FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Lubin 2:1
12.07.2014

Slovan v generálce před Evropskou ligou zdolal Zagłębie Lubin

Nikol Kuncová
Liberec - V posledním přípravném utkání před čtvrtečním startem soutěžního ročníku v Košicích zdolal Slovan polského soupeře Zagłębie Lubin 2:1. Na úvodní trefu hostů odpověděl nejprve Šural, pět minut před koncem rozhodl druhou brankou Hamuľák.
přát., sobota 12.7.2014, 17:00, U Nisy
2:1
(1:1)
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
FC Slovan Liberec: Hroššo (59. Kolář) – Coufal (62. Mudra), Karišik, Rajnoch, Fleišman – Pavelka (77. Sackey), Obročník (46. Jarolím) – Obžera (46. Kolár), Ďubek (77. Hamuľak), Šural (74. Delarge) – Luckassen (46. Hadaščok).
Zagłębie Lubin: Ptak – Stepien, Jach, Wozniak (31. Blad), Janoszka (38. Karmelita, 56. Przybecki), Rakowski, Oleksy, Piatek, Papadopulos, Guldan, Andrzejczak.
Branky: 41. Šural, 85. Hamuľak – 38. Papadopulos, ŽK: 6. Rakowski (ZGL)

Úvod utkání se nesl ve vyrovnaném duchu. Na straně polského celku se do šance dostal Lukasz Janoszka, jehož střelu na poslední chvíli dokázala zblokovat obrana Slovanu. V týmu Slovanu se k zakončení propracoval David Pavelka, ovšem zamířil pouze vedle pravé tyče. Obě mužstva se snažila využívat chyb protihráčů, jenže defenzivy na obou stranách pracovala precizně a gólové šance nedovolily. Hráči Zaglebie spálili několik šancí, když míč z jejich kopaček ani nemířil na branku, oproti tomu se v 17. minutě dostal k míči Josef Šural a pronikl až na hranici pokutového území. Tam si míč zasekl, ovšem jeho zakončení pouze orazítkovalo tyč Ptakovy brány.

Více ze hry měl Slovan, jenž ani z hlavičkového zakončení ani trestného kopu nedokázal vytěžit kýžený gól. Když už se hosté dostali k míči, okamžitě se snažili ohrozit branku z rychlého protiútoku. Arkadiusz Wozniak chtěl v jednom z nich hlavou přehodit domácího brankáře, ale ten jeho záměr vytušil a míč s přehledem chytil. Ve 28. minutě vzal zodpovědnost na sebe Luckassen, ovšem střelu mu pohotově zblokoval Guldan. Gólem pak neskončila ani šance Šurala, do jehož střely na poslední okamžik skočil Guldan a akci překazil.

Ve 36. minutě se po chybě v rozehrávce a úniku dva na jednoho rozhoupal k zakončení Papadopulos, jehož střelu ještě zvládl Lukáš Hroššo krásným zákrokem vyrazit, ovšem o dvě minuty později si právě Michal Papadopulos napravil reputaci a poslal svůj tým do vedení. Na vyrovnání stačily Slovanu pouhé tři minuty. K Josefu Šuralovi se odrazil míč ve vzdálenosti zhruba pětatřiceti metrů od branky, ten na nic nečekal a střelu vyslal přímo do růžku, čímž nedal Ptakovi sebemenší šanci. Poločas tak skončil smírně - 1:1.

Do druhé půle vstoupil Slovan dosti zbrkle a vlivem nepřesností se mu příliš nedařilo. O vzrušení se postaral jen gólman hostů Ptak, který po souboji s Rajnochem neudržel míč, což ale nebyl nikdo schopen potrestat. Centrované pokusy Slovanu ze stran neměly úspěch, precizní obrana je likvidovala jeden za druhým. Když už se Pavelkovi podařilo najít Šurala, opět zaúřadovala defenziva hostí a míč odkopla do bezpečí.

Být u míče pro hosty příliš neznamenalo, jelikož si nedokázali poradit s naší pozornou obranou, která již nechtěla inkasovat. A tak se nebezpečné akce rodily na druhé straně. Fleišmanův pokus o centr se odrazil k Isaacu Sackeymu, který z první jen těsně nevsítil branku. To se ale o pouhou minutu později podařilo nováčkovi Michalu Hamuľakovi, který se po spolupráci s Mudrou ocitl sám před odkrytou svatyní a v zakončení se nemýlil. V závěru se k míči dostal po Jarolímově centru opět Fleišman, jehož střelu ale Prak vyrazil a nakonec i vypíchl míč dorážejícímu Sackeymu. Náš tým si tedy na závěr přípravy připsal vítězství 2:1.