FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Táborsko 7:2
18.01.2020

Slovan porazil v prvním přípravném zápase Táborsko vysoko 7:2

Tomáš Honzejk
Pro první přípravný duel roku 2020 si realizační tým trenéra Hoftycha vybral momentálně třetiligové Táborsko, které vede skupinu A. Zápas, který se hrál na umělé trávě v Turnově, skončil naším vítězstvím 7:2, když se hattrickem blýskl chorvatský útočník Petar Musa.
Turnov, sobota 18.1.2020, 10:30, UMT Turnov
7:2
(1:0)
FC Silon TáborskoFC Silon Táborsko
FC Slovan Liberec:
1. poločas:
Knobloch - Koscelník, Kačaraba, Alibekov, Fukala - Breite, Michal - Kuchta, Baluta, Potočný - Rondić
2. poločas:
Nguyen - Mikula, Chaluš, Karafiát, Hybš - Hromada, Mara - Pešek, Beran, Malinský - Musa
FC Silon Táborsko: (1) Zadražil - (2) Rydval, (4) Penc, (3) Navrátil, (19) Frizoni, (17) Vozihnoj, (8) Kučera, (20) Conde, (11) Tolno, (14) Vandas, (13) Musiol
Náhradníci: (30) Pecháček, (12) Al-Khamesi, (23) Jáša, (6) N´Gimbi, (18) Brabec, (21) Icha, (10) Říha, (7) Schramhauser, (9) Toutou, (22) Aquilar
Góly: 27. Rondić, 52., 72. a 77. Musa, 55. Pešek, 60. a 78. Malinský - 67. Musiol, 84. Icha
Diváci: 50

Utkání začalo v pomalejším tempu a na šanci jsme si museli počkat do osmé minuty. V té přetáhl svůj centr z pravé strany Kuchta, na levé straně si pro míč doběhl Potočný a vrátil ho do vápna. Nová akvizice v dresu Slovanu Imad Rondić hlavičkovala v tísni vysoko nad. V 11. minutě měl po přiklepnutí Rondiće gólovou šanci Baluta. Střelu k levé tyči ale do brány nevměstnal. O tři minuty později nedosáhl na Koscelníkovu přihrávku na malé vápno jen o centimetry Jan Kuchta. V 17. minutě se poprvé rozvlnila síť brány Táborska, když se trefil Breite. Pro předchozí ofsajd Baluty ale gól neplatil.

Jen o pár okamžiků později hlavičkoval Kuchta v záklonu pod břevno. Zadražil jeho pokus vyškrábl na rohový kop. Ve 24. minutě se těsně za vápnem opřel do střely z voleje Roman Potočný. Jeho tvrdá rána byla lehce tečovaná a letěla těsně vedle bližší tyče. Po odraženém míči pálil zpoza vápna Alexandru Baluta taktéž z voleje a taktéž těsně mimo. Ve 27. minutě už Slovan svůj tlak proměnil. Potočný odcentroval z levé strany na malé vápno, kde míč před sebe vyboxoval Zadražil. Bohužel pro něj pouze ke Kuchtovi, který vypálil. Brankář Táborska si ještě s jeho střelou poradil. Míč ale vznesl vysoko do vzduchu a Imad Rondić se následně nejrychleji zorientoval na malém vápně a zády k bráně dostal míč hlavou do sítě 1:0.

Po půlhodině hry pálil po rohovém kopu Alibekov. Střela ze střední vzdálenosti letěla pouze doprostřed brány na připraveného Zadražila. Táborsko se dočkalo své první šance ve 34. minutě. Kučera svou střelou trefil dobře blokujícího Kačarabu, od kterého se míč odrazil k Vozihnojovi v dobré pozici. Ten ale bránu přestřelil. Po gólu jakoby se hráči Slovanu uspokojili a další šanci si již nevytvořili. Naopak v poslední minutě první půle se Tolno elegantně uvolnil a pálil těsně vedle levé šibenice Knoblochovy brány.

Do druhého poločasu vyběhla kompletně jiná jedenáctka Slovanu. Pro Matěje Chaluše ale poločas nezačal dobře, když se hlavou srazil s protihráčem a musel být delší dobu ošetřován. V 52. minutě předvedla nová sestavou krásnou kombinaci. Ondřej Karafiát poslal z obranné poloviny přesný centr na pravou stranu, kde míč skvěle z první posunul Mikula na Malinského. Liberecký rychlík uviděl nabíhajícího Petara Musu ve vápně a předložil mu přihrávku před prázdnou bránu 2:0. O tři minuty později už to bylo o tři góly. Jakub Pešek si naběhl na krásnou průnikovou přihravku Musy, položil si brankáře a skóroval 3:0. V 58. minutě střílel přes obránce Malinský. Mířil na zadní tyč, ale přestřelil.

Po hodině hry se Tomáš Malinský také zapsal mezi střelce a nutno dodat, že se jednalo o nejhezčí branku zápasu. Na levé straně si převzal míč a navedl si ho do středu hřiště. Všiml si, že brankář stojí hodně z brány a ze vzdálenosti přibližně 30 metrů poslal krásný lob přímo pod břevno 4:0. O pět minut později byl faulován unikající Musa. Karafiát z přímého kopu prověřil brankáře a dorážející Pešek mířil nad. V 67. minutě se poprvé v zápase prosadilo Táborsko. Zbyněk Musiol, bývalý hráč Liberce, dostal milimetrovou přihrávku z levé strany na malé vápno a střelou z první překonal Nguyena 4:1. Liberec chtěl rychle odpovědět. Beran ale mířil v dobré pozici mimo.

V 72. minutě to bylo opět o čtyři góly. Jakub Pešek poslal do vápna přízemní centr, kde ho z první z voleje uklidil do sítě Petar Musa. 5:1. V 77. minutě se akce v podstatě opakovala. S tím rozdílem, že centroval z levé strany Matěj Hybš. Dobře naběhnutý Petar Musa dalším volejem uzavřel hatrrick 6:1. Táborsko ve druhém poločase evidentně nestíhalo. Hned po rozehrání vystihl přihrávku Pešek. Míč se středem hřiště dostal až k osamocenému Tomáši Malinskému, který si počkal na pohyb gólmana a pohodlně skóroval 7:1.

V 82. minutě chyboval Matěj Chaluš, když nepřesně rozehrál. Toho mohl využit Aquilar, který pálil zpoza vápna. Nguyen ale skvělým skokem vyrazil míč na roh. Z následného rohu hlavičkoval Navrátil a Nguyena už překonal. Libereckého brankáře ale zachránilo břevno. Táborsko se v 84. minutě přece jen dočkalo zkorigování výsledku, když Tolno přihrál z pravé strany pod sebe. Icha si křikl na spoluhráče, který mu míč přenechal a střelou z hranice vápna na zadní tyč propálil Nguyena. Liberecký brankář si sice na míč sáhl, ale už ho nedokázal vyrazit mimo 7:2. Tečku za utkáním udělal chorvatský útočník Petar Musa, který střílel z levé strany slabě pouze do gólmana. Liberec si tak připsal v prvním přípravném utkání vysoké vítězství 7:2.