FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Plzeň 1:1
23.11.2018

Slovan proti Plzni bojoval, co mu síly stačily. Nakonec bere bod za remízu 1:1

Šimon Knopp
Liberec - V páteční předehrávce 16. kola FORTUNA:LIGY čekal na domácí Slovan těžký soupeř v podobě FC Viktorie Plzeň. V posledním vzájemném zápase lépe dopadla Viktorka, když vyhrála těsným rozdílem 1:0. Dnes to vypadalo až do 84. minuty na další těsnou výhru domácího Slovanu. Ovšem poté z jediné střely na bránu Liberec inkasoval. Tudíž zápas skončil nerozhodným výsledkem 1:1.
16.kolo, pátek 23.11.2018, 18:00, U Nisy
1:1
(0:0)
FC Viktoria PlzeňFC Viktoria Plzeň
FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite (C), Oscar – Potočný (87. Oršula), Ševčík, Pešek – Aarons (89. Pázler)

Náhradníci: Hladký – Kerbr, Mikula, Nešický, Oršula, Pázler, Mashike Sukisa.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Řezník, Hejda, R. Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Ekpai (82. Petržela), Al. Čermák (65. Pernica), J. Kopic (60. Kovařík) – Chorý

Náhradníci: Kozáčik – M. Havel, J. Kovařík, Pernica, M. Petržela, Procházka, Jakub Řezníček

Branky: 70. Pešek, 84. Kovařík

Žluté karty: 51. Karafiát, 67. Oscar, 90+2. Ševčík - 32. Chorý, 78. Řezník

Červené karty: 64. Hejda

Rozhodčí: Orel - Blažej, Kubr

Diváci: 4555

První útočná akce Slovanu vypadala slibně, po pravé straně se uvolnil Potočný a přízemním centrem se snažil oslovit Ševčíka. Ten se rozhodl míč ještě propustit za sebe, ale nikdo z libereckých se na zakončení nenašel. Krásným pasem za obranu hledal Breite rychlonohého Peška v osmé minutě zápasu, Hruška rychle vyběhnul a bohužel celou akci přerušil odkopem.

Výtečnou střelu vyslal v 19. minutě kapitán Breite, Hruška se jen ohlédl, naneštěstí míč proplachtil kousek mimo branku. Plzeň poprvé vážněji zahrozila ve 23. minutě, když po centru Ekpaie tečoval míč Chorý, branku netrefil. Největší příležitost prvního poločasu si vypracoval Aarons po pasu Potočného, anglický útočník uháněl sám na bránu, avšak na poslední chvíli mu vypíchl míč skluzem Hejda.

První střelu na branku vyslal Breite po krásné stahovačce a následné přihrávce od Oscara, Hruška byl připraven. Nebezpečnou příležitost po odpískaném faulu Oscara, s nímž nesouhlasil celý stadion, měl Kopic v podobě přímého kopu. Zeď jeho pokus zblokovala. Plzeň ke konci poločasu trošku přidala a vytvořila si pár náznaků šancí. Po jednom z rohových kopů prodlužoval míč Hubník a hlavičkoval Chorý, mířil znovu nad bránu.

Před koncem poločasu si nejprve dobře za obranu naběhl Aarons a centrem hledal Ševčíka, tomu chybělo pouze pár milimetrů, aby míč doklepl do branky. Poté už rozhodčí Orel odpískal konec první půle, ve které jsme byli svědkem bojovného fotbalu. Domácí Slovan si nevedl špatně a dokázal si vytvořit pár nebezpečných situací, přesto se zatím hrálo bez branek.

Slovan vlétnul do druhého dějství velmi aktivně, ovšem ani jeden ze dvou centrů nenašel adresáta. Zajímavější byla střela Peška, která nadělala Hruškovi velké problémy. Plzeňský gólman nakonec zvláštním zákrokem ve stoje míč dokázal zkrotit. Na kraji vápna se dostal ke střele Oscar a skákavý míč trefil náramně, Hruška měl se střelou problémy.

Slovan byl ve druhém poločasu jasně lepším týmem. U jedné z akcí byl Aarons, nejprve nahrával efektně patičkou ve vápně. Balón se vrátil k našemu útočníkovi a ten bez přípravy poslal míč tak, že kopíroval brankovou čáru. Další kontroverzní moment nastal v 63. minutě. Pešek utíkal sám na Hrušku a hodil si míč do běhu, následně byl faulován Hejdou. Po přezkoumání videa byl plzeňský hráč zřejmě po právu vyloučen.

Nakonec se celý stadion dočkal, v 70. minutě skvěle nahrál Ševčík do běhu Jakubu Peškovi. Ten si balón dobře zpracoval a přízemní ranou otevřel skóre zápasu. Skvělým výkonem se dnes prezentoval i Oscar, výborně potáhl míč a vytvořil dobrou střeleckou příležitost pro Potočného. Jeho pumelici Hruška vyrazil pouze na roh.

Nátlak Slovanu pokračoval po centru Ševčíka, k hlavičce se probojoval Potočný, Hruška měl znovu nemalé problémy. Najednou z ničeho Plzeň udeřila, střídající Petržela předložil balón Janu Kovaříkovi, který se z blízkosti nemýlil a srovnal stav zápasu na 1:1.

Slovan nic nevzdával a dále se snažil se zápasem něco udělat. Nastavený čas byl hodně kouskován kontroverzními fauly a Liberec se nedokázal dostat do souvislého tlaku. I proto další branka nepadla a utkání skončilo nerozhodně 1:1.

Pavel Vrba (FC Viktoria Plzeň): Když budu brát v potaz průběh utkání, tak musíme být hodně spokojení za bod. Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře, protože jsme hráli přibližně od 60. minuty v deseti. V prvním poločase možná bylo utkání vyrovnané, ovšem ve druhém byl Liberec lepší, dominoval, dobře kombinoval. A my jsme měli štěstí, že jsme dnes uhráli bod.

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): Především bych chtěl poděkovat mužstvu za charakter a předvedený výkon. Určitě dnes je velkou škodou výsledek. Všichni jsme si přáli zvítězit, měli jsme dobře nastavené taktické pokyny, abychom dnes zdolali Plzeň. Bohužel jsme to nepotvrdili gólově. Podali jsme dobrý výkon, Plzeň jsme ve druhém poločase pustili jednou přes půlku, ale přesto dokázali vyrovnat skóre. Fotbal bývá i takový... Samozřejme považuji Plzeň za kvalitní mužstvu, ale za dnešní výkon si mužstvo zaslouží poděkování. Ve druhém poločase se hrálo především na jednu branku. Škoda toho výsledku, že jsme nedali další góly. Udělali jsme jednu chybu a inkasovali. Slovan Liberec hrál dnes velmi dobře, na každém postu jsme přehráli na plné čáře Viktorii Plzeň.