FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Prostějov 3:1
25.09.2019

Slovan postupuje do osmifinále MOL Cupu! Prostějov porazil 3:1

Šimon Knopp
Liberec - Ve třetím kole MOL Cupu na Slovan čekal soupeř z Olomouckého kraje, 1. SK Prostějov. Liberečtí převzali hned v úvodu zápasu iniciativu a bez větších problémů dokráčeli k postupu do dalšího kola. Po brankách Chaluše, Baluty a Koscelníka se trefil jednou i Prostějov, to ovšem stačilo pouze na upravení konečného výsledku 3:1.
3.kolo, středa 25.9.2019, 17:30
3:1
(2:0)
1.SK Prostějov1.SK Prostějov
FC Slovan Liberec:

Knobloch - Koscelník, Chaluš, Mikula (C), Hybš - Karafiát, Mara (57. Beran) - Pešek (65. Malinský), Baluta (71. Kuchta), Potočný - Musa

Náhradníci: Nguyen - Oscar, Malinský, Beran, Yu, Gembický, Kuchta

1.SK Prostějov:

Mucha - Biolek, Janíček (C), Schuster (67. Kroupa), Lutonský (72. Zapletal) - Pernatskyi - Píchal, Koudelka, Kotouč, Šteigl - Rolinc (59. Slaměna)

Náhradníci: Bréda - Dittmer, Kiška, Kroupa, Slaměna, Střeštík, Zapletal

Branky: 25. Chaluš, 41. Baluta, 51. Koscelník - 72. Šteigl

Žluté karty: 52. Koudelka, 76. Zapletal

Rozhodčí: Hocek - Hock, Melichar
Diváci: 999

První centr do pokutového území poslal Koudelka po faulu Mikuly, ovšem jeden z jeho spoluhráčů si nepohlídal ofsajdové postavení a nakonec ze slibné příležitosti nebezpečí liberecké brance nehrozilo. Poté převzal iniciativu domácí Slovan, rohový kop zahrávaný Hybšem šanci nepřinesl. Následovala střela Karafiáta z úctyhodné vzdálenosti, gólman Mucha nemusel zasahovat. V 11. minutě centroval z křídla Potočný, přetažený balón ještě stihl lehce tečovat Pešek, brankář hostí zachytil míč na čáře. V 17. minutě pěkně hledal Pešek přízemním centrem Musu, liberecký útočník střílel pouze nad.

Slovan poprvé udeřil v 25. minutě, na točený centr Potočného si skvěle naskočil Matěj Chaluš, hlavičkou nedal brankářovi šanci a otevřel skóre zápasu. O chvíli později už mohlo být vedení vyšší, po dalším centru, tentokrát z pravé strany, nastřelil hlavou tyč Musa. Odražený míč ještě stihl Chaluš, ale mezi tři tyče se netrefil. Těsně před koncem poločasu přidal jednu trefu Alexandru Baluta, po přihrávce Mary běžel sám na branku hostů. Moc si nelámal hlavu a vyslal nechytatelnou střelu za záda Muchy, 2:0.

Do druhého poločasu vstoupil Slovan dobře, v 51. minutě si na centr Hybše naskočil nikým nehlídaný Martin Koscelník a upravil výsledek na 3:0. Do ojedinělé příležitosti se dostal i Prostějov, konkrétně Koudelka, z úhlu postupoval sám na Knoblocha, ten ale jeho střelu skvěle pokryl. Na druhé straně chybělo Potočnému pár centimetrů, aby hlavičkou znovu rozvlnil síť, avšak Peškův centr byl příliš dlouhý. Prosadit se mohl i Beran, Karafiát mu předal skvělý míč, ale jeden z bránících hráčů obětavě lehl do jeho střely, která by mířila do prázdné brány. I hosté se dočkali branky, Jan Šteigl zpoza vápna vyslal nechytatelnou střelu a upravil výsledek na 3:1.

Prostějov přibližně od 80. minuty více otevřel hru a Slovan hrozil z rychlých protiútoků. Jeden z nich vypadal velmi slibně, ale Malinskému se zamotal v rozhodující moment míč mezi nohama. Nebezpečné střely vyslali Kuchta a poté taky Musa, u první skvěle zakročil Mucha a v druhém případě balón letěl jen těsně vedle levé tyče. Ke konci utkání bylo k vidění ještě několik pěkných momentů Slovanu, ovšem žádný z nich nepřinesl gólový moment. Slovan tedy uspěl a přes Prostějov po výsledku 3:1 postupuje do osmifinále MOL Cupu.

Oldřich Machala (1. SK Prostějov): "Dostali jsme v MOL Cupu Liberec a hned jsme si říkali, že to je velmi těžký los. Navíc nás teď čeká další složitý zápas v sobotu v rámci ligy. Jeli jsme sem samozřejmě s pokorou, věděli jsme, že Liberec je velmi dobré mužstvo. Myslím, že jsme tady neudělali ostudu, nehráli jsme špatně. I když domácí měli více šancí, ale chtěli jsme Liberec trochu potrápit a snad se nám to i podařilo. Slovan má dobré mužstvo a postup je zasloužený."

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): "Tyto zápasy jsou o tom, jestli si je zkomplikujete nebo ne. Prostějov má zkušené mužstvo. Bylo to o tom, zda dáme soupeři příležitost, aby nás potrápil. Myslím si, že rozhodly dvě branky, především ta první Chalušova. Otupili jsme trochu soupeřovu aktivitu. Druhá Balutova trefa nám dodala klid do poločasu. Po třetím gólu přestalo mužstvo hrát přímočaře a Prostějov nás potrestal brankou. Utkání jsme si nezkomplikovali, měli jsme další šance. Soupeř odvedl velmi dobrý výkon, byli nepříjemným protivníkem. Jsem rád, že jsme postoupili dál."