FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Dobříš - FCSL 0:3
09.08.2017

Slovan v Dobříši potvrdil roli favorita a zvítězil 3:0

Dobříš - Ve středu vstoupil Slovan do MOL Cupu, v němž se ve 2. kole utkal s divizní Dobříší. Naši hráči vstupovali do utkání jako výrazní favorité, přesto nesměli nic podcenit. Už mnohokrát se totiž stal vstup do domácího poháru proti papírově slabším týmům ligovým celkům osudným.
2.kolo, středa 9.8.2017, 17:30
MFK Dobříš MFK Dobříš
0:3
(0:1)
MFK Dobříš: Šedivý - Procházka (76. Karas), Talůžek (C), Puchmajer M., Puchmajer O. (75. Liška), Rychlík, Maryška, Šrain J., Junek (72. Masopust), Šrain V., Dort.
FC Slovan Liberec: Hladký (C) - Mikula, Karafiát (70. Coufal), Machuča, Knejzlík - Bosančič (76. Blažek), Kulhánek - Malinský (70. Da Silva), Graiciar, Voltr - Pulkrab.
Branky: 25. Pulkrab, 58. Kulhánek, 73. Bosančič. Rozhodčí: Ardeleanu - Kožár, Kubec. ŽK: 47. Maryška.
Diváci: 1600

Od samotného úvodu utkání si Slovan vytvořil výraznou herní převahu. Po Malinského centru ještě žádné výraznější nebezpečí nepřišlo, zato po deseti minutách hry už se málem měnilo skóre. Voltrův míč doputoval na zadní tyč k Machučovi, který však zblízka z velkého úhlu minul domácí branku.

O chvíli později pro změnu z dobré pozice po Karafiátově pobídce hlavičkoval Knejzlík, ale mířil příliš vysoko. Nejblíž gólu byl v úvodní dvacetiminutovce Martin Graiciar, který se zjevil před brankářem, ten však jeho ránu z úhlu vychytal. Ve 25. minutě už se ale Slovan dočkal. Malinský pronikl do šestnáctky, nabídl míč Matěji Pulkrabovi a ten bez potíží skóroval do odkryté brány.

Náš tým v aktivitě neustával a Malinský mohl o chvíli později přidat druhý gól, vychytal ho však Šedivý. Z protiútoku náhle postupoval Maryška sám na brankáře, své šance se ale zalekl a místo vyrovnání pálil nad branku. Domácí se rozhodně soupeře nezalekli a po autovém vhazování se do šance dostal také Filip Dort, jehož střelu ale Hladký vyrazil na roh. Ani jeden tým už se do žádné větší šance ve zbytku půle nedostal, do kabin se tak šlo za vedení 1:0 pro Slovan.

Po změně stran se Malinský dostal efektně kolem obrany až do vápna, ale orazítkoval pouze pravou tyč. Zahrozili i domácí, Dortův přízemní centr však žádného spoluhráče nenašel. Vzápětí sice Knejzlík po přesném centru rozvlnil síť, ale rozhodčí gól pro ofsajd neuznal a Slovan tak i nadále držel pouze jednobrankové vedení.

Zato po necelé hodině hry už to neplatilo. Voltr sice hlavičkoval do tyče, míč se ale odrazil přímo k Jiřímu Kulhánkovi a ten se zblízka nemýlil. Kontrovat se opět pokoušel Filip Dort, také tentokrát ale neuspěl a přestřelil branku. V 70. minutě naopak mohl hned po nástupu na hřiště zvýšit hlavou Wesley Da Silva, jeho pokus ale na brankové čáře vyrazil Šedivý.

Jen o dvě minuty později už se ale Slovan znovu radoval. Miloš Bosančič se postavil k přímému kopu a přestože jeho pokus brankář tečoval, nezastavil ho v cestě do sítě. S třígólovým vedením už si náš tým mohl dovolit hrát v klidu a v závěru držel míč pod kontrolou. Voltr se ještě minutu před koncem osmělil ke střele uvnitř šestnáctky, ovšem přestřelil.

Slovan tak v Dobříši zvítězil 3:0 a postoupil do 3. kola MOL Cupu.

Martin Šrain (trenér MFK Dobříš): Pro všechny tady v okolí to byl velký svátek. Kluci nechali na hřišti maximum, ale rozdíl oproti ligovému týmu byl zkrátka znatelný. Prohra 0:3 je pro nás nakonec vcelku dobrým výsledkem. Měli jsme několik šancí a kdybychom dali alespoň gól, výsledek by byl rozhodně lepší. Neproměněná příležitost vždy mrzí, tím spíš v takovém utkání, ale jinak jsme s utkáním spokojeni.

Jindřich Trpišovský (trenér FC Slovan Liberec): Jsem hrozně rád, že jsme takové utkání absolvovali. Hrálo se ve skvělé atmosféře na skvěle připraveném hřišti. Soupeř hrál velmi bojovně, ale zároveň v duchu fair-play. Jednoduché takové zápasy nikdy nejsou, navíc jsme udělali spoustu změn v sestavě. Kádr máme poměrně úzký, v neděli navíc hrajeme se Spartou, takže jsme nechtěli, aby se nám někdo zranil. Ne snad, že bychom se chtěli šetřit, ale měli jsme strach o posty, kde nemáme příliš kam sáhnout. Nakonec jsme ale zápas zvládli a i když měl soupeř více šancí, než bych si asi přál, jsme spokojeni.