FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Drážďany - FCSL 2:1
27.03.2015

Slovan v přátelském utkání podlehl německým Drážďanům 1:2

Lukáš Michalík
Großschweidnitz/Liberec - Naši fotbalisté si dnes zpestřili reprezentační přestávku mezinárodním přátelským zápasem. Mužstvo trenéra Vavrušky vyrazilo do sousedního Německa, kde se liberečtí hráči utkali s třetiligovým Dynamem Drážďany. Duel se hrál před fantastickou diváckou kulisou, přibližně 1500 přihlížejících fanoušků vytvořilo pro oba tábory výbornou atmosféru. Dynamo ve druhé půli kopalo dvě penalty a i když jedna neskončila gólem, mohli se Němci po skončení zápasu radovat z vítězství 2:1.
Großschweidnitz, pátek 27.3.2015, 18:00
SG Dynamo Drážďany SG Dynamo Drážďany
2:1
(1:0)
SG Dynamo Drážďany: Wiegers – Erdmann, Teixeira, Comvalius, Dürholtz. Müller Ji., Müller Ja., Moll, Vrzogic, Andrich, Stefaniak (46. Eilers).
FC Slovan Liberec: Hroššo – Franič, Karišik, Pimpara (67. Egert), Henzl – Sackey (67. Dydowicz), Ondráček – Ndiaye (57. Hadaščok), Ďubek (57. Luckassen), Marcos – Bakoš (75. Frimmel).
Branky: 26. Stefaniak, 52. Eilers - 59. Ondráček. ŽK: 41. Teixeira - 33. Ondráček.

Jako první vážněji zahrozilo naše mužstvo. Pět minut po úvodním hvizdu se po křižném pasu Ndiayeho řítil z úhlu sám na brankáře Bakoš. Slovenský útočník ještě přihrávkou hledal lépe postaveného Ďubeka, před nímž ale odkopl míč do bezpečí soupeřův gólman. Krátce na to se z úctyhodné vzdálenosti zastřeloval Sackey a jeho bomba skončila jen několik desítek čísel nad břevnem překvapeného brankáře Wiegerse.

Slovan byl v prvních minutách aktivnějším týmem, Dynamo se spíše bránilo. Ve 26. minutě ovšem německý klub využil hned svou první příležitost. Drážďanští fotbalisté nic nevymýšleli, po rychlé přímočaré akci se míč dostal až k Marvinu Stefaniakovi, který se s lehkostí prohnal kolem svých strážců a s přehledem překonal bezmocného Hrošša. Náš tým brzy přispěchal s odpovědí, když po Ndiayeho přihrávce pálil z hranice šestnáctky Bakoš. Jeho projektil ale skončil těsně nad břevnem. Do konce úvodní pětačtyřicetiminutovky už na jedné či druhé straně k žádnému ohrožení branky nedošlo, Dynamo tak odcházelo do kabin s jednobrankovým náskokem.

Po změně stran se oba týmy ještě ani nestačily dostat do tempa a skóre se měnilo po druhé. Levý bek Henzl fauloval uvnitř vápna a nařízenou penaltu bez problému proměnil střídající Justin Eilers. Náskok Dynama mohl vzápětí ještě navýšit Comvalius, který postupoval sám na Hrošša, v zakončení ale selhal. Nápor německého celku vyvrcholil odpískáním druhého pokutového kopu, který byl nařízen po nedovoleném zákroku Franiče. Úspěšný exekutor Eilers ovšem tentokrát selhal a z penaltového puntíku trefil pouze břevno.

Těsně před dovršením odehrané hodiny se Slovan dočkal snižující branky. Po standardní situaci Bakoše využil zmatků v pokutovém území Drážďan Adam Ondráček, který se nejlépe zorientoval a přesně zakončil. Vstřelený gól Liberecké vydatně povzbudil, úspěšný střelec Ondráček pálil zhruba z dvaceti metrů a Wiegers měl plné ruce práce s tím, aby balón vyrazil do bezpečí. Vyrovnat mohl střídající Hadaščok, který se prodral ke střele po standardní situaci, bohužel však těsně minul. V samotném závěru se naši hráči snažili o vyrovnání, na poslední roh šel pomoci i gólman Hroššo, ke kýžené brance ale nepomohl ani on. Slovan tak před skvělou diváckou kulisou podlehl německému Dynamu Drážďany 1:2.