FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Zwickau 1:1
03.09.2015

Slovan v mladé sestavě remizoval v přátelském zápase s německým Zwickau 1:1

Hrádek n. N. - Ve čtvrtek nastoupili naši hráči s mnoha mladými hráči v sestavě proti německému FSV Zwickau k přípravnému utkání. Po řadě šancí na obou stranách se nakonec Slovan rozešel s svým soupeřem smírně 1:1.
Hrádek, čtvrtek 3.9.2015, 17:00, Hrádek nad Nisou
1:1
(0:0)
FSV ZwickauFSV Zwickau
FC Slovan Liberec: Hladký (46. Hroššo) – Bartl, Švejdík, Bong, Sýkora – Delarge (61. Chlumecký), Soungole (71. Bláha), Sackey, Cal – Rabušic, Bakoš (46. Knejzlík).
FSV Zwickau: Neukam – Paul, Öztürk. Göbel Ch., Genausch, Zimmermann, Wachsmuth, Frick, Lange, Mai, Göbel P.
Branky: 73. Rabušic – 77. Wachsmuth. Rozhodčí: Poživil – Šťastný, Trešlová. ŽK: 64. Mai (ZWI), 68. Wachsmuth (ZWI).

Od úvodních minut bylo k vidění relativně vyrovnané utkání. Byli to sice spíše hráči Slovanu, kteří se snažili hrát aktivně, po chybách v rozehrávce se ale nabízel prostor k protiútokům. A ten Zwickau mohlo několikrát využít. Po sedmi minutách hry se řítil sám na brankáře Hladkého Öztürk, ale svou střelou nakonec mířil příliš vysoko.

Další dobrou příležitost ke skórování měli opět hosté. Zimmermann hlavičkoval zblízka do prostoru branky, ale jeho pokus srazil na roh Bong. Teprve s přibývajícím časem se do šancí dostávali také naši hráči. První vlaštovkou byl únik Delarge, kdy si ale v nejdůležitějším momentě nakonec rychlonohý záložník ukopl balon.

O to blíž otevření skóre byl v závěru půle Rabušic, ten ale po dobrém Bartlově centru z hranice malého vápna hlavičkoval pouze vedle. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:0 a nic na tom nezměnila ani standardní situace Bakoše v samém závěru poločasu. V úvodu druhé půle se nabízela velká šance pro Slovan, když mohli Rabušic s Delargem postupovat na jediného obránce. Rambo přiťukl míč Delargovi příliš razantně, takže ho nakonec Delarge jen tak tak udržel ve vápně, přihrál však Bartlovi a ten hned nahrával před brankou, kde těsně před Rabušicem uklízela obrana do zámezí.

Na druhé straně se musel vyznamenat Lukáš Hroššo. Po rychlém protiútoku totiž přiletěl míč před branku, kde se do něj opřel Schliecht a jeho prudkou ránu nakonec musel slovenský brankář parádním zákrokem vyrazit na roh.

Na gól si nakonec diváci museli počkat až do poslední dvacetiminutovky. Tehdy po standardní situaci propadl balon až na zadní tyč, kde vyčkával Michael Rabušic a míč s přehledem doklepl do sítě. Zwickau mohlo velmi rychle zareagovat, Schröter ale po samostatném úniku tváří v tvář brankáři napálil břevno.

Hosté se ale vyrovnání přeci jen dočkali. Mladý tým Slovanu se nechal poněkud rozhodit agresivní hrou soupeře, na hřišti docházelo k rozmíškám a po jedné z nich zahrával FSV Zwickau přímý kop. Možná poněkud rozhozená obrana nechala trestuhodně volného Toniho Wachsmutha, který hlavou bez potíží umístil míč k tyči. A hned nato mohlo být i hůř, ale Brandnerovi, který obešel v samostatném úniku i brankáře Hrošša, zabránil v zakončení Knejzlík.

Závěr utkání už přinesl spíše opatrnou hru z obou stran. Šancí ubylo a ani jeden z brankářů už nemusel vážněji zasahovat. Slovan se tak nakonec s německým Zwickau rozešel smírně 1:1.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Chtěli jsme v pauze odehrát nějaké utkání a své účely nám splnilo. Cílem bylo vyzkoušet některé hráče na nezvyklých postech a dostat určité hráče do devadesátiminutové zátěže, šlo třeba o Švejdíka nebo Rabušice, a to nám to splnilo. Hledali jsme i alternativy na postech krajních obránců. Na mé poměry hrál soupeř možná až moc agresivně, takže byl pak v závěru zápas plný soubojů, ale naštěstí se nám nikdo nezranil. Bartl se nám chytil asistencí, Rabušic dal góla, takže nám to něco přineslo. Pro mě ani výsledek nebyl rozhodující, šli jsme do zápasu ze dvou těžkých tréninků, ještě ráno před zápasem se trénovalo. Každopádně jsme si z utkání něco odnesli.