FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Brno - FCSL 1:0
20.09.2014

Slovan v Brně neskóroval a odjíždí tak poražen 0:1

Filip Branšovský
Brno - V deštivém počasí se naši hráči v sobotu večer představili na půdě Zbrojovky Brno. Té nakonec stačil k plnému bodovému zisku jediný přesný zásah, o který se zkraje utkání postaral Jan Sýkora. Slovan tak bohužel odjel z jihomoravské metropole poražen 0:1.
8.kolo, sobota 20.9.2014, 17:00, Srbská
FC Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno
1:0
(1:0)
FC Zbrojovka Brno: Hladký – Buchta, Schuster, Košťál – Malík, Zavadil (C), Fischer, Lutonský – Brigant (68. Hyčka), Vávra (76. Moukanza), Sýkora (81. Šumbera).
FC Slovan Liberec: Kolář – Mudra, Pimpara, Karišik, Fleišman (C) – Dydowicz – Delarge (56. Calazans), Ďubek (76. Luckassen), Pavelka, Frýdek – Hadaščok.
Branky: 10. Sýkora, ŽK: 44. Košťál - 2. Pavelka, 13. Ďubek, 86. Karišik Rozhodčí: Královec – Wilczek, Ratajová
Diváci: 3284

Úvodní patnáctiminutovka nepřinesla pohledný fotbal z obou stran a od 2. minuty, měl Pavelka na svém kontě žlutou kartu. Po deseti minutách hry se Dzon Delarge skvěle uvolnil a sám před brankářem trestuhodně minul! O malý moment déle se potvrdilo pravidlo "Nedáš dostaneš". Domácí Jan Sýkora se skvěle uvolnil a naběhl si na Vávrův centra, ten bezpečně uklidil za záda našeho brankáře. Po dalších třech minutách viděl další náš hráč žlutou kartu a Ďubek si do dalších zákroků musel počínat opatrně.

Po půlhodině hry si naši hráči nevytvořili žádnou vážnější šanci a trestat opět mohli domácí hráči. V 25. minutě se k volnému kopu postavil kapitán Zavadil a mohl slavit gól. Pavel Zavadil vyslal přímou střelu, která měla silnou razanci a nadělala našemu brankáři značné problémy a se štěstím míč nepřešel brankovou čáru.

Závěr prvního poločasu jednoznačně patřil domácím hráčům a našemu brankáři Kolářovi. Nejprve při něm stálo všechno štěstí, to bylo když uvolněný Vávra se skvěle probojoval mezi obránci a dokázal ideálně nacentrovat na nabíhajícího Sýkoru, ten naštěstí minul a stav se neměnil. O pár minut později už Kolář musel ukázat své kvality, ze střední vzdálenosti Brigant napřáhl ke střele a Kolář se musel natahovat, aby dokázal míč vyboxovat na roh! Po zbytek zápasu se naši hráči nedostali příliš ke slovu a domácí tak kontrolovali hru. Stav utkání v poločase byl 1:0 ve prospěch domácí Zbrojovky.

V úvodu druhého poločasu si naši hráči nedokázali vypracovat slibnější šance a spíše se snažili kontrolovat hru. Až v 53. minutě si Hadaščok dobře naběhl na rohový kop a málem se mohl radovat, míč totiž nekontrolovaný domácím brankářem orazítkoval břevno. O pár minut později opět mohlo být srovnáno a zase v tom měl prsty Hadaščok, který si pohlídal ofsajdové postavení a se získaným balónem běžel sám na domácího brankáře. Brankář Hladký dokonale snížil střelecký úhel a Hadaščok bohužel trefil domácího strážce svatyně.

V následujících minutách se naši hráči nedostali ke slovu a museli sledovat míč na nohách domácích hráčů. Hráči Zbrojovky s jednogólovým náskokem kontrolovali hru a s pohodou se dostávali do zakončení. V 69. minutě střelec prvního gólu Sýkora skvěle našel hlavou centrovaný míč a naštěstí pro náš tým neuklidil míč do branky Koláře. Při našem týmu stálo štěstí i o pár minut později. Brněnský kapitán Pavel Zavadil ideálně nacentroval a Buchta zakončoval hlavou naštěstí o pár centimetrů vedle pravé tyče Kolářovi svatyně.

V závěrečných minutách druhého poločasu si naši hráči nedokázali vypracovat slibnou příležitost ke srovnání nepříznivého výsledku. Ale opět to byli hráči Zbrojovky, kteří mohli skórovat, v 89. minutě si Hyčka udělal prostor zhruba třicet metrů od branky a trefil levou tyč Kolářovy branky. V nastaveném čase se už hráči Slovanu k ničemu nezmohli a brněnští hráči mohli slavit.

V následujícím kole Synot ligy hostíme Mladou Boleslav, která ve včerejší předehrávce smetla Teplice 3:0

Václav Kotal (trenér FC Zbrojovka Brno): "Věděli jsme, že to dnes bude těžké. Liberec má i přes některá zranění velmi dobře technicky vybavený kádr. Přežili jsme úvodní šanci hostů a po našem gólu jsme chtěli hrát na rychlé protiútoky, což se nám vcelku dařilo. Ve druhé půli bylo na hráčích vidět, že se trochu bojí o výsledek. Měli jsme dát druhou branku a byl by klid. Je velmi důležité, že jsme potvrdili cenné vítězství ze Slavie."

Samuel Slovák (FC Slovan Liberec): "V Brně jsme chtěli určitě bodovat. Prvních deset minut utkání bylo z naší strany dobrých, ale brněnský gól nás na zbytek prvního dějství hodně poznamenal. Po něm jsme v prvním poločase už nic nepředvedli. Druhý poločas hodnotím trochu lépe, chyběla však efektivita, zejména při zakončení."