FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Hoffenheim - FCSL 5:0
05.11.2020

Slovan v oslabené sestavě podlehl Hoffenheimu rozdílem pěti branek

Šimon Knopp
Hoffenheim/Liberec - Slovan se představil ve třetím kole skupinové fáze proti Hoffeinheimu, který v Evropské lize letos ještě neprohrál. Liberec postrádal hned několik hráčů základní sestavy z důvodu nakažení covidem-19. Podle očekávání držel Hoffeinheim od začátku míč a trpělivě si vytvářel šance. Slovan se nedokázal náporu německého celku ubránit, pětkrát inkasoval a odjíždí domů bez bodů.
Group L, čtvrtek 5.11.2020, 21:00
TSG 1899 Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim
5:0
(2:0)
TSG 1899 Hoffenheim:

Baumann (C) - Bebou, Bogarde, Vogt (46. Grillitsch), Akpoguma (61. Nordtveit), Skov - Gaćinović, Rudy (46. Samassékou), Baumgartner (73. Belfodil) - Dabbur (61. Adamyan), Klauss

Náhradníci: Pentke - Nordtveit, Bruun Larsen, Grillitsch, Sessegnon, Samassékou, Belfodil, Adamyan, John

FC Slovan Liberec:

Hasalík - Koscelník, Kačaraba, Mikula (C), Pourzitidis - Hromada (77. Michal), Mara - Cancola (90+1. Dvořák), Nešický (90+1. Kazda), Kosek (90+1. Černický) - Rondić (67. Csáno)

Náhradníci: Pešl - Dvořák, Kazda, Černický, Michal, Csáno

Branky: 22. a 29. Dabbur, 59. Grillitsch, 71. a 76. Adamyan

Žluté karty: 36. Bogarde - 28. Pourzitidis, 51. Koscelník

Rozhodčí: S. Karasev - Demeshko, Gavrilin

Do první šance se dostal Bebou, přihrávka byla zblokována a Hasalík lapil míč do náručí. V sedmé minutě se po přihrávce Rudyho objevil ve vápně Klauss, ve skórování mu zabránil skvělým zákrokem Hasalík, jenž se mu vrhl včas pod nohy. Ve 12. minutě Hasalík vyboxoval centr a zabránil Gaćinovićovi ve vstřelení branky do prázdné sítě. O chvíli později napřáhl ke střele Baumgartner, pokus proletěl těsně vedle levé tyče. Další nepříjemnost pro libereckou obranu řešil mladičký gólman v 16. minutě, výběhem zabránil Gaćinovićovi, který chtěl postupovat sám do vápna.

Slovan se snažil statečně vzdorovat, i když byl obraz hry od první minuty stejný. Hoffeinheim držel míč a vytvářel si šance, zatímco naši čekali na možnost brejků. Ve 22. minutě se fotbalisté německého celku dočkali první branky. Kačaraba ve vápně podklouzl a k balónu se dostal Munas Dabbur, ten nezaváhal a otevřel gólový účet dnešního zápasu. O sedm minut později bylo skóre již 2:0 pro domácí. Střílený centr Skova tečoval těsně před Hasalíkem Munas Dabbur a míč propadl až do branky.

Druhá polovina utkání započala stejně jako ta první. Hoffenheim držel balón na svých kopačkách a trpělivou kombinací čekal na další šance. V 56. minutě si Slovan připsal svůj první roh utkání, ale Mara číhající na zadní tyči se k zakončení nedostal. V 59. minutě Florian Grillitsch vyslal z dálky skákavou střelu, ta prolétla Kačarabovi mezi nohama a Hasalík nedokázal včas zareagovat, 3:0 pro Hoffenheim. Němečtí fotbalisté hráli „úsporně“, přesto v 71. minutě slavili další branku. Hasalík dokázal centr Baumgartnera vyrazit pouze před sebe, kde čekal Sargis Adamyan. Vybral si odkrytou část branky a zvýšil na rozdíl čtyř branek.

Po sérii odrazů a nedůrazů v libereckém vápně se dostal znovu do šance Sargis Adamyan, ani tentokrát nezaváhal a poslal Hoffenheim do vedení 5:0. V 85. minutě zabránil skvělým výběhem další brance Hasalík, Belfodilovu střelu vyrazil rukou mimo tři tyče. Slovan si nedokázal vytvořit šance a v citelně oslabené sestavě podlehl Hoffeinheimu rozdílem pěti branek.

Pavel Hoftych (trenér Liberce): „Byl to extra dlouhý den, protože jsem byl na všechno, co se týče mužstva, sám. Pomohli mi trenéři z B-týmu i kolegové z manažerského týmu. Snažili jsme se připravit, věděli jsme, že to je krizový stav. Odehráli jsme velmi těžký zápas, postrádali jsme dnes všechny rychlostní typy hráčů... Soupeř nás dostal do velkých problémů, my jsme vzdorovali tak, jak jsme měli síly. Dostali jsme některé poměrně hloupé branky, ale spousta kluků na této úrovni nemá zkušenosti. Musím jim poděkovat, že byli ochotni akceptovat taktický plán, abychom nedostali ještě více branek. “