FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Brno - FCSL 0:3
22.01.2021

Slovan porazil Zbrojovku 3:0. Trefili se Mosquera, Rabušic a Pešek

Brno/Liberec – Naše mužstvo porazilo v předehrávce 16. kola brněnskou Zbrojovku 3:0. Slovan výrazně nasměrovaly k třem bodům trefy Jhona Mosquery a Michaela Rabušice z první půle. Zkušený útočník oslavil brankou 200. ligový start kariéry, třetí gól přidal po nahrávce Imada Rondiče Jakub Pešek.
16.kolo, pátek 22.1.2021, 18:00
FC Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno
0:3
(0:2)
FC Zbrojovka Brno: Šustr – Jan Moravec (46. Bariš), Dreksa (C), Pernica, Jakub Šural – Pachlopník, Texl (76. Sedlák), Vaněk, Záhumenský (46. Šumbera) – Fila (46. Vintr), Hladík
FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník, Jugas, Chaluš, Mikula – Purzitidis (84. Mara), Karafiát – Pešek (77. Fukala), Sadílek (84. Michal), Mosquera (84. Faško) – Rabušic (58. Rondič)
Branky: 25. Mosquera, 34. Rabušic, 76. Pešek. ŽK: 17. Záhumenský, 64. Šural, 83. Vintr (všichni Brno). Rozhodčí: Marek - Šimáček, Ratajová. Bez diváků.

Už po pěti minutách se dostal ke střele domácích Vaněk, ale Knobloch předvedl jistý zákrok a míč vyrazil mimo tři tyče. Následující minuty byly plné nepřesností a ani jeden celek se nedostal do výraznější příležitosti. V 16. minutě upadl po souboji s Chalušem ve vápně Fila, rozhodčí ale penaltu neodpískal.

Pak si vzal slovo Jhon Mosquera, který v 25. minutě fantastickou střelou do šibenice vystřelil našemu mužstvo vedení. Šustr v brance Zbrojovky neměl šanci. Aktivní výkon Slovanu pokračoval a záhy padla druhá branka duelu. Pešek na levé straně přenechal míč Mosquerovi a jeho centr uklidil po zákroku gólmana do brány Michael Rabušic. Sedmá trefa pro našeho útočníka v sezoně!

Ke konci první půle se dostala k závaru v soupeřově vápně také Zbrojovka, avšak hostující obrana situaci ustála a do kabiny tak odcházela s dvoubrankovým náskokem. Po přestávce Brněnští hned třikrát prostřídali. Obměna zapříčinila nebezpečnou standardní situaci, kterou musela řešit obrana Slovanu v 55. minutě.

Naše mužstvo akci soupeře přečkalo bez úhony a na druhou stranu startoval Mosquera, který posunul míč na Rabušice. Rychlý kontr zakončil liberecký útočník hrající 200. zápas v lize střelou z úhlu, kterou Šustr zneškodnil. Zanedlouho hlavičkoval na druhé straně po rohu Šumbery Dreksa, ale míč zakroutil jen vedle brány.

Slovan pokračoval v aktivním výkonu a dočkal se zvýšení náskoku. Rondič našel při rychlém kontru Jakuba Peška, jenž zakončil nekompromisně mimo dosah domácího brankáře. V závěrečných minutách ještě vysunul Mara do úniku Imada Rondiče, bosenský útočník se však nacházel v ofsajdu, což potvrdil rychlým přezkumem VAR.

Na druhé straně v 89. minutě ještě Ondřej Vaněk poslal na Knoblocha zajímavou střelou z trestného kopu, balon prolétl nakonec nicméně jen těsně vedle tyče. Slovan si z Brna odvezl po výhře 3:0 tři body.

Richard Dostálek (FC Zbrojovka Brno): „Trojí střídání o poločase bohužel ke gólu nevedlo. V první půli jsme nebyli pro Liberec dostatečně důrazným soupeřem, obě branky jsme mu připravili na podnose. To byl také důvod střídání. Malinko se nám zlepšila následně mezihra, ale nebyli jsme ve finále stejně vůbec nebezpeční. Dokud nezačneme dávat góly, těžko můžeme vyhrávat zápasy.“

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Zápas začal domácí šancí, výborně zasáhl Milan Knobloch. Měli jsme své závary, dali jsme krásnou branku Mosquerou, přidali jsme druhou po dorážce Rabušice. Druhý poločas jsme kontrolovali, snažili jsme se chodit do rychlých protiútoků a napadat rozehrávku domácích. Soupeř přidal větší počet nakopávaných míčů, změnili rozestavení, ale přidali jsme třetí branku po akci Rondič – Pešek a zaslouženě jsme vyhráli.