FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Ostrava 0:0
14.06.2020

Slovan v posledním kole základní části FORTUNA:LIGY remizoval s Baníkem Ostrava 0:0

Ondřej Marko
Liberec – V posledním zápase před nadstavbou FORTUNA:LIGY hrál Slovan na domácím stadionu s Ostravou. I přes střeleckou i herní převahu skončil zápas bezbrankovou remízovou. Patří nám tedy pátá příčka, Ostrava půjde do skupiny o titul také.
30.kolo, neděle 14.6.2020, 17:00, U Nisy
0:0
(0:0)
FC Baník OstravaFC Baník Ostrava
FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula (C), Koscelník, Kacharaba, Mara, Mikula – Alibekov, Hromada – Malinský, Baluta, Pešek (86. Zeman) – Kuchta (77. Rondić)

Náhradníci: Knobloch – Beran, Černický, Michal, Rondić, Sukisa, Zeman

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo (33. Svozil), Stronati, Pokorný, Holzer – Kaloč, Hrubý (C) (88. Drozd) – Buchta (61. Reiter - 88. Baroš), Kuzmanovič, Potočný – Šašinka (61. Lalkovič)

Náhradníci: Budisnký – Baroš, Drozd, Lalkovič, Procházka, Reiter, Svozil

Rozhodčí: Zelenka – Hájek, Horák

Žluté karty: 39. Mara, 41. Šašinka, 44. Malinský

Diváci: 350

Zápas měl již od začátku rychlé tempo hry, když se v páté minutě blízko před brankáře dostal osamocený Jakub Pešek. Podařilo se mu vystřelit, ale jeho rána směřovala přímo na nohu brankáře Laštůvky. Mezi tři tyče neprošla ani dorážky Baluty. Následující minuty přinesly další střely, například Balutovu z 12. minuty, která jen těsně minula bránu.

Další výrazná šance přišla až v 27. minutě. Kamso Mara vyslal dopředu Tomáše Malinského, který se individuální akcí probil až před ostravského gólmana. Na poslední chvíli se rozhodl pro střelu na bližší tyč, ale brankář jeho úmysl vystihl ramenem. Slovan měl v zápase i nadále navrch a tlačil. Největší šanci na úvodní branku měl Alexandru Baluta. Na hranici šestnáctky vyslal z pravé části technickou střelu na vzdálenější tyč. Jeho pokus jen těsně minul bránu.

Ve 45. minutě kopali Ostravští po faulu Malinského volný přímý kop, ale brankář Nguyen si dobře postavil zeď a Kuzmanovič ji nepřestřelil. Dostal se pouze k odraženému balónu a střele z dálky, Nguyen opět vychytal. Do konce poločasu další akce nenastala, do kabin se tedy šlo za stavu 0:0.

Na úvod druhé části vyslal Baluta do úniku Malinského, podařilo se mu vypálit z blízkosti na brankáře, který šel k zemi a zneškodnil jeho ránu. Mnohem větší šanci měl opět Tomáš Malinský, když se zleva na hranici velkého vápna dostal ke střele. Razantní ránu do pravého horního rohu zneškodnil Laštůvka konečky prstů. Nedlouho na to ještě vyrazil silnou střelu Baluty.

Z rohovém kopu Slovanu se po odraženém pokusu Mary dostal ke střele Jan Mikula. Jeho rána z bezprostřední blízkosti však trefila pouze břevno. Brankář Laštůvka pod vyvinutým tlakem vyslal špatnou rozehrávku, kterou zachytil Pešek. Snažil se protlačit balón na Kuchtu, ale brankář nakonec akci přečetl a zneškodnil. Slovan byl i následující minuty aktivní a měl šance, bohužel z nich nepadla branka.

Do konce zápasu již žádné drama nepřišlo, Slovan remizoval s Baníkem 0:0. Jsme tedy na pátém místě.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Byl to těžký zápas, Ostrava je vždy dobrý tým s dobrou organizací. My jsme chtěli hrát aktivně a vytvořit si šance, především přes průnikové přihrávky. Myslím si, že šancí jsme měli hodně, bohužel nám v obou poločasech vždy chybělo málo. Chtěli jsme vyhrát, máme bod a končíme na pátém místě. Jdeme do nadstavby v takové té skupině čtyř týmů, uvidíme. Za zápas můžu hráče jenom pochválit, všichni makali a hráli velmi dobře. Bohužel koncovka nebyla dneska naše nejsilnější stránka. Nesmím zapomenout na brankáře soupeře, zkušeného Laštůvku, který si těch situacích poradil a nezmatkoval. Hráče si k sobě vždy nějak chytře navedl a vychytal několik důležitých zákroků. “

Luboš Kozel (FC Baník Ostrava): „Pozitivum utkání je, že jsme neprohráli. Musím říct, že ten bod byl šťastný, hodně můžeme děkovat Laštymu (Laštůvka pozn. red.), který tam chytil šance domácích. My jsme věděli jak domácí hrají, mají vepředu rychlé hráče a že jsou po zisku nebezpeční. Přesto jsme udělali několik chyb ve středu pole, kde jsme tím darovali protiútok, kterým se pak dostávali do situací. S tím jsme měli problém de facto celý zápas. Měli jsme pasáže, kde jsme také byli silní na míči, což je zlepšení oproti minulým zápasům. Nicméně naše snaha většinou končila u pokutového území. S finální fází spokojenost být nemůže, protože nám dneska nešlo nic. Měli jsme asi dvě nebezpečné zblokované střely, v tomto ohledu byl soupeř lepší. S výkonem spokojenost moc být nemůže, bod může být cenný.“