FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Olomouc - FCSL 2:1
05.08.2017

Slovan v Olomouci neuspěl, Hanákům podlehl 1:2

Dominik Jakubec
Olomouc - Po výhře nad Zlínem z prvního kola zamířil Slovan v sobotu na hřiště nováčka soutěže, Sigmy Olomouc. Také ta však v úvodním utkání zvítězila a chtěla ve druhém utkání přidat další tříbodový zisk. Po dramatickém závěru nakonec náš tým podlehl svým soupeřům 1:2.
2.kolo, sobota 5.8.2017, 17:00
SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc
2:1
(1:0)
FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec
SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček (85. Moulis), Houska, Plšek (46. Texl), Kalvach, Falta – Chorý (80. Manzia).
FC Slovan Liberec: O. Kolář – Coufal (C), Kúdela, Karafiát, Kerbr – Mikula (74. Havelka) – Malinský (46. Voltr), Folprecht, Breite (46. Potočný), Ševčík – Pulkrab.

#OLOLIB

Branky: 21. Chorý, 86. Moulis - 75. Karafiát. Rozhodčí: Julínek – Kotík, Kubr. ŽK: 70. Falta - 50. Karafiát, 54. Kerbr, 66. Kúdela, 83. Havelka. ČK: 87. Havelka. Hráči utkání: Tomáš Chorý - Ondřej Karafiát.
Diváci: 3731

Slovan se velmi brzy mohl dostat do vedení. Po zaváhání defenzivy Sigmy se Zdeněk Folprecht v 6. minutě zjevil sám před brankářem, kterého sice obstřelil, nicméně branku těsně minul. Po čtvrthodině hry pro změnu postupoval sám na gólmana Falta a už se zdálo, že obešel Ondřeje Koláře, ten mu však na poslední chvíli míč před zakončením vypíchl.

Ofenzivní podívaná pokračovala. Ševčík hned vzápětí vypálil zpoza vápna, ale orazítkoval pouze olomoucké břevno! Namísto toho tak šli do vedení domácí. Povedený centr z levé strany přistál před malým vápnem na hlavě Tomáše Chorého a ten se zblízka nemýlil. Houska mohl o pět minut později ještě zvýšit, ale po průniku po levé straně minul bližší tyč.

Závěr první půle už přinesl spíše klidnější hru na obou stranách, kterou přerušila nepříjemná srážka Plška s Radakovičem. Oba vzájemný střet odnesli krvavým zraněním, po krátkém ošetření se však mohlo pokračovat ve hře. V závěru ještě Plšek nebezpečně vypálil, ale přestřelil Kolářovu branku, do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro Sigmu.

Slovan se po změně stran snažil srovnat stav, ovšem pozorná domácí obrana naše hráče do výraznějších šancí nepouštěla. Olomouc se zaměřila především na defenzivu a hrozila z protiútoků. Zajímavě vypadala akce v 69. minutě, kdy se uvolnil na levé straně Potočný, ale jeho centr skončil pouze u brankáře Buchty.

Pomalu se začínalo zdát, že bude obléhání domácí brány marné. Čtvrt hodiny před koncem však Ondřej Karafiát převzal míč na středovém kruhu, vyrazil s ním kupředu a zhruba z pětatřiceti metrů napálil balon přímo k tyči. Buchta se po jeho ráně natahoval marně.

Jenže před koncem přišla studená sprcha. Střídající Pavel Moulis zůstal nehlídán ve vápně a přesný centr usměrnil hlavou k tyči. O chvíli později navíc byl Filip Havelka po druhé žluté kartě během třinácti minut na hřišti vyloučen a Slovan tedy dohrával v deseti.

V posledních několika minutách už náš tým obléhal vápno soupeře marně. Radakovičův nálet do Voltra sudí jako faul neposoudili, Potočný následně nepropálil obranný blok Sigmy. Slovan tak z Olomouce odjížděl poražen 1:2.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Václav Jílek (trenér Olomouce): "V první řadě jsme obrovsky spokojení s výsledkem a taky s předvedenou hrou, vítězství bylo naprosto zasloužené. Chtěl bych pochválit diváky, nesešlo se nás tady moc, ale podpora byla znát. To byl taky jeden z důvodů, proč jsme byli v závěru schopní utkání rozhodnout. Vedli jsme 1:0, paradoxně jsme dostali gól z první střely mezi tři tyče, byl to trošku šok. Ale věřil jsem v sílu mužstva. Tříbodový punc, který tomu dal Pavel Moulis, je jen odměnou za výkon, který jsme předvedli. V těžkých podmínkách jsme to odpracovali na jedničku. Šest bodů z prvních dvou zápasů je trošku pohádka. Plšek je po srážce s Radakovičem na pozorování, nevypadal vůbec dobře, byla tam tržná rána, cítí se špatně. Určitě by nebylo dobré, kdyby nám na delší dobu vypadl."

Jindřich Trpišovský (trenér Liberce): "Olomouc vyhrála zaslouženě, z naší strany panuje jednoznačně zklamání. Jak s průběhem, tak i s výsledkem a týmovým výkonem. Krásnou střelou jsme se dokázali dotáhnout, měli jsme šanci získat body. Ale nechali jsme si dát branku po autovém vhazování. Přehráli nás ve středu hřiště, v záloze hra vyzněla do ofenzivy i do ofenzivy pro Olomouc. Chorý pro mě byl hráčem utkání, dělal nám problémy. Musím domácí pochválit a nás kompletně zkritizovat. Olomouc jde dobrým směrem, jsou sehraní."