FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ostrava - FCSL 3:0
22.09.2013

Slovan utrpěl v Ostravě druhou letošní porážku. Baník dával góly v závěrech poločasů

Fotbalisté Slovanu Liberec jeli v rámci 9. kola fotbalové Gambrinus ligy na ostravské Bazaly, kde se utkali s domácím Baníkem. Slovan měl v první půli několik šancí, žádnou ale nedal a těsně před pauzou sám dvakrát inkasoval. Nakonec dostal gól ještě jeden a podlehl 0:3.
9.kolo, neděle 22.9.2013, 15:00, Bazaly
FC Baník Ostrava FC Baník Ostrava
3:0
(2:0)
FC Baník Ostrava: Pavlenka – Sukup, Baránek, Frydrych (C), Zawada – Droppa, Hable, Šichor (72. Kraut), Fantiš, Holzer (88. Engelmann) – Petrus (79. Rolinc).
FC Slovan Liberec: Kovář – Kušnír, Kelič (46. Karišik), Kováč (C), Fleišman – Rybalka, Šural, Kalitvincev (62. Frýdek), Pavelka, Delarge (83. Hadaščok) – Rabušic.
Branky: 43. Petrus, 45. Holzer, 89. Engelmann. Rozhodčí: P. Orel – P. Filípek, J. Jiřík. ŽK: Kelič, Kušnír, Fleišman (všichni Liberec). Diváci: 3672.

Liberecký tým začal na Bazalech aktivněji a držel míč poblíž soupeřova pokutového území. Kromě několika centrů, s nimiž si domácí obrana poradila, si ale větší šanci nevypracoval. To hráči Baníku se do útočné fáze dostávali především zásluhou standardních situací, jejich exekuce však postrádala potřebnou přesnost.

Když už se v nadějné pozici zjevil v 16. minutě hostující Dzon Delarge, byl proti pokračování akce praporek pomezního rozhodčího. Ostravský brankář Pavlenka tak musel zasahovat až o šest minut později, kdy pohotově zlikvidoval Rybalkovu ránu z voleje.

Tlak Slovani tím ale rozhodně neustával. Severočeši cítili, že je Baník celkem lehce zranitelný, z čehož pramenily další šance. Ve 25. minutě rozezvučel Kelič dokonce břevno, o chvíli později se Pavlenka musel vytáhnout proti hlavičce Šurala.

Ostrava tedy nepříjemnou půlhodinu s vypětím všech sil přežila, a když bez úhony přečkala i slibnou možnost Delargeho, zničehonic sama udeřila. Ve 43. minutě našel Šichor hlavu čerstvé posily Davida Petruse, který hlavou z pozice na zadní tyči překonal Kováře - 1.0.

To ale nebylo vše. V samém závěru první půle totiž smolař Kelič fauloval právě Petruse a Baník kopal přímý volný kop. K míči se postavil Daniel Holzer a přesnou střelou poslal svůj tým už do dvoubrankového vedení - 2:0.

V úvodu druhé půle tempo hry opadlo, na Slovanu bylo vidět, že s ním vývoj hry trochu otřásl. Baník zkusil udeřit díky výpadům Fantiše či agilního Holzera, avšak ani jeden bránu nakonec neohrozil. Na druhé stráně zachránil Pavlenka zajímavou akci Delargeho.

Slovan ale musel hru čím dál více otevírat, což byla voda na mlýn domácím. Obrovskou šanci spálil třeba Droppa, jenž po oběhnutí dvou soupeřů těsně netrefil bránu. Přesto se Bazaly ještě jednoho zásahu do sítě Liberce dočkaly. V 89. minutě skóroval střídající Vojtěch Engelmann, který obešel Kováře a z úhlu posunul míč do brány - 3:0.

Liberec tak po skvělém bodu z Freiburgu tentokrát zaváhal a prohrál 0:3.