:0. Dnes bylo k vidění vyrovnané utkání, především v první půli měl Slovan navrch. Ovšem ve druhém poločase využil Komličenko výhodu v podobě pokutového kopu a ke konci zápasu se trefil ještě jeho spoluhráč Danilin. Slovan se již na odpověď nezmohl a prohrál 0:2.
Turecko, sobota 1.2.2020, 15:00
FK Dynamo Moskva FK Dynamo Moskva
2:0
(0:0)
FK Dynamo Moskva:

Shunin (C) - Ordets (83. Kalachev), Šunjić (74. Zorin), Skopintsev, Parshivlyuk - Neustadter (62. Mosckvichev), Yusupov - Raush (62. Karapuzov), Maximilian, Szymanski (46. Gomanyuk) - Komličenko (78. Danilin)

Náhradníci: Yarukov - Shkolik, Kalachev, Zorin, Danilin, Mosckvichev, Gomanyuk, Karapuzov, Sosnin
FC Slovan Liberec:

Nguyen - Mikula, Kacharaba (46. Hromada), Chaluš, Hybš - Malinský (69. Koscelník), Alibekov, Mara, Pešek - Baluta (74. Beran) - Kuchta (66. Rondić)

Náhradníci: Hasalík - Fukala, Michal, Hromada, Koscelník, Beran, Rondić

Branky: 71. Komličenko (pen.), 88. Danilin

Žluté karty: 6. Šunjić, 57. Ordets, 59. Neustadter - 45+1. Mikula, 46. Malinský, 59. Baluta

Již ve třetí minutě po hlavičkovém souboji musel být poměrně dlouho ošetřován Kuchta, naštěstí se vrátil do zápasu a mohl pokračovat. První střelu zápasu si připsal Pešek, zpracoval si centr a z voleje zkoušel zakončit, branku Shunina neohrozil. Velkou šanci měl Slovan ve 14. minutě, Pešek ve vápně sklepl míč na nabíhajícího Balutu, který bez přípravy zakončoval. Shunin dobře odhadl směr míče a pokus směřující do středu brány zneškodnil. Slibnou příležitost vybojoval v podobě standardní situace Pešek, k míči se postavil Alibekov, ale trefil pouze hráče ve zdi.

Dynamo Moskva se snažilo přenášet hru dlouhými centry, avšak často velmi nepřesnými. Zápas byl plný ostrých soubojů, ve 30. minutě musel být po souboji s Komličenkem ošetřován Kačaraba. Ve 32. se napřáhl ke střele Alibekov, ale ani jeho pokus nenašel prostor mezi třemi tyčemi. Ve 40. minutě hledal Pešek dloubáčkem za obranu Kuchtu, libereckého útočníka skvěle vychytal v pádu Shunin, jenž vyrazil konečky prstů balón na roh. O čtyři minuty později si připsalo první šanci i Dynamo. Komličenko se po centru dostal k hlavičce, ovšem proti Nguyenovi selhal. Liberecký brankář předvedl skvělý zákrok a míč následně odkopl Chaluš.

Ve druhé půli zakončoval po centru z pravé strany Komličenko, míč netrefil přesně a Nguyen nemusel zasahovat. Na druhé straně po přihrávce Baluty zakončoval z úhlu Kuchta, nepřesně. O chvíli později nesmyslně zezadu fauloval Maru Neustadter, po právu dostal žlutou kartu, stejně jako Baluta, který po incidentu vrazil ramenem do hráče ruského celku. V 62. minutě zaváhal Mikula a pustil do zakončení Gomanyuka, Nguyen byl připraven, včas vyběhl a nadvakrát střelu zneškodnil. Hromada se dostal až na hranici vápna nikým neatakován a rozhodl se vystřelit, tvrdý pokus dokázal Shunin pouze vyrazit zpět k Hromadovi, ovšem liberecký záložník ruského brankáře neprostřelil.

V 71. minutě se po faulu Hromady ve vápně pískala penalta. Té se ujal Nikolaj Komličenko a s přehledem proměnil střelou k právé tyči, Ngyuen se natahoval marně. Slovan měl k dispozici v rychlém sledu dva rohové kopy, ani jeden nepřinesl větší gólovou šanci. V 82. minutě selhal v obrovské šanci Mikula, Rondić mu naservíroval míč do ideálního prostoru, ale liberecký obránce placírkou mířil těsně vedle pravé tyče. Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit Gomanyuk, postupoval totiž sám na Nguyena. Na našeho gólmana ale nevyzrál.

Slovan v závěru utkání více otevřel hru a byl potrestán. Po skvělém náběhu za obranu se prosadil střelou na bližší tyč Maxim Danilin. Další příležitost si Liberec nevytvořil a tudíž podlehl Dynamu Moskva 0:2.

Zdeněk Hoftych (trenér Liberce): "Dnes jsme odehráli kvalitní utkání s Dynamem Moskva. Dobře jsme plnili taktické úkoly, hrálo se velkém tempu. Jsme spokojeni s výkonem hráčů na hřišti, ale víme, že nás čeká ještě kus cesty."