FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Kuvajt SC 5:0
07.08.2019

Slovan si bez problémů poradil s exotickým Kuvajtem SC a připsal si výhru 5:0 (+sestřih)

Tomáš Honzejk
LIBEREC - Svěřenci trenéra Hoftycha sehráli přátelské utkání s Kuvajtem SC. Realizační tým dal opět prostor hráčům ze širšího kádru, ale zahráli si i stabilní členové základní sestavy. Po přesných hlavičkách Pázlera a Potočného z první půle a brankách Yua, Karafiáta a Kuchty z druhého poločasu se hráči mohli radovat z poklidného vítězství 5:0.
U Nisy, středa 7.8.2019, 14:00, U Nisy
5:0
(2:0)
Al Kuvajt SCAl Kuvajt SC
FC Slovan Liberec:

1. poločas: Knobloch - Koscelník, Kačaraba, Mara, Lehoczki (c) - Pešek, Breite, Nešický, Potočný - Pázler, Dordič

2. poločas: Knobloch - Mikula, Chaluš, Karafiát, Hybš - Malinský, Alibekov, Beran, Gembický - Yu, Kuchta

Branky: 6. Pázler, 25. Potočný, 59. Yu, 80. Karafiát, 87. Kuchta

Žluté karty: bez karet

Rozhodčí: Ginzel - Šůma, Lopuszynski

Začátek zápasu domácímu Slovanu vyšel skvěle. Hned v 6. minutě otevřel skóre utkání Pázler, který si osamocen vyskočil na přesný centr Peška z pravé strany a umístěnou hlavičkou k tyči nedal brankáři šanci. Ve 25. minutě už to bylo 2:0, když si Roman Potočný naběhl na centr Nešického z rohu na přední tyč a prudkou hlavičkou pod břevno podruhé rozvlnil síť za brankářem Kuvajtu.

V 59. minutě se svěřenci trenéra Hoftycha radovali potřetí. Dominik Gembický zatáhl míč po levé straně a přihrál po zemi do vápna. Jeho přihrávka se přes několik hráčů dostala až k libereckému útočníkovi Yuovi a ten se nemýlil. V 80. minutě se těsně za vápnem postavil k míči Ondřej Karafiát a zakroucenou střelou do šibenice z přímého volného kopu nedal brankáři šanci. Tři minuty před koncem dal konečnou podobu skóre Jan Kuchta, který zužitkoval krásný centr z voleje od Jana Mikuly. Slovan Liberec tedy porazil v přípravném utkání KUVAJT SC 5:0.