FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Varnsdorf 2:0
16.05.2020

Slovan porazil Varnsdorf 2:0, prosadil se Mara a Rondić

Redakce
Liberec - Ve druhém přípravném duelu před restartem nejvyšší soutěže Slovan přehrál Varnsdorf 2:0. Už ve třetí minutě proměnil nařízenou penaltu po faulu na Imada Rondiće Kamso Mara, sám Rondić pak skóroval krátce po přestávce. Druhou penaltu zápasu neproměnil Ondřej Karafiát, který trefil tyč.
Příp., sobota 16.5.2020, 11:00, U Nisy
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
2:0
(1:0)
FK VarnsdorfFK Varnsdorf
FC Slovan Liberec: Knobloch (46. Nguyen) - Mikula, Kacharaba, Karafiát, Hybš (46. Fukala) - Malinský, Hromada (46. Alibekov), Mara (73. Michal), Pešek (59. Zeman) - Baluta (59. Beran) - Rondić (73. Mashike).
FK Varnsdorf: Samoel - Heppner, Bláha, Lehoczki, Breda D., Schon, Barac, Micovčák, Rudnytsky, Kocourek, Kouřil
Branky: 3. Mara, 48. Rondić. Neproměněná penalta: 71. Karafiát. ŽK: 70. Samoel (VAR). Diváci: -.

Zápas začal zhurta, už ve třetí minutě hry byl v pokutovém území faulován Imad Rondić. Hlavní arbitr neváhal nařídit penaltu a Kamso Mara, stejně jako v posledních dvou ligových duelech s Bohemians a Opavou, proměnil. Slovan krátce po začátku hry vedl 1:0. Bosenský útočník pokračoval v aktivitě a zanedlouho pěkně uvolnil Tomáše Malinského, který se z velkého úhlu řítil na Samoela. Brankáři Varnsdorfu nakonec pomohla tyč.

Naše mužstvo pokračovalo v aktivitě, během 13. minuty vymyslel pohlednou akci po levé straně Malinský, jehož přihrávku do běhu Jakub Pešek přeposlal do vápna Rondičovi. Obránce ale dobře zareagoval a střela na bránu nakonec kvůli jeho obrannému zákroku nepřišla.

Ve 24. minutě Hybš z levé strany centroval na Rondiće stojícího uprostřed šestnáctky, vytáhlý útočník ale na míč nakonec těsně nedosáhl. Slovan měl i dál převahu, nicméně z brejku zahrozil po půlce prvního poločasu Varnsdorf. Milan Knobloch tváří v tvář Patriku Schonovi uspěl a výborným zákrokem udržel těsné vedení našeho mužstva.

Běžela 35. minuta, když technickou ranou prověřil pozornost Samoela Malinský, brankář pokus kryl. Pouze o chvíli později se po pěkné přihrávce Mary dostal do zakončení rychlonohý záložník znovu. Skóroval, ale pomezní sudí zdvihl praporek. Ofsajd. Na druhé straně chtěl ještě před poločasem vyrovnat po pěkné akci David Breda, nemířil však přesně a Knobloch nakonec ani nemusel zasahovat.

Hned v úvodu druhé půle Slovan zvýšil vedení. Pešek sebral míč u půlící čáry, běžel až k vápnu a přihrál Imadu Rondićovi. Bosenský útočník obehrál obránce a excelentně zakončil. Vedení 2:0 mohl záhy zvýšit sám Pešek, který převedl pěknou akci po levé straně ve 49. minutě. Navedl si míč na střed, vystřelil, nicméně jen těsně mimo branku.

Další střelecký pokus obstaral Mara, jehož dělovku obrana zblokovala na roh. K zakončení se dostal Rondić, ale defenziva znovu ránu ztečovala a Samoel tak nemusel zasahovat ani v jednom z případů. V 61. minutě Alibekov chytře vysunul Malinského do šance, krajní záložník pálil z voleje, avšak bránu těsně netrefil.

Záhy pomezní sudí nachytal v ofsajdu Rondiće, Slovan se ale dál tlačil za třetím gólem. Aktivní presink Malinského vyústil v chybu Samoela, který neodhadl výběh a záložníka podrazil. Obdržel žlutou kartu, navíc se kopala penalta. Ondřej Karafiát trefil tyč, míč se vrátil do hřiště, skóre se tedy tentokrát neměnilo.

Další střelu zpoza vápna obstaral Beran, pálil ovšem nad. Během 75. minuty se opět osmělili i hosté, nicméně ze závaru v šestnáctce střelu nevytěžili. Liberecká obrana díky důslednosti situaci ustála. Stejná situace nastala i o chvíli později, když defenziva zblokovala pokus střídajícího Ondráčka. V závěru ještě zkusil překvapit přízemní střelou Samoela aktivní Beran, leč gólman zachytil míč včas. Slovan porazil Varnsdorf 2:0.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): Dobrá příprava, kvalitní soupeř. Je pro nás hrozně důležité, že se hráči snažili o věci, které ve hře vyžadujeme. Rychlá kombinace, rychlé přihrávky, snaha o kolmou hru... To, že se akce kolikrát nepovedly, je součástí hry po delší pauze. Chyby k tomu patří. Pozitivní je, že jsme viděli v naší hře to, co chceme hrát.